Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Poziom oleju


daro

Rekomendowane odpowiedzi

Pozostaje kwestia, że... :decayed: ale ja mam problemy :tongue4: ...że - który poziom jest właściwy w końcu? :> Bo gdyż ponieważ, jak zaleję mu na poziom mierzony na ciepłym silniku (gdy pokazuje więcej oleju niż na zimnym) to jeśli poziom na zimnym będzie prawidłowy,a ten na ciepłym będzie oszukiwał, to w rzeczywistości wleję mu mniej niż bym tego chciał. Znowu jeśli za prawidłowy punkt odniesienia przyjmiemy poziom mierzony na ciepłym silniku, to dolewając na zimnym do maksa, w rzeczywistości przeleję olej :mysli:

Skoro Audi podaje, by mierzyć jednak na ciepłym, to taki pomiar wydaje się, że będzie miarodajny,prawda? :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie troche z innej beczki.. czy w benzynie po wymianie.. olej też tak robi się szybko czarny po przejechaniu około 500 km?? :mysli::blink: zmieniłem olej na motula x-clean i przed chwilą takie zdziwienie mnie ogarneło :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalna sprawa w dieslu, zaraz po wymianie robi się czarny, przy silnikach benzynowych nie powinno być takiego problemu. Olej czernieje po przejechaniu kilku tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie też mi sie to wydaje niepokojące :angry: w zasadzie on może aż taki czarny nie jest ale już widać że nie jest identycznie jasny jak po wlaniu, jest dużo ciemniejszy...

gdzie szukać przyczyny?? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile wchodzi do 1.9TDI 131 km[br]Dopisany: 18 Maj 2010, 14:50_________________________________________________4 litry wystarczy :slina: :slina::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile wchodzi do 1.9TDI 131 km[br]Dopisany: 18 Maj 2010, 14:50_________________________________________________4 litry wystarczy :slina: :slina::

0,3 litra zostanie na dolewke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem po wymianie patrze ile zostalo w zbiorniku a tam 0,6l cos mysle duzo na bagnecie bylo z pol cm nad zalamanie no i sposcilem dzis wlasnie litre. ciekawe bo troche tam pojedzielm a wam ile wchodzi bo tak pisza srredno ze 3,7l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem olej do silnika castrol 5w40 to jest dobry olei? koledzy a wcześniej w Niemczech był zalany castrol 0w40 dobrze zdobiłem? a te oleje mają podobną specyfikacje ???? :good: :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...