Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] 215/45/17 Kierunkowe, symetryczne, asymetryczne?? Co polecacie??


denveco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi: wszystkich serdecznie. Mam dylemat. Wcześniejsze opony nadają się już tylko "na złom". Jakie opony polecacie do mojego auta na przednią oś (nie quatro) ?? Kierunkowe?? Symetryczne?? Asymetryczne?? Które z nich są najleprze?? Jaka marka??

Słyszałem o oponach Ronal, Toyo, Goodrich (sorki jeśli pomyliłem nazwy)?? Do wydania na ten cel mam tysiaka. Oczywiście przystępna cena wskazana :good: Czy symetryczne jodełki nie wyglądały by głupio gdyby były założone na przód?? (mam jodełki na tyle)

I przy okazji pytanko troszke z innej beczki. Obecnie przednie opony które mam zamiar wymienić na nówki, mają one bardzo zużytą zewnętrzną stronę bieżnika (którego tam już nie ma) gdzie opona styka się z nawierchnią. Czy przyczyną tego są szersze laczki przez co przy skręcaniu opona styka się z nawierzchnią na jednym z boków w zależności od tego w którą stronę skręcamy?? Bo z tego co widzę, to przy skrętach koła nie tylko się kręcą lewo / prawo ale także pochylają lekko na bok (podobnie jak w mercedesach [mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi]) I czy to jest właśnie powowdem zużycia tej części opony??

Dziękuję za podpowiedzi, Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy czego oczekujesz od opony. Jest duży wybór na rynku. Ja Ci proponuję Toyo T1-R albo jakieś Dunlopy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomości w stylu "polecam dunlopki" itp. będą kasowane bo nie wnoszą nic sensownego do wątku :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bridgestone,

asymetryczna i na "silice" (silica)

choinka - chyba tylko na deszczu ma wieksza kierowalnosc, ogolnie glosna opona

a wogole to popytaj tu kolegi o nicku bodajze wojtusania bo on jest napewno dobrze zorientowany w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tych marek opon i różnych odmian i rodzaji że świra można dostać. Dlatego chciałbym z waszych opinii wywnioskować które z opon są najleprze na przednią ośkę.

Z tyłu mam jakieś good yeary symetryczne "jodełka" i so w dwa razy leprzym stanie niż te co mam na przodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tych marek opon i różnych odmian i rodzaji że świra można dostać. Dlatego chciałbym z waszych opinii wywnioskować które z opon są najleprze na przednią ośkę.

Z tyłu mam jakieś good yeary symetryczne "jodełka" i so w dwa razy leprzym stanie niż te co mam na przodzie.

Bo przednie opony będą Ci się zużywały szybciej. Przecież masz napęd na przód. A co do tego że duży jest wybór to napisz czego od opony oczekujesz. Bo bez tego możesz usłyszeć dużo propozycji bo jest wiele dobrych opon na rynku. A tak będzie wiadomo w co celować z propozycjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh no masz ci los. Mają to być opony które dobrze kleją sie drogi (przyczepność) ale żeby nie były za miekkie bo wtedy szybciej na śmietnik pójdą, dobre odprowadzanie wody. Co do hałasu to jest to sprawa drugorzedna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh no masz ci los. Mają to być opony które dobrze kleją sie drogi (przyczepność) ale żeby nie były za miekkie bo wtedy szybciej na śmietnik pójdą, dobre odprowadzanie wody. Co do hałasu to jest to sprawa drugorzedna

W takim razie szukałbym opon z bieżnikiem V. Takie opony mają dobry aquaplaning no i dobrze się trzymają drogi, są też głośne ale po tym co piszesz to nie jest tak istotne. Zaproponowane przeze mnie T1-R odpadają bo się dość szybko zużywają. Pomyśl nad Dunlop SP 9000 lub 9090, fajnie się na nich jeździ :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym z dobrych Firm HTL (szczecin-mierzyn) zaproponowano mi opony Firmy Barum Bravuris z grupy Continental

4b572a5b2afb0d85.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nierównomiernego zużycia bieżnika, to myślę że warto sprawdzić geometrię kół.

Dość ciekawą propozycją (podobno bardzo dobrą i rozsądną cenowo) są opony marki Nexen, sam chyba właśnie na nie się zdecyduję na wiosnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nierównomiernego zużycia bieżnika, to myślę że warto sprawdzić geometrię kół.

Dość ciekawą propozycją (podobno bardzo dobrą i rozsądną cenowo) są opony marki Nexen, sam chyba właśnie na nie się zdecyduję na wiosnę.

Ja już kupiłem- Nexen N3000 225/45/17, teraz czekam na wiosnę żeby założyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o Toyo Proxes T1-R??

Cholera, zwariować idzie tyle tego przegladam ze coraz bardziej, glupieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o Toyo Proxes T1-R??

Cholera, zwariować idzie tyle tego przegladam ze coraz bardziej, glupieje.

Poza trwałością są rewelacja :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o Toyo Proxes T1-R??

Cholera, zwariować idzie tyle tego przegladam ze coraz bardziej, glupieje.

O T1-R Ci pisałem kilka postów wyżej. Opona rewelka, świetnie się trzyma drogi. Tylko jest miękka i dość szybko się ściera. Miałem okazję na niej pojeździć i jak dla mnie to warta nawet tego szybszego ścierania :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o Toyo Proxes T1-R??

Cholera, zwariować idzie tyle tego przegladam ze coraz bardziej, glupieje.

O T1-R Ci pisałem kilka postów wyżej. Opona rewelka, świetnie się trzyma drogi. Tylko jest miękka i dość szybko się ściera. Miałem okazję na niej pojeździć i jak dla mnie to warta nawet tego szybszego ścierania :good:

Dibo, a co dokładnie znaczy, że szybko się ściera - ilem KKM można na niej zrobić, ile zrobiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście ich nie miałem u siebie ale miał je znajomy no i miałem okazję na nich pojeździć. Z tego co pamiętam to zrobił na nich coś koło 30k km. Ostatnio kuzyn kupił sobie takie do Mazdy także zobaczę ile on zrobi :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK zamówiłem jednak Toyo, opinie ma nawet zadowalajace. Co do zużywalności to jest pojęcie względne. Ma tu na to wpływ kilka czynników. To jak ruszasz agresywnie spod świateł, jak szybko wchodzisz w zakręty, itd. Sa ludzie co przejezdzaja na oponkach 70tys km a sa tacy co tak dobija opone ktora po 5tys km bedzie juz zlomem. Zobaczymy co to za wynalazek. Mam nadzieje ze chociaz beda warte tych pieniedzy.

Opony zamówione to rozumie, że mozna zamknąć-slaweq :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...