Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4B5 1.9 Tdi AVG avant polift kradnie prąd


MarianzPolski

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. 

Tematów odnośnie nadmiernego poboru prądu na postoju w A4 jest wiele, posprawdzałem już to i owo, chcę się upewnić w pewnych kwestiach. 

Miałem stary akumulator który pomimo ładowania go co jakiś czas padał po 1-2 dniach postoju. Kupiłem nowy akumulator 77Ah 4Max , niestety dokonał on żywota po niespełna miesiącu w samochodzie, przychodzę pewnego dnia do auta przekręcam kluczyk na desce dyskoteka próba rozruchu kończy się gaśnięciem wszystkiego. Podpiąłem aku do ładowania a tu zonk prawie dwa dni z przerwami pod prostownikiem, a akumulator nie daje się naładować. Oddałem go do reklamacji, ale co mnie nurtuje. 

Sprawdziłem pobór prądu na postoju i wygląda to tak:

Przy podpiętej centralce zdalnego otwierania zamka centralnego pobór był dość wysoki i dochodził do 0,09 A, odpiąłem bezpiecznik z tej centralki i pobór spadł do około 0,05 A. Szukałem dalej wyciągając po kolei bezpieczniki i wychodzi na to, że 0,03 A pobiera układ klimatronika, a 0,02 A obwód zamka centralnego. Po wyjęciu bezpieczników odpowiadających za te układy pobór spada do 0. 

Czy w tych samochodach pobór rzędu 0,05 A to normalna sprawa? Czy układy klimatronika i zamka centralnego powinny pobierać jakiekolwiek napięcie podczas ,,spoczynku''? 

Teoretycznie pobór rzędu 0,05 A to dopuszczalny pobór i dla zdrowego akumulatora nie powinien być problemem, ciekawi mnie jak sprawa wygląda w innych A4B5 

Z Góry Dziękuję za informacje. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Fazii napisał:

50mA jest ok

sprawdzałes napięcie ładowania jakie masz?

Tak ładowanie sprawdzałem, wychodzi 14,2-14,3 V na zimnym silniku czyli raczej ok, muszę jeszcze sprawdzić ładowanie przy wyższych obrotach bo tego przyznam nie zrobiłem tylko na biegu jałowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...