Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

BRD brak mocy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Mam mega problem z moim autkiem.

Silnik 2.0 TDI 170 km

Od pewnego czasu borykam się z brakiem mocy, wymieniłem turbo na regenerowane, nowy zawór n75.

Dziś byłem na hamowni i wynik 125KM i 240 Nm, masakra.

Podejrzanie padło na Turbo. Jednak sprawdzałem jeszcze vacum pompę, mierzyłem podciśnienie na aucie.

Na wężyku podciśnienia który wchodzi w kapę zaworową wyszło 0,6, przed turbiną 0,4 .

Zrobiłem logi dynamiczne grupy 11 i wyszło, że przy przyśpieszaniu gdy ciśnienie powinno być 2,5 bara jest 1,7 i generalnie zawsze jest mniejsze, przy spokojnej jeździe jest takie samo.

Czy macie jakieś pomysły co może być grane.

Bardzo proszę o pomoc, gdyż brak mi już sił i pomysłów!!!

Opublikowano

Zrób komplet logów.

 

Opublikowano

Jak dostałeś się do n75?

Opublikowano
  • Autor

Do n75 dostałem się od dołu auta. Godzina w kanale i wymienione.

Edytowane przez Marcin Kaszyński

Opublikowano
W dniu 31.08.2018 o 21:54, Marcin Kaszyński napisał:

Na wężyku podciśnienia który wchodzi w kapę zaworową wyszło 0,6, przed turbiną 0,4 .

Te wartości powinny wynosić odpowiednio chociaż -0,8 i -0,6 bara , jak wszytko związane z podciśnieniem jest szczelne to tandem na złom :P

W sumie to od porządnej diagnostyki ( w tym pomiarów podciśnienia ) powinieneś zacząć walkę z brakiem kucułów, pewnie by było sporo taniej... :naughty:

Opublikowano

Sprawdź sobie szczelność uszczelki od pokrywy zaworów, wszystkich węży od podciśnienia, bagnetu i korka. 

Ja przez rok dochodzilem, dlaczego to auto raz jedzie a raz nie, oczywiście od zawsze wiedziałem że spod korka olejowego się poci. 

W sobotę kupiłem ori Uszczelke i jak ręką odjąć. Zamienniki niestety są chyba za cienkie. 

Sprawdź dolot, egr, dpf, chlodniczke spalin, wszystkie gruszki podciśnieniowe (od klap wirowych i chlodniczki), gumę w grodzi między vacum a servem, ecu czy suche. 

Później możesz zerknąć na czujniki temp, różnicy ciśnień. 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

WITAM,

zrobiłem logi dynamiczne.

http://vaglogi.pl/log-011_013_003_gD2Su.html 

Jest nowe Vacum Boscha, wymienione wszystkie czujniki/zawory ciśnieniowe i podciśnieniowe.

Turbo wyciągnięte po raz drugi i oddane na gwarancji do sprawdzenia, niby wszystko OK

Proszę o pomoc!!!

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.