Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0 8v BPW 140 km turbo się nie załącza


-TheONE-

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak wracałem autostradą zaczeła mrugać spirala auto straciło moc uruchomił się tryb awaryjny. Po wyłączeniu i włączeniu spirala znikła jednak samochód nie odzyskał pełnej mocy. Turbo nie wstaje a tryb awaryjny załącza się zawsze przy osiągnięciu wyzszych obrotów obrotów.

Błędy jakie zczytane z silnika: P0101, P0299.

Jeszcze dzisiaj postaram się wstawić logi statyczne.

Podczas jazdy i na postoju przepływomierz nie wskazuje większej masy powietrza niż ok 570. EGR przeczyszczony. Test w basic setting dla EGR wygląda dobrzeczy zmienia wartości.  Przepływkę wymieniłem na inną używaną ale też nie mam pewności czy jest sprawna, jednak zachowuje się tak jak stara.

Dolot sprawdzony, gdże mogę szukać problemu jeżeli turbo wogole nie doladowuje (zmienna geometria raczej się nie przycina, luźno chodzi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj problemu w układzie podciśnienia, sterowania N75. 

Dynamiczny by więcej powiedział niż statyczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbo w ogóle nie wstaje. to nie wina przepływki, więc jej nie ruszaj. 

Zrób próbę, weź kawałek wężyka i podepnij na krótko gruszkę turbiny pod króciec z vacum. Zrób tak loga. Turbo powinno wstać od razu i przeładować. Jak tak się stanie to to co pisałem wczesniej - sprawdzić wężyki, poprawność wpięcia i zaworek N75. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

przepraszam że tak późno jednak chciałem się podzielić co było powodem mojego problemu. 

Otóż okazało się że ktoś wcześniej po ustawieniu geometrii słabo dokręcił trzpień ten do gruszki i coś się przestawiło. U mnie pomogło ponowne ustawienie geometrii i wszystko wróciło do normy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...