Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Silnik pracuje po wyjeciu kluczyka ze stacyjki


martinno

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nabyłem ostatnio audi a4 b6 1,6 z 2004 r.,na desce świeciło się ABS,ESP i AirBag.Po sprawdzeniu bezpieczników okazało się że ten od ABS,ESP był przepalony,po wymianie tego bezpiecznika udało mi się wykasować błędy ABS,ESP oraz poprawiłem złącze od AirBag i ten błąd również udało się wykasować.Błędy z deski rozdzielczej zniknęły.Problem polega na tym że teraz gdy odpale auto i po wyjęciu kluczyka ze stacyjki silnik nadal pracuje i gaśnie po ok. 10 sek. wraz z kontrolkami.Po wyjęciu bezpiecznika od ABS,ESP problem nie występuje,ale wtedy automatycznie zapalają sie kontrolki na desce.Zacząłem się zagłębiać w elektrykę i zauważyłem też że po wypięciu wtyczek z modułu świateł problem również ustępuje,odpala i gaśnie normalnie.W audi nie działa też szyba od strony kierowcy,centralny zamek z kluczyka,elektrycznie ustawiane lusterka oraz ustawianie wysokości świateł mijania.

Czy jest na forum jakiś magik  który jest w stanie pomoc mi ogarnąć ten temat?

Pozdrawiam

Marcin

 

Edytowane przez martinno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2018 o 14:07, pila24 napisał:

Kolego zacznij od kostki stacyjki,z tego co napisałeś wynika iż ona powoduje problemy.

Witam

Kostka od stacyjki sprawdzona i raczej jest w pożądku,nie zauważyłem żadnych śladów zużycia na niej,również po wypięciu tej kostki od stacyjki problem nadal występuje.

Zdemontowałem lampy aby sprawdzić silniczek od regulacji wysokości światła i w prawej lampie  zauważyłem że przewody do żarówki H7 pozbawione są izolacji a jej kawałki koloru czerwonego  latają luzem w lampie,wyjąłem również cały przewód zasilający lampę i jest on prawie po całej jego długości przypalony,pozbawiony izolacji na kilku przewodach,wszystkie te przewody były stopione ze sobą.Co mogło wyrządzić takie szkody?

Całą wiązkę wypiąłem z układu ale problem nadal występuje,wypiąłem również lewą wiązkę od świateł i dalej to samo,w audi są automatyczne światła na skandynawie i po włączeniu świateł postojowych cały  problem znika.

Czy ma ktoś jakiś pomysł gdzie szukać usterki?

Pozdrawiam Marcin

IMG_3802.jpg

Edytowane przez martinno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...