Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Czy da się zrobić aby światła dzienne świeciły razem z mijania (xenon) ?


ziutek--wroclaw

Rekomendowane odpowiedzi

Podepnę się do tematu:

Jakiś czas temu zakładałem u siebie bi-xenon w miejsce zwykłych lamp w A6 C6 2005 r.

Wszystko działa ok, oprócz jednej rzeczy. Mianowicie nie wiem, czy dobrze podłączyłem żarówki odpowiadające światłom do jazdy dziennej. W A6 odpowiedni czujnik reguluje to, czy w pozycji auto świecić ma xenon, czy żarówka do jazdy dziennej. Zakładam,że w A4 B7 jest podobnie. U mnie właśnie te żarówki nie świecą w pozycji auto (xenon świeci). Podejrzewam, że są źle podłączone. VAG-iem jeszcze nie włączałem, ale wolę się upewnić, czy mam dobrze to podłączone. Przy zamianie lamp wykorzystałem okablowanie ze zwykłych lamp (ze względu na różne gniazda) i żarówki do świateł dziennych podłączyłem równolegle z długimi xenonu, więc świecą jako długie obok xenonu właśnie. Czy tu jest pies pogrzebany? Jeśli tak, to jak powinny być podłączone te żarówki? Równolegle ze światłami mijania, czy muszę podprowadzić dodatkowe kable od Bordnetza, żeby światła dzienne mogły zostać aktywowane?

Bardzo dziękuję za wszelkie sugestie i oświecenie mnie w tej materii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie! W Polsce pomyśleli i uznali wyższość Prawa Europejskiego nad Polskim i światła dzienne nie musżą już się zapalać ze światłami tylnymi! Wystarczy że się świecą z przodu.

masz jakis artykuł, podstawe prawna czy cos?

bym sobie zgasil chetnie tył bo średnio te nasze lampki wygladaja..[br]Dopisany: 25 Lipiec 2009, 19:28_________________________________________________

Dobra aktywowałem wg instrukcji

* ?xxxx: Chassis

o 0 = Limousine (PR-K8B)

o 1 = Avant (PR-K8D)

o 2 = Cabriolet (PR-K8K)

* x?xxx: Driving Light Switch

o 0 = Rain/Light Sensor (G397) not installed (PR-8K0/8K1/9C6/8K4)

o 1 = Rain/Light Sensor (G397) installed (PR-8K3/8K7/9C7/8K9)

* xx?xx: Trailer Hitch

o 0 = Trailer Hitch not installed (PR-1D0)

o 1 = Trailer Hitch installed (PR-1D2)

* xxx?x: Headlights

o 0 = Halogen Headlights w/o Daytime Running Lights (PR-8Q0/8Q1+8K0/8K7)

o 1 = Halogen Headlights with Daytime Running Lights (PR-8Q0/8Q1+8K1/8K3/9C6/9C7) jeżeli nie masz Xenonów

o 2 = Bi-Xenon Headlights with Daytime Running Lights (PR-8Q3/8Q5+8K9/8K4)

o 3 = Bi-Xenon Headlights w/o Daytime Running Lights (PR-8Q3/8Q5+8K0/8K7)

o 4 = Bi-Xenon Headlights with Daytime Running/Tail/License Plate Lights (PR-8Q3/8Q5+8K1/8K3)

* xxxx?: Country

o 1 = Rest of World/Nordic Countries/Denmark/Croatia/Baltic Countries with Bi-Xenon

o 2 = Nordic Countries/Denmark/Croatia/Baltic Countries without Bi-Xenon

o 3 = USA/Canada with Bi-Xenon

o 4 = Canada without Bi-Xenon

o 5 = Special Vehicles

i tak światła do jazdy dziennej włączają się po włączeniu stacyjki ale tylne niestety nie włączają się wcale. Podpowie mi ktoś jak aktywować dodatkowo tylne światła? Aaaaa i jeszcze jedno samochód jest z Włoch i nie ma żadnych pokręteł ani przycisków przy włączniku świateł.

tam gdzie zazanczyles "2" na czerwono to dwie pozycje nizej masz opcje z zapalonym tyłem - czyli musi byc "4" jak chcesz wlaczyc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniewaz nie ma konkretnej odpowiedz na pytanie w temacie podbijam:

Czy da się zrobić aby światła dzienne świeciły razem z mijania (xenon) ?

i nie wazne czy wolno czy nie, czy ktos robi choinke, czy zabiora dowod, czy wiekszy pobor mocy i auto spali 0,2 litra na 500km, czy wywali jaśka pod dwóch stronach...

pytanie brzmi czy mozna to zrobic vagiem, czy mozliwosci takiej nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła dzienne mogą świecić razem ze światłami mijania pod warunkiem, że po włączeniu świateł mijania zostaną przyciemnione o 50%

Wielu producentów nowych aut stosuje tę metodę.co widać na drogach.

Można kupić na ALLE takie światła...

VAGiem, szczególnie w twoim modelu ....niestety się nie da.

Edytowane przez GreGoriO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła dzienne mogą świecić razem ze światłami mijania pod warunkiem, że po włączeniu świateł mijania zostaną przyciemnione o 50%

Wielu producentów nowych aut stosuje tę metodę.co widać na drogach.

Można kupić na ALLE takie światła...

VAGiem, szczególnie w twoim modelu ....niestety się nie da.

oczywiscie chodzi mi o ori drl w b7, czy mozna to zgrac z zenonami za pomoca vag'a,

ale jesli nie mozna to trudno, thx za odp, podro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...