Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z prawym przednim głośnikiem


bruski16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewnien problem zmieniałem w swoim A4 B5 głośniki Nokia bo stare już wysiadły były całe popękane. Po zamontowaniu wszystko grało fajnie z basem ale po pewnym czasie w prawy boczku coś zaczeło trzeszczeć drżeć od basu. Rozebrałem boczek najpierw sprawdziłem głośnik dokręcony był na maxa odkręciłem go i sprawdzilem membrana wszystko całe nic nie popękane. Po zamontowaniu głośnika spowrotem sprawdziłem mocowanie boczka wszystkie zaczepy i uszczelki całe. Dodatkowo sprawdziłem jeszcze drzwi i znalazłem mały kamyszek. Zauważyłem że w drzwiach na dole od spodu drzwi jest bardzo mała dziurka na igłe, ale to chyba nie powinie być z tym problem. Zamontowałem wszystko spowrotem tak jak było cały boczek i.t.d Problem troche ustał ale i tak nadal coś jeszcze drży. Co to może być miał ktoś podobny problem? Dodam że z lewej stronie wszystko jest idealnie nic nie drży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś Ci wpada w rezonans i dlatego drży. Pewnie jak zmniejszasz basy to drżenie ustaje.

To może być jakiś obluzowany plastik, uszkodzony nit w ramce, kolejny kamyczek lub inny przedmiot w drzwiach. Musisz dokładnie sprawdzić wszystkie elementy czy nie mają luzów. Zdejmij boczek, potrząśnij nim. Może coś uprzednio przeoczyłeś. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Pablo1809 napisał:

Coś Ci wpada w rezonans i dlatego drży. Pewnie jak zmniejszasz basy to drżenie ustaje.

To może być jakiś obluzowany plastik, uszkodzony nit w ramce, kolejny kamyczek lub inny przedmiot w drzwiach. Musisz dokładnie sprawdzić wszystkie elementy czy nie mają luzów. Zdejmij boczek, potrząśnij nim. Może coś uprzednio przeoczyłeś. 

 

Dokładnie jak jest mniejszy bas to problem ustaje. Dodam, że jak mocowałem głośnik to jedna śruba ciężej wchodziła są to te 3 czerwone oryginalne śrubki ale głośnik trzyma bardzo dobrze nie ma żadnego luzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bruski16 napisał:

głośnik trzyma bardzo dobrze nie ma żadnego luzu.

Problem na 99% leży gdzieś indziej. Sprawdź wszystkie śrubki i nity, czy się nie ruszają. Zerknij na prowadnice linek (może coś się odłamało z rolki). A może pasażer coś wsadził we wnękę drzwi podczas jazdy i zapomniał wyjąć. 

Zrób może tak: odpal radio, nastaw basy, żeby zaczęło drżeć i zlokalizuj miejsce tego drżenia. Może się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Pablo1809 napisał:

Problem na 99% leży gdzieś indziej. Sprawdź wszystkie śrubki i nity, czy się nie ruszają. Zerknij na prowadnice linek (może coś się odłamało z rolki). A może pasażer coś wsadził we wnękę drzwi podczas jazdy i zapomniał wyjąć. 

Zrób może tak: odpal radio, nastaw basy, żeby zaczęło drżeć i zlokalizuj miejsce tego drżenia. Może się uda.

Nie nie w boczku nie ma nic włożone w tym schowku. Problem napewnpo tkwi w środku drzwi albo samym boczku będę musiał to jakos zlokalizować ale na moje to drży przy głośniku a co do maskownicy to jest cała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to głupie ale spróbuj zamienić głośniki stronami. Wtedy będziesz wiedział na pewno że głośnik jest w porządku a problem lezy gdzieś w drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myślałem ale nie chce mi sie w to bawić już te boczki 6 raz będę zwalał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...