Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[A4B7 Avant] Uciekający płyn chłodniczy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie !

W aucie ucieka mi płyn chłodniczy. Byłem dzisiaj u mechanika - przy gazowaniu, ciśnienie w układzie rośnie. Mechanik mówi, że to uszczelka pod głowica albo turbo - myślicie, że ma na 100% racje ? Co ew. jeszcze sprawdzić? PS. Jaki mniej więcej jest koszt naprawy uszczelki/turbo (z robocizną)

Opublikowano

sprawdz trójnik wody kolo sciany grodziowej siedzi tam czujnik ,  przypadlosc 1.8t  ze sie odkształca

pozdro

Edytowane przez elmo814
.

Opublikowano
  • Autor

Dzięki. Sprawdzę wieczorem - ale czy w przypadku krućca nie powinno ciśnienie spadać? 

Opublikowano

sprawdzaj wycieki z a silnikiem z tyłu będzie mokro na skrzyni oraz w okolicy termostatu będzie wtedy mokro przy podstawie miarki oleju. jeżeli tam będzie mokro to masz już przyczynę ciśnienia w zbiorniczku

Opublikowano
11 godzin temu, wrestling1000 napisał:

sprawdzaj wycieki z a silnikiem z tyłu będzie mokro na skrzyni oraz w okolicy termostatu będzie wtedy mokro przy podstawie miarki oleju. jeżeli tam będzie mokro to masz już przyczynę ciśnienia w zbiorniczku

Mam dokładnie identyczne objawy jak kolega opisuje. Ucieka płyn i zbiera się u podstawy miarki oleju. Czyli jeżeli tak to wygląda to prawdopodobnie kruciec wody do wymiany? 

Opublikowano
16 godzin temu, rafiki5 napisał:

Mam dokładnie identyczne objawy jak kolega opisuje. Ucieka płyn i zbiera się u podstawy miarki oleju. Czyli jeżeli tak to wygląda to prawdopodobnie kruciec wody do wymiany? 

Krycie jest z tyłu silnika. Tutaj cieknie ci z termostatu lub zaślepki bloku. Wymieniłem termostat już?

Opublikowano
27 minut temu, wrestling1000 napisał:

Krycie jest z tyłu silnika. Tutaj cieknie ci z termostatu lub zaślepki bloku. Wymieniłem termostat już?

Nic jeszcze nie ruszalem. Raz na 3 miesiące muszę dolać około 200ml płynu, także jeszcze tragedii niema dlatego nie chciałem tego ruszać. Ale wiadomo będę musiał się za to zabrać 

Opublikowano

No jak nie ma tragedii to nie ruszaj. Najlepiej to zrobić jak będziesz rozrząd zmieniał wtedy dobre dojście jest i tak czy siak wymień wtedy zaślepkę bloku bo jest bezpośrednio za pompą wody

Opublikowano
  • Autor

Wciąż nie zlokalizowałem wycieku... Mechanik mówił, że nie widzi żeby coś ciekło. Ostatnio jednak zobaczyłem, że mam mokrą dolną pokrywę silnika gdzieś na tej wysokości. Dodam, że padał deszcz. image.png

Opublikowano

Powinno być mokro i czerwono bo taki pewnie masz płyn no i kruciec będzie wilgotny jak są małe wycieki to wtedy może byc biały osad

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.