Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MMI vs Radio Concert vs Android


kalski44

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to pierwszy temat, który tworzę na tym forum, więc serdecznie witam wszystkich użytkowników.

Tydzień temu stałem się posiadaczem mojego pierwszego Audi (A4 z 2014 roku), dopiero poznaję to auto i detale z nim związane, więc z góry przepraszam, jeśli napiszę coś głupiego ;)

 

Przechodząc do rzeczy:

Moja wersja auta jest chyba dość nietypowa, bo z jednej strony posiada Nagłośnienie B&O i kilka "bajerów" nie będących w standardzie, a z drugiej radio Concert, które, jak zdążyłem się zorientować jest najsłabszym, jakie można znaleźć w samochodach Audi z tego rocznika. Już w momencie kupna zakładałem, że rozbuduję system multimedialny. Myślałem o niefabrycznej nawigacji opartej na androidzie (np:  https://rsnav.com/products/audi-8-8-inch-android-6-0-navigation-system-for-a4-b8 ), ale wyczytałem, że można również wymienić radio na system MMI, chociaż jest to dość droga zabawa (choćby w związku z koniecznością przeciągnięcia światłowodów).

Moje pytanie jest następujące:

Jaka jest właściwie różnica (oprócz nawigacji) między zwykłym radiem, które obecnie posiadam, a systemem MMI? Czy jest sens w ogóle myśleć o takiej przeróbce, czy lepiej dać sobie spokój i zamontować androidową nawigacje, z linku powyżej?

 

Będę wdzięczny za wyjaśnienie, bo jedyne, co udało mi się znaleźć, to

https://smartworldcompany.com/audi-entertainment-system-head-unit-guide/

ale z tego wynikałoby, że właściwie jedyną istotną różnicą jest nawigacja... Czy są jakieś argumenty przemawiające za upgradem mojego obecnego radia do MMI, zamiast montażu niefabrycznego systemu z androidem?

 

Edytowane przez kalski44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...