Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Jak rozpoznać lampy EU czy angielskia wersja


tomi08033

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie wiadomo że w angielskiej wersji aut jest inny kąt strumienia światła emitowanego przez lampy. I teraz moje pytanie ponieważ potrzebuję lewą lampe valeo, jak rozpoznać czy to wersja angielska czy europejska?Czy różnica jest w kloszu?

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś coś mi się obiło, że na lampach UK jest strzałka z grotem skierowanym na prawo w wersji EU nie ma takiej strzałki :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok podaj mi jutro nr części z anglika porównam

[br]Dopisany: 25 Luty 2009, 22:56_________________________________________________przeglądam lampy na allegro.Przyglądam się kloszom UK i EU i nie mogę zauważyć różnicy :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli kupujesz lampe zespolona to jest pewiem "myk" :)

ja kupilem komplet poliftowych valeo i po montazu - zalamka, slup swiatla jest dluzszy po lewej stronie - anglik :wallbash:

podjechalem do znajomego mechanika - otwozyl klapke od zarowki w lampie - jedno spojrzenie jeden ruch reka i przestawiona jakas blaszka wewnatrz - efekt - swiatla swieca jak powinny - diagnosta slowa nie powiedzial jak bylem ustawic po wymianie :)

moze kazda lampke da sie tak "przestroic" ..... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak w lampach zespolonych jest taka możliwość ale nie w zwykłych...niestety[br]Dopisany: 25 Luty 2009, 23:43_________________________________________________panowie czy jest ktoś dzisiaj ,kto może mi pomóc w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak w lampach zespolonych jest taka możliwość ale nie w zwykłych...niestety[br]Dopisany: 25 Luty 2009, 23:43_________________________________________________panowie czy jest ktoś dzisiaj ,kto może mi pomóc w tym temacie?

Sprawdź czy na drugiej lampie jest napis RHD- takie jest oznaczenie lamp do ruchu prawostronnego, tylko nie wiem czy na wszystikch jest oznaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie powinien być na kloszu i byćmoże gdzieś na obudowie, ale dobrze jakby sie ktoś jeszcze wypowiedział kto ma takie lampy. Wydaje mi sie ze u mnie na boschach było takie oznaczenie ale już nie pamietam bo je sprzedałem. Pozatym na valeo może być inaczej :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi czy jak kupię wersje angielską, czy wystarczy zmienić klosz na EU?czy to wystarczy?i cczy jest problem z wymianą klosza? bo ja mam starą lampe swoją w której zaczepy poszły i nie mozna nic juz z nimi zrobić a klosz jest cały[br]Dopisany: 26 Luty 2009, 10:48_________________________________________________Widzę ze nikt sie nie orientuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wszystkich czesciach ktore nadaja sie tylko do prawostronnego ruchu jest napisane RHD. czyli np. rozne plastiki,nagrzewnice,maglownice itp. ale na lampach nie pisza. bo u nich jazda po lewej stronie jest tolerowana.

a ty chcesz fotke lewej czy prawej strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już znalazłem rozwiązanie. Okazało się że lampy UK od EU różnią sie tylko kloszem,a dokładniej wyżłobieniami na kloszu w celu odpowiedniego rozproszenia strumienia światła. Kupiłem angielską wersję i zamieniłem ze swojej starej lampy klosz. i już jest wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej z wlasnych obserwacji. Porównałem swoją starą,uszkodzoną lampe z wersją angielską. okazało sie ze widoczna jest różnica tylko w kloszu.Środek ,odblaski są takie same. Wyciecia na kloszu rozpraszają światło i tym sie różniło. Jutro albo w sobotę będę miał auto i pojadę na ustawienie świateł to dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...