Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AWX] Piszczy pasek alternatora, czy da się go napiąć ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, problem jest taki, że po odpaleniu silnika pasek od alternatora głośno piszczy, po 1-2 minutach przestaje jak silnik się trochę nagrzeje. Z tego co zauważyłem pasek jest trochę luźny, czy można go w jakiś sposób napiąć / naciągnąć ? Piszczenie nasila się gdy jest zimno na dworze. [ Silnik AWX ]

Edytowane przez XelisT

Opublikowano

Napinacz paska PK jest sprężynowy i żadnej regulacji w nim nie ma .

Jak nie pomoże wymiana samego paska to trzeba wymienić też napinacz :decayed:

P.S. powodem "popiskiwania i grzechotania" z przodu silnika może być też być zatarte sprzęgło jednokierunkowe alternatora .

Objawem tego jest zdecydowane nasilanie się dziwnych odgłosów po dokręceniu kierownicą do oporu ( w prawo i w lewo, podczas pracy na wolnych obrotach ).:hi:

Opublikowano
  • Autor

Faktycznie przy skręcaniu do oporu słychać lekkie piski, od czego najlepiej zacząć wymianę ?

Opublikowano

Sprawdź sprzęgiełko altka na początek, po wyłączeniu silnika wirnik alternatora się powinien obracać jeszcze 2-3 sekundy, jak zatrzymuje się równo z silnikiem to sprzęgiełko do wymiany :hi:

Opublikowano
  • Autor

nie bardzo się znam. Tak to wygląda.

 

 

Opublikowano

Sprzęgiełko jest OK, a poza tym nic nie piszczy ...:decayed:

Opublikowano
  • Autor

Piszczało z 10 sekund, zacząłem nagrywać jak skończyło, żeby nie przeszkadzało ? A więc od czego zacząć wymianę ? Przy okazji zaznaczę, że będę wymieniał też rozrząd.

Edytowane przez XelisT

Opublikowano
8 godzin temu, XelisT napisał:

Piszczało z 10 sekund, zacząłem nagrywać jak skończyło, żeby nie przeszkadzało ? A więc od czego zacząć wymianę ? Przy okazji zaznaczę, że będę wymieniał też rozrząd.

Wymień pasek PK na nowy, jak nie przestanie popiskiwać to wtedy napinacz do wymiany .

Ale patrząc na brak objawów po kilkunastu sekundach pracy myślę że nie będzie to konieczne i po wymianie paska problem ustąpi :D

Opublikowano
  • Autor

Super, dzięki wielki za pomoc :D a powiedz mi jeszcze, czy w razie gdyby się okazało, że do wymiany jest też napinacz to da radę go zamontować bez rozbierania przodu ? Czy już lepiej dołożyć te 100zł i wymienić od razu napinacz przy okazji wymiany rozrządu ? 

Opublikowano

Pasek i napinacz wymienisz bez rozbierania przodu. Niech mechanik zajrzy i będzie widział w jakim stanie jest napinacz. Się spinasz jak byś miał pół miliona wydać.

Opublikowano
  • Autor
53 minuty temu, Raamboo napisał:

Pasek i napinacz wymienisz bez rozbierania przodu. Niech mechanik zajrzy i będzie widział w jakim stanie jest napinacz. Się spinasz jak byś miał pół miliona wydać.

Jak na razie to Ty się spinasz cwaniaczku, poradzilibyśmy sobie bez ciebie i Twojego bezsensownego komentarza. 

Opublikowano
17 minut temu, XelisT napisał:

Jak na razie to Ty się spinasz cwaniaczku, poradzilibyśmy sobie bez ciebie i Twojego bezsensownego komentarza. 

Nie był bezsensowny, bo udzieliłem Ci konkretnej odpowiedzi. Po prostu zadajesz proste pytania na które odpowiedzi wystarczyło trochę przeszukać forum albo podpytać mechanika, który też na pewno by Ci udzielił odpowiedzi. Zluzuj majty, bo teraz się napiąłeś :D Przy okazji sprawdź stan rolek czy nie są już wyrobione, bo też lubią "chrobotać".

Opublikowano
  • Autor

nie ma się co kłócić ;) co do paska pk i napinacza już wiem. Mam też problem z wymiana czujnika temperatury płynu chłodzącego. szukałem u nas na forum i na zagranicznym, podobno czujnik ten miał się znajdować pod obudowa filtra powietrza, zdjąłem to obudowę i nie mogę zlokalizować tego czujnika

 

bb7ceea72631f0f2.jpg

b642cf0a027abb59.jpg

Edytowane przez XelisT

Opublikowano

O ile się nie mylę to jest z tyłu silnika koło pompy vacuum. Szukaj czujnik temperatury G62.

 

P.S. Czemu go szukasz?

Opublikowano
  • Autor
Teraz, Raamboo napisał:

O ile się nie mylę to jest z tyłu silnika koło pompy vacuum. Szukaj czujnik temperatury G62.

 

P.S. Czemu go szukasz?

Wywaliło mi błąd tego czujnika. Co do lokalizacji są sprzeczne informacje na jednym forum znalazłem, że znajduje się pod obudową filtra powietrza, a na innym tak jak Ty mówisz. Idę pogrzebać przy samochodzie, może znajdę. 

Opublikowano
Opublikowano
  • Autor

Wymontowałem przez pomyłkę czujnik temperatury paliwa ? ale udało się znaleźć prawidłowy czujnik i już po wymianie. Dzięki za pomoc.

Edytowane przez XelisT

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.