Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Irytujący problem


Robert1984

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nastała jesień, deszcze, mgły i zaczęło. Przekręcam kluczyk, zapłon i wszystko wariuje, kontrolki, czujniki. Po odpaleniu silnika ustaje. Akumulator sprawny, podszybie drożne. W środku auta sucho. 

Umieszczam link z filmem do ściągnięcia.

https://wetransfer.com/downloads/13e82c8361d711ff258a040563604e8520181029214119/483871

Od czego zacząć?

Edytowane przez Robert1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2018 o 18:50, Fazii napisał:

Według mnie zegary uszkodzone tym bardziej, że masz jaegera

Dzięki za podpowiedz. Masz racje zegary poszły. Czy jest sens naprawiać czy szukać coś innego? Auto mam w automacie, czy ma to znaczenie w wyborze używki, numer licznika 8D0920900P

np. taki:

https://allegro.pl/licznik-zegary-audi-a4-b5-fis-igla-8d0920980kx-vdo-i7547006668.html

bedzie pasował?

Edytowane przez Robert1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak podejdzie. Trzeba będzie przerobić na Europę, dokupić manetke fis i puścić do masy kilka sygnałów aby nie wyswietlalo błędów spalonej żarówki, być może również fis będzie do zmiany. W razie czego jestem w stanie temat ogarnąć. Wal na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się że to raczej coś grubszego. Podłączyłem vag i w sterowniku skrzyni jak i po podłączeniu do zegara widnieją następujące błędy. Dodam że w sterowniku silnika był jeden błąd  - za bogata mieszanka. 

Resized_20181101_143854_4933.jpegResized_20181101_143701_4730.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skasuj wszystkie błędy przejedz się i sprawdź czy nadal występują. 

Edytowane przez Fazii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywala też dużo błędów z immo i komunikacja ecu czego przyczyną mogą być walniete zegary 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa jest, dla pewności przeczyściłem przewody. Bez zmian.

Natomiast Zastanowiła mnie jedna rzecz, po przekręceniu kluczyka ikonki albo nie świecą albo mrugają. Jak chce odpalić to świecą normalnie. Rozkrecilem osłonę kolumny coś tam pomerdalem w kablach też nic. Umówiłem się z elektrykiem wsiadam do auta, zapalam działa. Zajechałem na miejsce, działa. Obstawiam że stacyjka nie łączy. . Jedyne co zostało to nie wyświetla temperatury otoczenia, puste pole a licznik wywala błąd czujnika g17. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam zegary?. Jakby była to stacyjka to również klimatronik itd. by mrugało.

Sygnał z g17 idzie na klimatronik (kosta A pin 8 )  a z niego (kostka B pin 1) wychodzi na zegary (zielona kostka pin 29). Sprawdź czy ten sam błąd również pokazuje klimatronik. Jak tak to pewnie czujnik walniety.

Edytowane przez Fazii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak wszystko jasne. Na kanale 55 i 59 pokazuje 9st, na zegarach pusto.

Edytowane przez Robert1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...