Skocz do zawartości
IGNOROWANY

nie działa FIS


Dawide3k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , od miesiąca jestem nabywcą Audi A4 B7 (2005R) ,

ostatnio przeglądając funkcje jakie ten samochód posiada zauważyłem że w

A4 B7 u góry licznika znajdują się informacje na temat spalania , radio jaka stacja itp.

Natomiast u mnie tego tutaj nie ma jedynie co mi się wyświetla to (kontrolka rezerwy , i przy odpalaniu "Ok")

IMG_1282%2520J.jpg&key=7a3061d3b388d14b7

Posiadam manetkę od FIS'a (działa) ale po klikaniu (góra,dół) nic nie działa (nie wyświetla spalania itp.)

Proszę o zbędne komentarze typu "zamknij drzwi będzie działać bo nic nie pokazuje"

PNZKwGkosHthbaJhecUJj1xcS4lAdkL-qMQ7VOX4

Czy zamknę drzwi, czy jadę nic kompletnie nie ma "Tylko zapalają się kontrolki typu rezerwa itp".

A tą manetką mogę sobie klikać ile chce i tak nic nie pokazuje..

1w4pA-VBmqNDJn1X26ur0c9tno2wDLSk4tWWT8U0

Nie wiem czy to nie działa przez radio czy to nie jest z tym w ogóle powiązane,
ale poprzedni właściciel mi tłumaczył  że wcześniej radio było z nawigacją ale mu ukradli,
i wstawił zwykły oryginał AUDI.

LVqEv5bHz-hEiQZRRwrky--w6XwPCYAveFhkbRNZ

A i jeśli to w czymś pomoże nie wyświetla się w ogóle kontrolka od spryskiwaczy, ostatnio na trasie skończył
mi się płyn i nic nie pokazało .. 

Jak możecie co to może być? Z góry dziękuję za odpowiedź, pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba chyba kodować na full fis,  a masz reset od spodu manetki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem tak samo po nieprawidłowym kodowaniu kierownicy multifunkcyjnej..,jakimś ogólnym interfejsem.. dodatkowo tempomat przestał działać

tyle ,że po podłączeniu kompa miałem błąd.

po poprawnym kodowaniu vcds wszystko działa i jest ok

jak Kolega YoGi1984 pisał wyżej  niech ci ogarnie ktoś  kodowanie na full fis  może pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, YoGi1984 napisał:

Trzeba chyba kodować na full fis,  a masz reset od spodu manetki?


Tak mam reset od spodu manetki , co widać na zdjęciu ;)

 

 

8 minut temu, Misieqq7 napisał:

miałem tak samo po nieprawidłowym kodowaniu kierownicy multifunkcyjnej..,jakimś ogólnym interfejsem.. dodatkowo tempomat przestał działać

tyle ,że po podłączeniu kompa miałem błąd.

po poprawnym kodowaniu vcds wszystko działa i jest ok

jak Kolega YoGi1984 pisał wyżej  niech ci ogarnie ktoś  kodowanie na full fis  może pomoże.

Z tym że u mnie działa tempomat , przyciski na kierownicy również (oprócz tego jednego kółeczka co zmieniasz piosenkę, stację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dawide3k napisał:


Tak mam reset od spodu manetki , co widać na zdjęciu ;)

 

 

Z tym że u mnie działa tempomat , przyciski na kierownicy również (oprócz tego jednego kółeczka co zmieniasz piosenkę, stację.

no to ja Ci nie pomogę ale zrobić kodowanie chyba nie zaszkodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Misieqq7 napisał:

no to ja Ci nie pomogę ale zrobić kodowanie chyba nie zaszkodzi

Z tym że ja się w ogóle na tym nie znam , jeśli chodzi o interface to mam Delphi DS 150 ale tym raczej nie zakoduje bo nie widzę takiej funkcji jedynie co mogę to skasować, sprawdzić błędy.

Edytowane przez Dawide3k
szczególne wyjaśnienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dawide3k napisał:

Z tym że ja się w ogóle na tym nie znam , jeśli chodzi o interface to mam Delphi DS 150 ale tym raczej nie zakoduje bo nie widzę takiej funkcji jedynie co mogę to skasować, sprawdzić błędy.

ja właśnie takim interfejsem na robiłem niezłego bigosu;D

napisz czy ktoś w twojej okolicy ogarnia kodowanie vcds może ktoś pomoże:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainwestuj kolego Dawid w kabelek od viaken-a nie duże koszta a wiele możliwości:) podrzucam ci temat między innymi nt. pełnego fis-a, poczytaj, zastanów się i koduj:)  dobrze by było jak byś wiedział jakie teraz masz kodowanie w liczniku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega kabelkiem od viakena to może sobie pomahać... w B7 potrzeba już conajmniej klona vcds'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MaTeo85 napisał:

Kolega kabelkiem od viakena to może sobie pomahać... w B7 potrzeba już conajmniej klona vcds'a

Podesłał byś mi link ? do tego sprzętu na allegro? 

Edytowane przez Dawide3k
Szczegółowe wyjaśnienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest temat dotyczący kabli do diagnostyki. Przeczytasz i wszystko bedzie jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, sorry za zamieszanie z tym kabelkiem ale nie zwróciłem uwagi że kolega ma B7 2007r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, YoGi1984 napisał:

faktycznie, sorry za zamieszanie z tym kabelkiem ale nie zwróciłem uwagi że kolega ma B7 2007r.

No dobra w takim razie szukam speca jakiegoś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś mieszkał kolego trochę bliżej KrK to bym ci pomógł:) a w kabelek na twoim miejscu i tak bym zainwestował, w sumie nie duże koszta i masz zawsze pod ręką, nie musisz szukać i się prosić żeby ktoś ci zczytał np. błędy itd. i jeszcze za to płacił, a pewnie koszt podpięcia gdzieś pod komputer u mechanika jest równy kosztom kupna kabelka na zawsze:) tym bardziej jeśli masz zamiar siedzieć w grupie VAG to napewno się przyda nie raz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, YoGi1984 napisał:

Gdybyś mieszkał kolego trochę bliżej KrK to bym ci pomógł:) a w kabelek na twoim miejscu i tak bym zainwestował, w sumie nie duże koszta i masz zawsze pod ręką, nie musisz szukać i się prosić żeby ktoś ci zczytał np. błędy itd. i jeszcze za to płacił, a pewnie koszt podpięcia gdzieś pod komputer u mechanika jest równy kosztom kupna kabelka na zawsze:) tym bardziej jeśli masz zamiar siedzieć w grupie VAG to napewno się przyda nie raz:)

Jeśli chodzi o błędy to sprawdzam sobie Delphi ds150 też sobie fantastycznie radzi. Z tym ze jak pisałem wcześniej nie ma on takich funkcji jak VAG. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie wróciłem zakupiłem kabelek taki jak VAG-K+CAN ponieważ zwykły VAG łączył się do 2004 roku , teraz kwestia jak ty zakodować ten licznik ? 

Używam programu VAG-K+CAN Commander 1.4 pomożecie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ale tym kablem nie zakodujesz licznika. Poczytaj na forum jest wątek o kablach. Potrzebujesz. Poszukaj na necie e-service hex can a znajdziesz co trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...