Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Jak pozbyć się zapachu dymu papierosowego w samochodzie ?


barteeek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;) Jak w temacie: Jak pozbyć się zapachu dymu papierosowego w aucie? Jeszcze pierwsze dni jakoś przeżyłem bo kupowałem codziennie zapach do auta i 1 opakowanie zapachu na dzień mi szło bo aż tak "capi" :confused4:. Jest na to jakiś sposób? Czy lepiej oddać auto do mycia tapicerki ale to dopiero w lecie? Czekam na konkretne odpowiedzi ;) Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam to z poprzedniego samochodu - ja nigdy nie paliłem i nawet po praniu tapicerki czułem smród papierosów. Nie polecam kolego tego rozwiązania ale u mnie pomogła wymiana osłonek przeciwsłonecznych i całej podsufitki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pale lecz osoba od której kupiłem auto paliła :confused4: Przy oglądaniu auta musiał nieźle tapicerkę po perfumować czymś bo nawet ładnie pachniało ale minęło 2-3 dni i poczułem zapach dymu i już wytrzymać nie mogę :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprostu, nie pali się w aucie. :wink4:

Ale to nie jest metoda, jak sie juz kupilo smierdzace auto.. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos palił w aucie to tego smrodu w 100% nie usuniesz :confused4: Zawsze cos zostanie, nawet po praniu tapicerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie pocieszyliście :confused4: Myślałem, że jest jakiś sposób ale widzę, że będę musiał się do tego zapachu przyzwyczaić. A może znacie gdzieś dobrą myjnie/pralnie(tapicerki oczywiście) na Podkarpaciu w okolicach Dębicy lub Rzeszowa i ile taki zabieg by kosztował? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest firma piorąca posiadająca specjalistyczny sprzęt. Mój tato pali w ciężarówce i po 3 latach palenia w niej i wypraniu zapach znikł.

Musisz znaleźć taką firmę co piorą dywany - tapicerki, te firmy posiadają specjalne odkurzacze (one sobie z tym radzą), piorące na mokro. U mnie robią to solidnie, wyrzucają siedzenia i piorą w każdym miejscu nawet tam gdzie nic nie widać. Jak Ci wypiorą tylko tam gdzie im się podoba to zapach zostanie.

Upranie u nas ciężarówki kosztuje ok 800 zl, z tego co wiem za osobówkę 500 zl (to tylko we wnątrz)

Jak chcesz bagażnik komorę silnika to dodatkoe 200 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 500 zł to ja bym wolał kupić sobie porządny środek do prania dywanów i sam posiedzieć przy aucie cały dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sprzęt się musi zwrócić, a nie jest tani :) . Ten koleś mówił, że ten sprzęt wyciąga brud z 5 cm, ale może się przechwalał. Fajnie to wogóle działa, najpierw idzie dysza mocząca tapicerkę pod ciśnieniem ze specjalnym środkiem (coś jak mniejszy karszer) a później odkurzacz, ale ciągnie z taką siłą, że wysysa tą wodę z tym środkiem i z totalnie mokrej tapicerki zostaje tylko delikatnie wilgotna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm... z kawą nie będę próbował :decayed:

Kiedyś wypożyczyłem sobie taki odkurzacz do czyszczenia dywanów i dywan miałem jak nówkę, a ten odkurzacz działa na podobnej zasadzie jak opisał to mily . Więc jak zrobi się ceplej biore odkurzacz i kupie jakiś środek do czyszczenia dywanów albo tapicerki i mam nadzieję, że ten zapach zniknie a jak nie to kupie sobie nowe fotele :decayed: najlepiej te od s-line :kox:

Pozdrawiam i dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...