Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zapalający się check engine


J A C H U

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem w a4 b6 2.0 alt. Jakiś czas temu popsuł mi się łącznik elastyczny układu wydechowego i wyskoczył check engine. Nie miałem czasu zaprawić tego i tak jeździłem. Ostatnio znlazłem chwilę czasu, łącznik wymieniony układ wydechowy uszczelniony, check zgaszony vagiem. Po 10 km zapalił się znowu. Po zgaszeniu vagiem pojawia się cały czas, takie błedy wyskoczyły. Pomoże ktos??? Z góry dzięki za pomoc :)
16514 Obwód sondy Lambda - nieprawidłowe działanie (Bank 1 Sonda 1) Stały
16804 Sprawność katalizatora za mała (Bank 1 ) Stały
18010 Zasilanie (30) nieciągły

Gdzie szukać przyczyny ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na vagu w grupie 33 możesz podejrzeć napięcie sondy (na jałowych powinno oscylować 1,5V) oraz w basic settings w gr.34 masz test sondy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawność katalizatora za mała, przy tym błędzie będzie się cały czas zapalała o ile sondę sprawdzisz i będzię dobra. ale obstawiam na katalizator że przyszedł jego czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, J A C H U napisał:

A da się jakoś sprawdzić katalizator??? Jakimś drutem przez sondę czy cos ???

NIe. Trzeba zdemontować i obejrzeć z obu stron. Po logu gr. 20 można domniemywać jego uszkodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u elektromechanika, stwierdził że sondy i katalizator sa dobre. Wyszło mu wypadanie zapłonu na 1 i 4 cylindrze, zalecił zmianę cewek miejscami i ponowne sprawdzenie w celu wykluczenia usterki cewek. A jeśli nadal będzie wypadał zapłon na 1 i 4 cylindrze co polecacie sprawdzić ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece i kompresję. Wypadanie zapłonu podgladasz na vagu w grupach od 14 do 16 i licznik wypadan działa na jałowych.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece były wymieniane na nowe,wiec to odpada. Po naprawieniu odmy nie miałem czasu spojrzeć w vagu jak z tym wypadaniem zapłonu, może jutro spojrzę i zobaczymy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...