Treść opublikowana przez Pawel125R
-
[B6 AWX] Drgania buda podczas jazdy
Hmmm pewnie trzebaby zablokować kierownicę, zdjąć koło, tracze żeby piasta była dostępna. Przyłożyć czujnik zegarowy na sztywnym stelażu/mocowaniu lub w ostateczności inny przyrząd podobnego typu do powierzchni piasty. Kręcąc półoś zobaczyć czy na całym okręgu piasty odczyt jest równy
-
Element zderzaka
Szukaj jako kratka zderzaka na allegro itp Masz wersję Sline czy zwykły ? https://allegro.pl/kratka-zderzaka-audi-a4-b7-lewa-prawa-nowa-oryg-i7486793795.html https://allegro.pl/audi-a4-b7-04-08-atrapa-kratka-zderzaka-komplet-6-i7091655854.html
-
Wąż klimatyzacji
W starszych modelach było coś takiego jak bodajże rezystor dmuchawy, być może w B5 tej jest coś takiego, ale niech ktoś zorientowany w temacie się wypowie.
-
Wąż klimatyzacji
Najlepiej jeśli napiszesz które elementy klimatyzacji on łączy, np. kompresor z osuszaczem (?) Oczywiście wypadałoby też podać dane auta, bo możesz pytać o inne niż masz w profilu zaznaczone... Tu masz schemat instalacji w A4 B5 Dodam, że udzieliłem Ci już podobnej odpowiedzi w innym temacie to zakładasz kolejny ... robisz bałagan zamiast pisać w jednym sprawdź tu ( numer 4 z rysunku ) https://allegro.pl/audi-a4-b5-przewod-waz-rurka-klimy-8d0260701-h-i7422482938.html#thumb/4 nie wiem jak Ci bardziej pomóc, jesteś odporny na dobre wskazówki ha ha ha
-
Fotochrm wsteczny/wewnętrzny z b6/b7/b8 do b5
W moim B6 z 2002 roku jest właśnie taki fotochrom. Czarne lusterko z czujnikiem przód i tył, ale bez przycisku. Podejrzewam, że jest w 100% identyczne jak w B5. Jak kupiłem auto to też było rozlane - brązowy odcień. Udało się dokupić, ale też nie było to łatwe... W A4 B6 fotochrom nie był zbyt powszechny. Wymiana całego lusterka oczywiście rozwiązała problem działania natychmiastowo. Tu jest identyczne jak moje, cena wysoka... https://www.olx.pl/oferta/lusterko-wewnetrzne-fotochromatyczne-fotochrom-audi-a6-c5-a4-b5-a4-b6-CID5-IDrdIXX.html lub foto
-
Klimatronik
Z tego co piszesz wynika, że masz na myśli tzw. mały lift. Zakładaj nie powinno być żadnych przeszkód
-
urządzenie do zczytywania błędów
W A4 B6 bezproblemowo, w A4 B8 trochę wracanie do menu nie jarzyło i zaczynał jakby od początku po cofnięciu się, ale diagnostyka bez przeszkód
-
Nieszczelna klimatyzacja w Audi A4 B5
Temat bardzo stary-moze nikt już się nie odezwać. W tej chwili nabicie klimy kosztuję znacznie więcej więc nie ma się co nastawiać, że po którymś nabiciu nagle się uszczelni. Jeśli po dodaniu barwnika nie widać wycieków pod maską to pozostaje wymiana parownika pod deską i oby pomogło
-
urządzenie do zczytywania błędów
Czasem pożyczam tego Viakena ( wersja za 350zł ) jak chcę sprawdzić błędy - jest ok
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Ja od długiego czasu wybieram Valvoline i jestem zadowolony. Silnik nie jest zaszlamiony. Wlewałem 5W-40 Synpower, w innym dużo starszym Audi 10W-40 Maxlife. Nigdy nie zauważyłem niczego niepożądanego. Polecam, bo cena/jakość super
-
Jakie tanie wahacze polecacie ?
Takie wstawianie tych tanich zestawów i późniejsza ekscytacja, że zrobiło się na nim "już 30 000 km" jest nieporozumieniem... W styczniu wymieniałem górny tylny wahacz i wyjąłem oryginał LEM z 2002 roku 320 tys km Kumpel wymieniał komplet cztery górne po przelocie ponad 200 tys tez był jeszcze oryginał LEM 2003 więc o czym mowa, skoro moja od 2009 w kraju... Kupić co się wysypie Lemfordera z pewnego i taniego źródła i nie pakować się w tani komplet. Kumpel za 4 górne w dobrym rabacie około 600 zł dał
-
Klimatyzacja
Ale namieszałeś, o losie... 8D0260701H ze sprężarki do skraplacza ( nr 4 na rys ) 8D1260710F ze skraplacza do parownika, chyba ten masz na myśli ( nr 7 na rys )
-
pomoże ktoś, jaki to zderzak??
Tak wygląda na S4, ale atrapa w masce zwykła. Też przydałoby się zmienić. Ogólnie może być drogo
-
Klimatyzacja
Nie może być tak, że oba węże ze sprężarki idą bezpośrednio do skraplacza z przodu auta, bo gdzie obieg do parownika we wnątrz auta ??? Działała ta klima wcześniej czy dopiero co kupiłeś auto ??
-
Wyciek spod korka spustowego oleju
Po prostu skąd masz pewność, ze przyczyna leży w gwincie, a nie w podkładce ??? Ja bym zaczął od najprostszych rzeczy
-
Problem z ładowaniem
Jeśli masz miernik to zmierz napięcie ładowania. Na przykład po odpaleniu, następnie pod obciążeniem ( włączone wszystkie światła, klima, podgrzewanie szyby ) oraz po wkręceniu na obroty do zapalenia kontrolki. Może to da jakiś trop... Trudno obwiniać regulator napięcia czy alternator skoro akumulator się nie rozładował podczas użytkowania z tą usterką
-
A4 b7 multifunkcja kierownicy
Wszystko jest połączone przewodami z modułem w kierownicy, może warto zdjąć poduszkę i sprawdzić przewody na początek, bo to tylko dwie śruby przecież...
-
Szarpnięcie przy wciśnięciu/puszczeniu gazu
myślę, że przed kołem zamachowym warto również sprawdzić poduszki silnika
-
Wyciek spod korka spustowego oleju
Pierwszy raz wymieniasz olej w tym aucie? Nie napisałeś co to konkretnie jest (?) Pierwsza zasada jeśli miska stalowa to podkładka pod śrubę miedziana. Jeśli aluminiowa to podkładka również alu. Możesz spróbować zastosować podkładkę metalowo-gumową szeroko stosowane w hydraulice siłowej i w takim sklepie najłatwiej dostać. Gwintu raczej zerwanego nie masz, bo o tym nie piszesz.
-
[B6 AWX] Drgania buda podczas jazdy
Jeśli tarcze wibruja po tak krótkim czasie to może rzeczywiście wina leży po stronie piast lub łożysk kół (?)
-
Podsufitka A4 B6 avant
Są kleje w sprayu jeśli masz dojście do wewnętrznej strony to warto spróbować.
-
Plaster miodu + ori zderzak
Mocowanie emblematu w oryginalnym jest inne,bo jest wpinany. Z rejestracja jest pewnie tak ze przykrecasz do tej blendy widocznej na foto ramkę, całość do grila a następnie wkładasz tablicę
-
Plaster miodu + ori zderzak
Lepiej kupić ten gril z poprzednich postów, tutaj jest wersja dla kogoś kto nie chcę mieć znaczka
-
Co jeszcze żeby poprawić wygląd?
Lipa według mnie. Wystarczą boczne listwy w drzwi od S i już. Można też dać większe nakładki na wydech jeśli masz Ori. Idealnie pasują od Volvo XC60
-
Kratki plaster miodu - pytanie o opinie
Jak dla mnie jest ok, ciekawe jak to wyjdzie, najlepiej oczywiście wszystkie cztery w tym stylu. S line jest drogi, a tu jakie koszty?