Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Filtr paliwa buczy/wyje po wymianie


SqubanY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Postanowiłem, że pora wymienić filtr paliwa z racji że auto już trochę na nim przejechało. Wszystko super filtr wymieniony przez 20 km super wszystko w porządku. Niestety po 2 dniach przerwy (auto stało na parkingu nie było potrzeby jeździć) już na zapłonie jak i na odpalonym silnik słychać głośnie wycie z okolic filtra (założony nowy od Bosh-a). Pojechałem do kolegi na podnośnik bo w kanale nie wygodnie itp. Kiedy auto było na podnośniku stwierdziliśmy, że może to być pompa paliwa lecz i jej wymiana nic nie dała. Zauważyłem że przewód powrotny od filtra do pompy wpada w drgania/rezonans oraz jeżeli wylejemy z filtra całe paliwo to wyć zaczyna kiedy paliwo zacznie przez niego wracać do tego momentu chodzi ładnie. Dodaję film

 

Pozdrawiam, Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez po wymianie buczy po przekręceniu stacyjki ale później już nie. Filtr bosha. podejrzewam ze masz wadliwy filtr paliwa. Jedyny dobry filtr to ori z aso…

przeczytaj te tematy :)

Edytowane przez wafel135
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem filtr od MANN-a i jest jak na razie w porządku puki co uspokoiło się nic nie wyje buczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Mam identyczną sytuację. W lutym wymieniłem filtr paliwa który był jeszcze od nowości na nowy Boscha. Po 3 tygodniach pojawiły się identyczne objawy jak u Ciebie.

Czy po wymianie filtra na Manna wszystko wróciło do normy? Nie przytarla ci się pompa paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny właściwy w mojej opinii to filtr Knecht (logo Knechta i Audi na starym więc oryginał).

Zmieniony i wszystko ok jak przed wymianą, a i nie kosztuje nie wiadomo ile, więc pewny zakup, polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...