Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Śruby zabezpieczające do felg 15", szerokość 6,5", rozstaw 5x112


mirazm

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem świeżo po zakupie felg i mam takie pytanie: Czy do audi A4 jest generalnie jakiś ustalony standardowy rozmiar śrub do felg ?? Zamierzam zakupić komplet srub zabezpieczających do felg 15x6,5 i ET 35, na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie ?? :) W salonie mają zestaw śrub za 186 zł, z tego co orientowałem się na allegro to kosztują około 100 zł ale już innych firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsza jest grubość gwintu i długość śrub dopasowana do felgi, im niższy ET tym dłuższa śruba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle,że to jest cena za cztery zabezpieczające przed kradzieżą :naughty:[br]Dopisany: 22 Luty 2009, 10:33_________________________________________________Czyli dobrze podałeś linka :decayed:

To ja nie doczytałem :embarrassed::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl, co ci da śruba, która trzyma na dwóch gwintach :naughty:

Jednak niektóre Felgi z małym ET mają głębokie osadzenie i może być wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może się nie znam, ale nie wiem co ma ET do długości śruby...

Jednak niektóre Felgi z małym ET mają głębokie osadzenie i może być wszystko ok.

ET oznacza z niemieckiego EinpressTiefe czyli właśnie osadzenie.

przy zakupie śrub należy zwrócić uwagę na ich główkę. zazwyczaj w felgach aluminiowych stosuje się inne główki niż w stalowych. w audi przy oryginalnych felgach nie ma tego problemu, bo można stosować te same śruby do stalowych i alu. jeśli felgi kupiłeś nowe to spytaj sprzedawcy jakie powinieneś stosować do nich śruby. jak używane to trzeba by było sprawdzić w papierach (jeśli felgi są sprzedawane na niemieckim rynku to maja jakiś papier, który często można ściągnąć jako pdf ze strony producenta). ja osobiście nie widzę specjalnego powodu aby kupować specjalne śruby do alu. słyszałem kiedyś od handlarza felg, ze niby się felga niszczy jak się jeździ z nieodpowiednimi śrubami. ja już od pięciu lat jeżdżę na złych i fele te same na trzech autach miałem i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ET ma znaczenie bo chodzi o długość śruby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

długość śruby nie ma wiele wspólnego z ET. np. ford fiesta gfj ma szpilki zamiast śrub i można zakładać fele o rożnym ET. inaczej jak kupisz fele z dużym ET i musisz mieć dystanse. wtedy wiadomo ze musisz mieć dłuższe śruby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Tyle, że nie które felgi z małym et. są zrobione w ten sposób, jak by był dolany od środka dystans i wtedy śruba musi być dłuższa :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle dolany dystans tylko ta przykręcana część jest szersza stąd potrzeba dłuższe szpilki. GILI dobrze to zauważył :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj założyłem nowe felgi z ET 35 i pasowały bez problemu śruby z felg 15 o ET 45 :)

ile [mm] śruby wkrecilo sie w piaste ? Lub ile zwoi gwintu.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie (montaż przeprowadzili Panowie z serwisu), ale zamówiłem śruby antykradzieżowe o wymiarach 14x1,5, 44 mm długość całkowita śruby, gwint 28 mm, będe je wkręcał osobiście, więc podam szczegóły po montażu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj założyłem nowe felgi z ET 35 i pasowały bez problemu śruby z felg 15 o ET 45 :)

ile [mm] śruby wkrecilo sie w piaste ? Lub ile zwoi gwintu.. ?

Zmianiałem ostatnio felgi z: ET 38 na 42. Więc zmiana minimalna. Z tym ,ze jakie są wartosci ET, z racji panujących Egipskich ciemnosci podczas zabiegu nie wiedziałem. Też zastanawiałem sie nad długoscią sruby. Policzyłem ile obrotów kluczem zrobiłem odkręcając śrubę w starej feldze , potem ile obrotów zakręcając w nowej. Praktycznie tyle samo, jesli mnei pamięć nie myli to 7,5-8 obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem dzisiaj śruby zabezpieczające przed kradzieżową, w kwestii odpowiedzi dla tomcio1600 to śruba wkręciła się cała identycznnie jak przy felgach z ET 45. W sumie to jakieś 7 pełnych obrotów kluczem. Wulkanizator, który robił mi przekładkę opon twierdził że śrube dobiera się do modelu samochodu a nie do ET felgi. W każdym razie w przypadku felg o ET 45 i ET 35 można zastosować te same śruby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...