Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Trasa do Chorwacji Południowa Dalmacja Makarska


Johanus

Rekomendowane odpowiedzi

Ile godzin jazdy taka trasa zajmuje? Okolice Trogiru/Splitu? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 15 godz. razem z korkami w Słoweni i przed tunelami w Chorwacji :( razem jakieś 2,5-3 godz. w korkach.

Ale w tym roku już nie będzie problemu z tunelami bo wybudowali nowe nitki. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trzeniu

Polecam Chorwację , jest za***ista :kox:

Byłem 8 razy i za każdym razem były to najfajniejsze wakacje.

Trasa Kraków-Split 11h :naughty:

CB oraz antyradar potrzebne :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Chorwację , jest za***ista :kox:

Byłem 8 razy i za każdym razem były to najfajniejsze wakacje.

Trasa Kraków-Split 11h :naughty:

CB oraz antyradar potrzebne :cool1:

No i dobra NAVI,żeby rzeczywiście były wakacje.

Polecam wyspę RAB miejscowość LOPAR więcej piasku :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trzeniu

Polecam Chorwację , jest za***ista :kox:

Byłem 8 razy i za każdym razem były to najfajniejsze wakacje.

Trasa Kraków-Split 11h :naughty:

CB oraz antyradar potrzebne :cool1:

No i dobra NAVI,żeby rzeczywiście były wakacje

Kolego , navi jest zbędna :wink4: trasa jest bardzo prosta i świetnie oznakowana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Chorwację , jest za***ista :kox:

Byłem 8 razy i za każdym razem były to najfajniejsze wakacje.

Trasa Kraków-Split 11h :naughty:

CB oraz antyradar potrzebne :cool1:

No i dobra NAVI,żeby rzeczywiście były wakacje

Kolego , navi jest zbędna :wink4: trasa jest bardzo prosta i świetnie oznakowana :)

Po co się męczyć,jak podczas jazdy można pogadać o pierdołach nawet jak się jedzie tą samą trasą 8 raz :wink4:

Kierowca też może mieć wakacje :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na miejscu w Chorwacji polecam kupno dobrej mapy (ok 35-40 Kun). Można naprawdę dojechać wszędzie. Na sprawdzenie układu kierowniczego i koncentracji polecam przejaz drogą na wyspie Hvar :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zaopatrzyć się w CB? Przydaje się w trasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CB przyda ci sie w Słoweni po to żeby wiedzieć czy stojana bramkach i czy kupic vinetę. w słowacji lub czachach tez bedzie przydatna żeby wiedzieć gdzie miśki stoją :)

a na jakim kanale ? bo ja na 19 jakoś nikogo nie słyszałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CB przyda ci sie w Słoweni po to żeby wiedzieć czy stojana bramkach i czy kupic vinetę. w słowacji lub czachach tez bedzie przydatna żeby wiedzieć gdzie miśki stoją :)

a na jakim kanale ? bo ja na 19 jakoś nikogo nie słyszałem

Na forum cro.pl znalazłem info, że tam posługują się kanałem 28 :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kanał 28. Tam gdzie są polscy kierowcy zawsze używają kanału 28. nie dowiecie sie od chorwata czy słoweńca gdzie stoją. W sezonie jedzie tylu polaków że spokojnie pogadacie z nimi o drodze tam i z powrotem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam trasa przez Slowenie byla cholernie meczaca... Austria platna to wiadome . Dlugo stalem przy bramkach na Chorwacji ... Masakra to byla. Mimo ze wszysktich po drodze sie lykalo (170-180) to potem i tak sie ich spotykalo przy bramkach co bylo cholernie denerwujace... (nigdy nie wyczujesz ktora kolejka pojdzie szybciej ktora wolniej )

MAKARSKA :good: :good: :good: za***ista miejscowka POLECAM!!

p.s. ktos sie moze do Bulgari wybiera kolo wrzesnia ? ?? Okolice Burgasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, może zrobimy klubowy wylot to Chorwacji :naughty:

Byłem w tamtym roku (i jeszcze wcześniej 2 razy) i w tym ponownie mnie kobiety wyciągają, żeby tyłki posmażyć - Makarska, a konkretnie PISAK.

Korki tylko w weekendy. Ja zazwyczaj wyjeżdżałem poniedziałek/wtorek i powrót w tych samych dniach.

Najlepszy czas W-wa - Split/Makarska -> 20 godzin, w tym jakieś 4 godziny błądzenia po Słowenii, bo niektórym się chciało zaoszczędzić 30 EUR na winietę i jechać bokami (wylądowałem gdzieś na górze w lesie na żwirowej drodze, gdzie ledwo zakręciliśmy Paskiem).

Droga powrotna Makarska - W-wa -> 16 godzin.

Wyjazd zazwyczaj w godz. 14-15 i jazda nocką przez Czechy/Austrią/Słowenię = brak korków.

A może ma ktoś jakieś sprawdzone namiary na okolice Makarskiej ???

W tym roku się trochę za późno obudziły pewne osoby i termin, który znalazłem nie bardzo mi odpowiada (dojazd i wyjazd właśnie w weekend :wallbash:)

Poza tym planuję wybrać się na jakieś Plitwickie Jeziora - może ktoś może podrzucić namiary na jakiś nocleg, albo cóś ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym planuję wybrać się na jakieś Plitwickie Jeziora - może ktoś może podrzucić namiary na jakiś nocleg, albo cóś ???

warto zobaczyć to miejsce, jest to cud natury. Jak chcesz zobaczyć cały park to trzeba tam być przynajmniej od 10-ej. Najlepiej jest wjechać na górę kolejką i schodzić wyznaczonymi szlakami. Na samym dole jest jaskinia, którą nie można pominąć. Dobrze być w wygodnym obuwiu, mieć sporo płynów do picia. Z noclegiem niema problemów.

Zrobiłem zdjęcie biletu z zeszłego roku, reszte interesujących informacji masz w necie. Polecam to miejsce :good:

44cb7942de2162cbm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, może zrobimy klubowy wylot to Chorwacji :naughty:

Byłem w tamtym roku (i jeszcze wcześniej 2 razy) i w tym ponownie mnie kobiety wyciągają, żeby tyłki posmażyć - Makarska, a konkretnie PISAK.

Korki tylko w weekendy. Ja zazwyczaj wyjeżdżałem poniedziałek/wtorek i powrót w tych samych dniach.

Najlepszy czas W-wa - Split/Makarska -> 20 godzin, w tym jakieś 4 godziny błądzenia po Słowenii, bo niektórym się chciało zaoszczędzić 30 EUR na winietę i jechać bokami (wylądowałem gdzieś na górze w lesie na żwirowej drodze, gdzie ledwo zakręciliśmy Paskiem).

Droga powrotna Makarska - W-wa -> 16 godzin.

Wyjazd zazwyczaj w godz. 14-15 i jazda nocką przez Czechy/Austrią/Słowenię = brak korków.

A może ma ktoś jakieś sprawdzone namiary na okolice Makarskiej ???

W tym roku się trochę za późno obudziły pewne osoby i termin, który znalazłem nie bardzo mi odpowiada (dojazd i wyjazd właśnie w weekend :wallbash:)

Poza tym planuję wybrać się na jakieś Plitwickie Jeziora - może ktoś może podrzucić namiary na jakiś nocleg, albo cóś ???

jak byłes w Pisaku to miałeś blisko małe Plitwice ( jakies 60 km na płn. za Splitem ) polecam - nie ma co doginac 300 km z Dalmacji do Plitvic

Pisak jest ok ale nudno trochę ...no i ta droga zjazdowa - ze 3 razy miałbym dzwona :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PISAK może nudny, ale mniej więcej o to chodzi.

Zresztą teraz jedziemy w 7 osób, więc ... będzie wesoło.

A te Plitvice to faktycznie gdzieś się chyba mija po drodze :mysli:

Muszę obadać temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...