Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Dziwnie dźwięki przy wciskaniu sprzęgła.


Minerseth

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Sprzęgło oraz dwumas było wymieniane przy 248tys teraz mam przejechane 294tys. Jeżdżę głownie trasy. Przy gaszenia auta usłyszałem dziwne dźwięki i dzieje się też tak przy tym jak staje na krzyżowe i chce ruszyć >wciskamy Sprzęgło i słychać dziwne dź wiek z przodu, wydaje mi się ze z lewej strony  auta. 

Macie jakieś pomysły od czego zacząć sprawdzanie? No mam nadzieje ze to nie dwunastu bo płaciłem za schasa czy jakoś tak prawie 3 tys? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak wciskasz sprzęgło i zaczyna być coś słychać, to mi przychodzi na myśl łożysko wyciskowe... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw bym pojechał na kanał i od spodu posłuchał czy to na pewno ze skrzyni... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem trasę bo musiałem jechac i zauważyłem inne dolegliwości tzn bez różnicy czy jest Sprzęgło wciśnie te czy nie.. auto na luzie drży i to nawet pasazer zauważył, druga sprawa po prasie gaszeniu auto i jest dziwny dźwięk z przodu a jak zapalam jest trzask jak by metal o metal uderzył.  . Skrzynia chodzi normalnie, sprzęgło też miękkie i normalnie się rusza, samochód ma moc nic się nie dzieje przy dużych prędkościach bo jechałem trasę 600km 160 km/h

Najgorzej jest na luzie i przy gaszeniu i odpalaniu . 

Może poduszka ? 

Klapa gaszaca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale będę wymieniał po raz drugi dwumas albo poprzedni mechanik mnie wydymał albo coś jest nie tak. Po 50 tys. Kolejne Sprzęgło z dwumasą. 

Obecny mechanik powiedział że widać pomiędzy skrzynia jakieś elementy sprężynke i daje głowę że to dwu mas.

 

 

Czy do silnika 1.9 awx 131 można montować samo Sprzęgło? Tak jak to było kiedyś? 

 

Edytowane przez Minerseth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...