Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Falujące obroty


Kajrol

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem posiadaczem Audi od jakiegoś 1, 5 roku. Niedługo po zakupie zacząłem odczuwać lekkie drgania silnika na biegu jałowym, takie szarpanie ale delikatne. Obroty stały bez ruchu. Więc olałem to. Samochód normalnie przyspiesza, zdaje mi się że nie stracił mocy lub coś w tym stylu. Kiedyś również zaobserwowałem  że podczas jazdy tak do 40 km/h gdy samochód jest na wolnych obrotach to lekko obroty skakały. Akurat nie często jeżdżę taka prędkością więc o tym zapomniałem. Ale teraz ten problem się nasilil. I podczas jazdy gdy są niskie obroty to szarpie silnikiem i obroty delikatnie spadają i wracają na swoje miejsce. Przy większej prędkości nie ma takiego problemu. Początkowo wyczysxilem egr. Nic to nie dało w sumie. Błędów żadnych nie ma. Ściągnąłem ten czujnik z pompy paliwa aby zobaczyć czy są te opilki tam, na całe szczęście nie ma :D

Sprawdzałem też korekty wtryskow. Nie pamiętam teraz dokładnie ale na jednym było około 1.2 korekta a reszta poniżej 0.5. 

Po tym co czytałem na forum i o kosztach naprawy.. I o tym że nie jeden wymieniał wtryski i że nic nie dawało.. Aktualnie mieszkam w Niemczech i niedługo jadę do pl na urlop więc bym chciał to ogarnąć. 

 

No chyba że ktoś z kolegów będzie. Miał. Jakiś pomysł co tu jeszcze sprawdzić hmmm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...