Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Długo kręci na zimnym


Kozak677

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w temacie, auto nie odpalane po kilku dniach (zimny silniki) przy wcisnieciu kluczyka i poczekaniu aż wszystkie kontroli zgasna i próbie odpalenia silnik kręci nawet do 4/5sekund i nagle odpala jak odpali chodzi prawidłowo Bez żadnego dymu ani nic. Na Vcds brak błędów, filtry wszystkie wraz z paliwa wymienione. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz odpala normalnie?

w zimę po 7 dniach stania zakręcił u mnie około 3 sekund... a potem już normalnie kolejne dni.. podejrzewałem u siebie aku ale kręci po dzień dzisiejszy..

 

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lipcu tak odpala dodam że auto stoi na garażu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny problem, z tym że nie było to za każdym razem, raz palił od strzała a raz kręcił jak stary diesel, dołożyłem kabel bezpośrednio z alternatora na podszybie i jak ręką odjął. Nawet ładownie miałem przed ok 14.6V, po dołożeniu kabla idealnie 14.4V/

Edytowane przez Arek476
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie na 10 startow z zimnego to tak 3/4 odpali normalnie po sek. Powiedz czemu taki pomysł z tym kablem od alternatora do podszybia?  Gdzieś uszkodzony czy jak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno nie za dobre są te kable, częsty problem jest też z ładowaniem. W tamtym roku jak szukałem rozwiązania problemu z odpalaniem to znalazłem właśnie taki temat u nas na forum, auto było u różnych mechaników aż 1 w końcu znalazł, że to ta wiązka alternator-rozrusznik-podszybie, nadpalona była na wysokości właśnie rozrusznika. Też raz na kilka razy kręcił kilka sekund zanim odpalił. Nie chciało mi się wymieniać całej wiązki bo nie wiadomo co kupię, a że mam takie przewody w domu i nic mnie to nie kosztowało to dołożyłem kabel alternator-podszybie, stary zostawiłem. Problem z odpalaniem znikną, ładowanie na podszybiu przed miałem ok. 14,6V (troszkę za dużo) i później spadło idealnie 14,4V. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zazwyczaj tylko na zimnym jak z rana Odpalales czy na ciepłym Te były takie problemy, bo u mnie tylko i wyłącznie jak jest mijikum dzień nie odpalam to długo kręci.

Edytowane przez Kozak677
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko na zimnym, jak stał np całą noc, albo 8 h po pracy jak odpalałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2018 o 13:35, Arek476 napisał:

Znalazłem ten temat:

 

Po odłożeniu kabla problemy z dłuższym odpalaniem ustały, dzięki jeszcze raz arek476

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...