Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Webasto Thermo Top


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Prośba o podpowiedź, klimatronik na 3 pinie wtyku T20e sterowany jest napięciem +12V ?
Dobrze rozumiem, że po uruchomieniu Thermo Top panel klimatyzacji załącza się na ostatnio użytym ustawieniu? 
Czy Thermo Top steruje prędkością wiatraka?
Jak wygląda pierwsze uruchomienie, układ paliwowy sam się odpowietrza?
Czy do instalacji cały płyn chłodniczy trzeba upuścić? Dużo więcej płynu chłodniczego trzeba dolać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, done napisał:

Prośba o podpowiedź, klimatronik na 3 pinie wtyku T20e sterowany jest napięciem +12V ?
Dobrze rozumiem, że po uruchomieniu Thermo Top panel klimatyzacji załącza się na ostatnio użytym ustawieniu? 
Czy Thermo Top steruje prędkością wiatraka?
Jak wygląda pierwsze uruchomienie, układ paliwowy sam się odpowietrza?
Czy do instalacji cały płyn chłodniczy trzeba upuścić? Dużo więcej płynu chłodniczego trzeba dolać?

*Tak dobrze myślisz. Thermo top Evo działa na ostatnim ustawieniu ,zostawionym na panelu klimatronika. *Ja zawsze zostawiam na auto. Jeżeli chodzi o wiatrak,nie,nie steruję prędkością wiatraka. Patrz odpowiedź pierwsza.

* Nie trzeba nic odpowietrzać. Po montażu,zwyczajnie uruchamiasz.

* Nie ma określonej ilości płynu jaką trzeba wlać. Jest to uzależnione od tego,jak poprowadzisz instalacje wodną.

Możesz upuścić koło 1,5 litra,powinno wystarczyć. Przy montażu webasto ,podłączasz się w przewody układu chłodzenia na podszybiu. Jest to najwyższy punk układu,więc nie grozi dużymi stratami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. W niemieckiej instrukcji instalacji Thermo Top węże wodne są chyba w oplocie, jest szansa kupić takie w kraju? Zastanawiam się jeszcze czy najdłuższy odcinek wodny -ten idący po belce (blisko turbo) szukać aluminiowy czy węże które zazwyczaj dają w zestawie "wystarczą".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku jeden z dwóch węży miałem puszczony zadłuż przedniego pasa,koło wentylatorów. Później nad turbo,ale że wiedziałem iż kiedyś będzie potrzebny dostęp do tej części auta (turbo,kolektor, czujniki..) wiedziałem,że muszę to zmienić. Dwa lata polowałem na używane rurki (patrz zdjęcie) . Ostatecznie zrobiłem jak w oryginale. Węże w zestawie dają radę . Problem jest taki z nimi,że te węże na metry robią się twarde już po roku. Czy to wpływa na ich poprawne działanie. Nie zauważyłem,a może po prostu nie wnikałem.

 

Edit: oryginalny wąż aluminiowy,coś koło 700 zł 

Screenshot_20220916_104003.jpg

Edytowane przez kamilch-1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamilch-1984 podłączone masz szeregowo? Nie stanowi to problemu? Jakby nie patrzeć to układ się wydłuża i pompa wody musi przepychać dodatkowo przez wirnik pompy Webasto.
Fabrycznie jest równolegle i wysterowane zaworami więc takiego problemu nie ma.
Czy wiązkę kupowałeś gotową był w niej przewód do pompy paliwa?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2022 o 08:21, done napisał:

kamilch-1984 podłączone masz szeregowo? Nie stanowi to problemu? Jakby nie patrzeć to układ się wydłuża i pompa wody musi przepychać dodatkowo przez wirnik pompy Webasto.
Fabrycznie jest równolegle i wysterowane zaworami więc takiego problemu nie ma.
Czy wiązkę kupowałeś gotową był w niej przewód do pompy paliwa?   

Nie ma żadnego problemu z poprawnym działaniem tego Webasto. Na prawdę nie musisz się o nic martwić. Pompę paliwa masz w zestawie i do tego jest również potrzebna instalacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u Was pompka paliwa jest też taka głośna, słychać ten elekromagnes?

Przed pierwszym uruchomienim zalewać wężyki paliwowe i piec paliwem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, done napisał:

Przed pierwszym uruchomienim zalewać wężyki paliwowe i piec paliwem?

Od tego jest pompka,by napompowała paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pila24 napisał:

Od tego jest pompka,by napompowała paliwo.

Znasz zasadę działania tej pompki? Bo nie działa jak standardowa czy pompka do spryskiwaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, done napisał:

Znasz zasadę działania tej pompki? Bo nie działa jak standardowa czy pompka do spryskiwaczy.

Oczywiście że znam,pompka dawkuje paliwo cyklami,częstotliwość cykli wyznacza sterownik i tym samym decyduje to o jej wydajności. Jak pompka jest głośna to dlatego że przenosi się przez jej mocowanie do podłogi. Pokaz jak ją zamontowałeś i na jakim uchwycie.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka zamontowanie wg instrukcji na kątowniku. Na ali są obudowy wygłuszające. 

 

Może ktoś wie jak powinna zachowywać się dioda na pilocie w czasie pracy pieca. 

Czy miga cały czas?

Edytowane przez done
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, done napisał:

Pompka zamontowanie wg instrukcji na kątowniku. Na ali są obudowy wygłuszające

Kątownik przenosi uderzenia pompki na podłogę i to się niesie okrutnie,trzeba poprzez gumę montować lub jakieś elementy które mają dobry współczynnik tłumienia drgań. Ja zamontowałem na oryginalnym mocowaniu pompki z b8,i pompka jest słyszalna dopiero z gdzieś 20 cm od niej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to fabryczne mocowanie jest oddzielnym elementem ? Prośba o podesłanie linka czy nr. części.

Może ktoś wie czy w fabrycznym ogrzewaniu postojowym trzeba utawiać temperaturę żeby lecało ciepłe powietrze. W Thermo Top niestety przed wyączenien auta trzeba ustawić na tyle ciepło żeby była otwarta klapa od ciepłego powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, done napisał:

Czy to fabryczne mocowanie jest oddzielnym elementem ? Prośba o podesłanie linka czy nr. części.

Może ktoś wie czy w fabrycznym ogrzewaniu postojowym trzeba utawiać temperaturę żeby lecało ciepłe powietrze. W Thermo Top niestety przed wyączenien auta trzeba ustawić na tyle ciepło żeby była otwarta klapa od ciepłego powietrza.

Montujesz fabryczne Webasto czy fabryczne ?

Jeżeli Thermo top Evo,odkąd używam zawsze jeżdżę i zostawiam na auto i nie ma problemu z nadmuchem ciepłego powietrza. Jeżeli chcę skierować strumień powietrza tylko na szybę. Zostawiam przed wyłączniem auta te ustawienie w panelu klimatyzacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, done napisał:

Czy to fabryczne mocowanie jest oddzielnym elementem ? Prośba o podesłanie linka czy nr. części.

Może ktoś wie czy w fabrycznym ogrzewaniu postojowym trzeba utawiać temperaturę żeby lecało ciepłe powietrze. W Thermo Top niestety przed wyączenien auta trzeba ustawić na tyle ciepło żeby była otwarta klapa od ciepłego powietrza.

Nie wiem czy kupisz osobno,ja za około 100 zł kupiłem pompkę od b8 wraz z cały  mocowaniem,jest zawieszona na 2 gumach i do tego 2 gumowe poduszki wkręcane w podłogę (zrobiłem 2 nowe otwory w podłodze). Tłumi to rewelacyjnie.

 

Screenshot_20221015-124236_Allegro.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2022 o 11:11, kamilch-1984 napisał:

Montujesz fabryczne Webasto czy fabryczne ?

Jeżeli Thermo top Evo,odkąd używam zawsze jeżdżę i zostawiam na auto i nie ma problemu z nadmuchem ciepłego powietrza. Jeżeli chcę skierować strumień powietrza tylko na szybę. Zostawiam przed wyłączniem auta te ustawienie w panelu klimatyzacji. 

Zomontowałem TT C analog i Telestart T90 z pilotem Audi 4F0.

Włączenie i wyłączenie z pilota działa ale szkoda, że nie ma opcji żeby piec sam wyłączał się po 30 min od włączenia pilotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, done napisał:

Zomontowałem TT C analog i Telestart T90 z pilotem Audi 4F0.

Włączenie i wyłączenie z pilota działa ale szkoda, że nie ma opcji żeby piec sam wyłączał się po 30 min od włączenia pilotem.

Jaki zestaw, takie funkcje. Pilot T100 HTM, ma takie ustawienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Koledzy nie działa mi pompka dozująca paliwo od webasto , a na zime trzeba usprawnić, czy coś takiego sie nadaje?

Screenshot_20221019-201439_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eberspracher Nordic Ab

912D 952DW

20221020_104117.jpg

Edytowane przez audia4b61.8t150km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...