Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciśnienie oleju


Scigacz52

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem nowy na forum. Mam eske od jakiegoś czasu i mam z nią problem...na wstępie zależy mi, by ktoś podał lub zmierzył jakie ma ciśnienie oleju,( bądź o spotkanie najlepiej na Rzeszowie 600 989312 Z inną eską). Na cieplym silniku z trasy i na z grzanym jak by stojąc w korku 10 minut, u mnie jest 2.2bara normalnie na cieplym po trasie a jak go zgrzeje to spada do 1.8 i zaczyna wszystko grać. Opisuje to niżej.  ...po wymianie pierścieni tłokowych, prowadnic i uszczelniaczy zaworowych, oringow i uszczelek, sprawdzeniustanu zużycia i zamianie panewek górna z dolną  (wypisuje tylko to co wewnątrz silnika było robione) eska zaczęła po 1 odpaleniu i rozgrzaniu stukać prawym fazatorem.  Ale tylko na ciepłym silniku. Dźwięk na biegu jałowym wygladal jak by fazator mial jakiś luz i tak cały czas, do tego pojawiało się nie spodziewanie co jakiś czas kilka stukow glośniejszych jak by ktoś w niego małym młotkiem uderzał. Z czasem (ok. 400km) przeszło na lewy fazator prawy się uciszyl. Do tego za 100-200km doszedł dźwięk łańcucha środkowego jak by zaczął "szeleścic" i zaczęła chodzić głośno lewa głowica walki...  Po przejechaniu ok. 1100km  tłukł się dodatkowo i prawy fazator  i wszystko wraz. Auto ma 210tys. Przy 160 wymieniono rozrzad. Wiem bo auto sprowadzono z Włoch i od 100tyś. Opiekuje się nim 1 mechanik. A ja go kupiłem od wcześniejszego właściciela można powiedzieć. Auto było docieranie na mobilu 10w40 później zalałem 5w50 mobila - nic nie pomoglo. Mechanik był pewny rozrządu bo sam go robił. Obecnie silnik na stole. Sprawzdanie wszystkiego po kolei. Fazatory jak nowe, łańcuchy tez, ślizgi trochę widać rowki, jak na 50 tys... pompa oleju ok. Zaworki olejowe były regenerowane, zapomniałem dodać. Trzymają. Nie ma syfu w silniku. Silnik ma moc i pracuje ok oprocz tego hałasu z rozrządu.  Proszę o pomoc bo juz tracę cierpliwość do eski, co może być przyczyną. I o to by ktoś sprawdził ciśnienie oleju w swojej esce. 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...