Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Czy te felgi będą pasować... ?


spawacz5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

"Rozmiar felg to przód 8,5x18 et 32 tył 8,5x18 et 20."

Czy te felgi będą pasować do mojego auta. Chdzi mi o to ET tylnych felg.. ET20 :confused4:

Posiadam zawieszenie 1BE, ale planuje wymienić sprężyny na -35 przod -30 tył

Czy tylne felgi będą wystawać?

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używamy opcji :szukaj: a pozatym spójrz sobie na tabele i wszystko powinieneś wiedzieć http://www.a4-klub.pl/smf/opony_a_szerokosc_felgi_tabela_jakie_opony_do_jakiej_felgi-t25894.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje,że twoje przypuszczenia są trafne i felga będzie za bardzo wystawać i trzeć.

Poczytaj tutaj może coś się dowiesz http://www.a4-klub.pl/smf/znaczenie_et_felgi-t5262.180.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używamy opcji :szukaj: a pozatym spójrz sobie na tabele i wszystko powinieneś wiedzieć http://www.a4-klub.pl/smf/opony_a_szerokosc_felgi_tabela_jakie_opony_do_jakiej_felgi-t25894.0.html

spójrz kolego na tabele i przeczytaj pytanie jaka zadał spawacz5 bo ja nie widzę związku między rozmiarem opon a ET felgi :polew:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech sobie zerknie na tą tabelę oraz na znaczenie ET felgi.Moim zdaniem będzie tarło bo strasznie małe te ET felgi i będziesz tylko mógł jeździć na wprost zero skrętu :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

et32 przy tej szerokosci to na styk dosłownie : mialem borbety takie na gwincie i bylo na styk.. ET20 odpada... Bedzie wystaało ponad centymetr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam lekko skrzywioną jedną felgę .Gdzie mogę ją wyprostować ?Okolice 3city. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam lekko skrzywioną jedną felgę .Gdzie mogę ją wyprostować ?Okolice 3city. :mysli:

Złóż nowy wątek tu lub na spotach w twoim regionie. :cool1:

Nie zaśmiecaj tego tematu :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tył napewno będzie Ci obcierał a przód przy zakrętach też może :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a felga w którym rozmiarze będzie lepiej pasować (zawieszenie -40/-40)

7,5" ET28 R17 czy 8" ET32 R17 a może żadna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8" z ET32 będzie około 9mm wystawało bardziej od 7,5" ET28. Ja bym brał tą felgę z ET32 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak będzie trochę obciążony to nie będzie z tyłu tarło i jak przy skręcaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy też od tego jakie opony chcesz założyć. Masz już upatrzony jakiś rozmiar ? A wogóle to chcesz felgę bliżej nadkola czy żeby była bardziej schowana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre były by takie 225/45 na felgę 7,5" albo 235 na 8"? I felga chciałbym żeby była bliżej nadkola niż dalej :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 8" spokojnie możesz założyć 225. Ale i przy 225 może trzeć :confused4: Moje felgi podobnie wystają jak te co chcesz kupić i mam 215 opony. Najlepiej byłoby założyć na auto i sprawdzić bo może być na styk :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że najlepiej by było przymierzyć ale wypatrzyłem alusy na alledrogo i raczej nie będę miał możliwości tego zrobić :kwasny: Ale dzięki za odpowiedzi :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obliczyłem jeszcze w porównaniu do moich alusów i już Ci tłumaczę. Ja mam prawie równo z nadkolem. Jeżeli kupisz te 8" o ET32 to będą wystawały tak 2-3 mm bardziej niż moje. Do tego oponę chcesz szerszą niż u mnie to jeszcze bardziej będzie wystawało. Reasumują wyjdzie delikatnie za nadkole i będzie na dołkach przycierało. Jak chcesz te felgi to bierz te 7,5" o ET28. Nie będą równo z nadkolem ale też nie będzie Ci nic tarło. A co do opony to 225/45/17 i będzie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo dziękuję :notworthy:[br]Dopisany: 20 Luty 2009, 14:04_________________________________________________A gdyby tak do tych 8" dać węższą oponę? Sorki że tak męczę ale ciekawość... :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...