Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Obieg zamkniety - czy dobrze dziala ?


puziom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wczesniej mialem leona obojetnie kiedy naciskalem obieg zamkniety klapy zamykaly sie i dzialalo to racjonalnie.

 

Natomiast Audi - po wylaczeniu zaplonu klapy sie otwieraja. Po wlaczeniu zaplony klapy sie zamykaja. Proba otwarcia przyciskiem dioda na przycisku sie zapala ale klapy zostaja dalej zamkniete czy to na econ czy automat czy odpalony czy nie. Zrobiona adaptacja w nastawach silnik pracuje pokazuje normalne wartosci brak bledow

 

Nastepne testy na dworze temp okolo 30 stopni. Gdy ustawie na klimatroniku 25 i wyzej stopni klapy same sie otworzyly i cud moge sterowac obiegiem otwartym. Gdy zejde ponizej 23 stopni klapy zostaja zamkniete i bie moge nimi sterowac.

Teraz pytanie czy tam wyglada sterowanir obiegiem zamknietym w audi a4 b6 ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś chyba masz nie tak , jak włączę obieg zamk. to klapa zamyka i odwrotnie jak wyłączę to otwiera, nie zależnie od temperatury na klimatroniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja podbije bo nie wiem czy u mnie działa obieg zamknięty, czy jak się go włącza to słychać silnik który zamyka ten obieg i czy nawiew głośniej pracuje pytam bo w każdym moim poprzednim aucie zawsze latem jak jeździłem na obiegu zamkniętym żeby klima była bardziej wydajna to nawiew zdecydowanie głośniej chodził co mnie trochę denerwowało ale za to jak auto się już mocno schłodziło to nie musiałem nawiewu trzymać na trójce tylko wystarczył drugi bieg (klima manualna) a w aucie fajnie było chłodno, A4 mam od września 2018 i obieg zamknięty włączałem kilka razy ale odgłos nawiewu się nie zmienia dlatego pytam bo nie mam pewności czy on działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdejmiesz schowek to bedzie widać czy klapy pracują. Możesz tez vag podłączyć i sprawdzic bledy. Przelaczanie klap o ktorym piszesz klimatronik robi automatycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...