Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawieszenie Tył -sprężyny i amortyzatory


Patryks25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam a4 b6 1.8T 190km z zawieszeniem 1BV i kołami 19". Auto z przodu ma gwint a z tyłu... no właśnie. Auto jest tak nisko z tyłu, że opona chowa się w nadkolu. Niestety drogi u mnie nie pozwolą mi na jazdę na tych 19 i na takim zawieszeniu więc chciałbym to wymienić na oryginalne. Mam do wymiany amortyzatory z tyłu i przy okazji chciałbym przywrócić je do porządku. Będę wymieniał koła na 17" zima i lato więc rozmiar felg i wysokość gwintu będzie z przodu jednakowa. Czytałem, że zawieszenie 1bv i 1be są takie same wysokościowo jednak 1be jest miększe. Czy można wstawić amorki i sprężyny do 1be pod moje zawieszenie? Jeśli tak to jakie polecacie amorki + sprężyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężyny są takie same w 1bv i 1be , różnią się amorami , ja do siebie założyłem Monroe na przód E2054 , na tył E1284 i jest Ok, możesz do 1bv założyć amory 1be , tylko jak tył Ci siedzi musisz wymienić sprężyny i sprawdź czy twoje są całe , bo u mnie pękła na pół i mocno siedział , a nie było to odczuwalne podczas jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem go już jak tak siedział i dałem na przegląd to nie widzieli tam nieprawidłowości podejrzewam uciete zwoje czy coś kupiłem już felgi 17 i zamierzam po wypłacie amorki + sprężyny od 1.be wtedy będzie miekszy niż 1bv ale taka sama wysokość. Dobrze myślę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokość zależy jaką kategorię wagową założysz np ja mam 8kat i do nadkola na 18 mam 63, 5 cm,znajomy ma 9kat i 65cm do nadkola , mowa o tyle , przód ja mam 7kat i 64,5cm, znajomy ma 6kat i 64cm , obydwa auta 1.9tdi avf, amory takie same w obu autach , także myślę że do Ciebie najlepiej na przód wrzucić 6kat , a na tył 9kat i będzie ok , oczywiście zawiecha 1be 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Przodu nie ruszam bo tam jest gwint i on jest w dobrym stanie najwyżej trochę podniosę i tyle. Dzięki wielkie za pomoc będę ogarniał ten tył jak już założę 17. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 plus gwint to proszenie się o kłopoty na naszych drogach, obstawiam że wielowahacz poleci bardzo szybko, podniósłbym przód jak najszybciej a co do zakupu amorków i sprężyn to w jakim budżecie chcesz się zmieścić na ten cel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...