Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Fotochrm wsteczny/wewnętrzny z b6/b7/b8 do b5


danielthos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak w temacie, mam wsteczne lusterko z fotochromem. Oryginał mi sie rozlał gdy auto stało w słońcu dwa lata temu. Udało mi się kupić używkę tego samego lusterka, rozlało się w tym roku podczas upałów. Problem jaki mnie dotyka to brak lusterek do mojego modelu samochodu (Są bez włącznika nie tak jak w b6 czy b7, posiada tylko czujniki światła) oraz to że powinno być czarne a te jakie znalazłem są szare (wiem że mogę przełożyć wkład, ale jak otwierałem stare lusterko to doszedłem do tego że łatwo o uszkodzenie wkładu więc wolałbym nie ryzykować uszkodzeniem nowego).

Pytanie na którym mi zależy, to czy po podpięciu lusterka z nowszego modelu tj b6, b7 czy b8, gdzie lusterka posiadają guzik do załączenia i wyłączenia fotochromu będzie to działało. Piny w kostce zawsze mogę przełożyć jeśli układ nie będzie się zgadzał, lecz czy nawet wtedy będzie to działało czy te lusterko potrzebuje jeszcze jakiś zewnętrzny sterownik.
Ubiegam się też o te lusterka z nowszych modeli ponieważ wychodzą taniej i jest ich więcej niż tych do b5.

Edytowane przez danielthos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, bo sam interesowałem się nieco montażem fotochromu do swojej B5 i troche czytałem na ten temat. Tak jak pisałeś, oryginalne lusterka z B5 nie są trwałe i dlatego myślę nie warto szukać kolejnego egzemplarza. Na Twoim miejscu kupiłbym lusterko z początkowych lat produkcji B6, są to wersje bez przycisku i będą one najbardziej zgodne.

Nowsze wersje z przyciskiem i kompasem mają już trochę inaczej elektrykę i nie obejdzie się przy nich bez modyfikacji. Te bez przycisku powinny się zgrać, nie wiem tylko, czy uchwyt na szybie jest identyczny. Nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję kompas mają wersje na USA.
Tych do b6 bez przycisku wcale nie znalazłem na internecie.
Mocowanie można przełożyć po rozebraniu kostki z wtyczki. Jedyne co zostaje to kolor lusterka i kulka która obraca się w obudowie lusterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, longer_xd napisał:

Podepnę się pod temat, bo sam interesowałem się nieco montażem fotochromu do swojej B5 i troche czytałem na ten temat. Tak jak pisałeś, oryginalne lusterka z B5 nie są trwałe i dlatego myślę nie warto szukać kolejnego egzemplarza. Na Twoim miejscu kupiłbym lusterko z początkowych lat produkcji B6, są to wersje bez przycisku i będą one najbardziej zgodne.

Nowsze wersje z przyciskiem i kompasem mają już trochę inaczej elektrykę i nie obejdzie się przy nich bez modyfikacji. Te bez przycisku powinny się zgrać, nie wiem tylko, czy uchwyt na szybie jest identyczny. Nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem takiego.

W moim B6 z 2002 roku jest właśnie taki fotochrom. Czarne lusterko z czujnikiem przód i tył, ale bez przycisku. Podejrzewam, że jest w 100% identyczne jak w B5.

Jak kupiłem auto to też było rozlane - brązowy odcień. Udało się dokupić, ale też nie było to łatwe... W A4 B6 fotochrom nie był zbyt powszechny.

Wymiana całego lusterka oczywiście rozwiązała problem działania natychmiastowo.

Tu jest identyczne jak moje, cena wysoka...

https://www.olx.pl/oferta/lusterko-wewnetrzne-fotochromatyczne-fotochrom-audi-a6-c5-a4-b5-a4-b6-CID5-IDrdIXX.html

lub foto

2gy0e3o.jpg

Edytowane przez Pawel125R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest to że lusterko do b5/b6 bez przycisku kosztuje po 250-400zł i znowu moze sie rozlać w ciepły dzień, a te z guzikiem nawet po 100zł.
Nie jest to tylko plug&play, podpinam i działa bez żadnych sterowników, w zasadzie do tego by fotochrom w tym lusterku zadziałał to potrzebny jest tylko + i - , a reszta kabelków dotyczy bocznych/zewnętrznych lusterek czy braku ściemniania przy załączonym świetle wewnątrz auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o potwierdzenie czy mogę przełożyć samo szkło lusterka fotochromatycznego z A 4 b6 b7 (z przyciskiem do włączenia i diodę ) do obudowy lusterka z A4 b5 ostatni lift
(z samymi czujnikami).

Z niecierpliwością czekam na odpowiedź.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...