Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lejący się olej z tajemniczej dziury ?


chicel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po trasie z króćca wychodzącego z głowicy zaczął kapac płyn na katalizator kupa dymu itp (historia bardziej do opowiadania przy piwie) do czego zmierzam, w celu spisania numerów krócca i zobrazowania sobie procedury wymiany wyciągnąłem rurę dolotowa powietrza do przepustnicy i zauwazylem ciekawa rzecz a mianowicie (nie wiem czy to zbieg okoliczności ) z dziury pokazanej na zdjęciu leci olej po odpaleniu silnika, aż bryzga slychac buczenie silnika a po zatkaniu dziury korkiem od wina :D jest ok, czy ja coś na trasie stamtąd zgubiłem ? Otwór jest dość głęboki nie jestem w stanie tam włożyć długiego śrubokręta ale palec wchodzi cały :) co tam powinno być od czego to jest otwór ? Muszę to czymś zatkać bo mi cały olej wyleci stamtąd. 

 

 

Same cyrki z tym.

mogło coś wydmuchać bo jechałem 160km/h przez 100 km więc ciśnienie musiało być konkretne stad tez pewnie rozszczelnienie króćca,

a co do wymiany króćca to który waż odpiąć najlepiej żeby spuścić płyn z głowicy żeby mnie tam nie zalało z tylu za bardzo ? Pozdrawiam i życzę miłej reszty niedzieli 

C10C307E-20A2-4FDF-9F0F-601B10E8E6D6.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Maniek_0904 napisał:

Czyli mi wydmuchało? to poprostu się wkłada czy trzeba pokrywę zaworów ściągać ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wydmuchało. Prawdopodobnie trzeba będzie ściągnąć pokrywę zaworów, rozpiąć rozrząd i ściągnąć górną część głowicy, która trzyma wałki rozrządu bo ciężko będzie z wciśnięciem uszczelnienia w otwór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Maniek_0904 napisał:

Tak wydmuchało. Prawdopodobnie trzeba będzie ściągnąć pokrywę zaworów, rozpiąć rozrząd i ściągnąć górną część głowicy, która trzyma wałki rozrządu bo ciężko będzie z wciśnięciem uszczelnienia w otwór.

Ty chyba żartujesz ? To wogole nie opłacalny interes może ktos to potwierdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Maniek_0904 napisał:

Kto może to potwierdzić? A jak myślisz? Może mechanik?

Dobrze osadzone ? 

608B4F73-E888-4D02-BE73-136FC2B1E992.jpeg

Edytowane przez chicel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...