Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Jak rozpoznać lampy EU czy angielskia wersja


tomi08033

Rekomendowane odpowiedzi

w lampach po lifcie u mnie jest napisane HR czyli wersja europejska i prawo stronna strzałki sa skierowane na lampie lewej w strone lewa tzn. na zewnatrz lampy,grot skierowany od strony grilla -wychodzi

prawa lampa ma dwa groty skierowane w dwie strony lewa i prawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba uważać na sprzedawców z ALLEGRO, bardzo często potrafia nic nie wspomnieć że jest to lampa do ANGLIKA. Pisza tylko bajeczki ze niby ma jedną inną. Ja sam nadziałem sie podobnie.

http://www.allegro.pl/item573172069_lampa_przod_audi_a4_95_99_lewa_valeo_kierunek.html

http://www.allegro.pl/item541961632_audi_a4_b5_95_00_lewa_kompletna_lampa_kierunek.html[br]Dopisany: 07 Marzec 2009, 13:58_________________________________________________Tak powinny wyglądać wyżłobienia na kloszu lamp do wersji EUROPEJSKIEJ

8470a275959b9d2amed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na reflektorze powinny by strzałki:

1. strzałka w prawo - reflektor przeznaczony do ruchu lewostronnego (np. z auta z rynku UK)

2. brak strzałki - reflektor do ruchu prawostronnego

3. strzałka z lewym i prawym grotem - reflektor symetryczny lub z możliwością przestawienia wiązki (nadaje się i do UK, i do Polski.

Niby tak powinno byc, ale na stronach Helli oznaczenie lamp dla ruchu prawostronnego jest okreslone jako E1 1186, dla ruchu lewostronnego (w e-sklepie InterCarsu)E1 1202 oraz E1 1203.

Nie ma mowy o strzalkach itp.

[br]Dopisany: 09 Marzec 2009, 13:09_________________________________________________znalazłem jeszcze wsieci taką wypowidź co do soczewek:

cyt:

wg. EPC, są lampy regulowane i takie które są tylko dla ruchu prawostronnego oraz takie które są tylko dla ruchu lewostronnego.

Regulowane soczewki mają na obudowie oznaczenie YX, FD

tylko ruch prawostronny- FC, FM, YW,

tylko ruch lewostronny FN oraz jest jeszcze YY ale nie wiem jaki to typ

Xenony natomiast są FA, FB -regulowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już znalazłem rozwiązanie. Okazało się że lampy UK od EU różnią sie tylko kloszem,a dokładniej wyżłobieniami na kloszu w celu odpowiedniego rozproszenia strumienia światła. Kupiłem angielską wersję i zamieniłem ze swojej starej lampy klosz. i już jest wszystko ok.

witam, nie zupelnie sie z tym zgodze, mialem angielskie lampy valeo, zmienilem klosze na polskie i co sie okazalo? ze odblysniki w lampie tez sa inaczej skierowane i wymiana kloszy niewiele pomogla, takze kupujac takie lampy na allegro nie mozna miec pewnosci. klosze beda EU a i tak beda zle swiecily i beda nie do ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest jeszcze mozliwa wymiana odblysnikow, ale na allegro nie znalazlem a o cene w sklepie nie pytalem, najlepiej na szrocie z rozbitych lamp byloby dorwac tanio i zamontowac. ja kupilem poprostu zespolone:] mam te swoje angliki z polskimi kloszami na sprzedaz :D 40 zł za sztuke :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...