Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wolno spadające obroty pomocy


Siniakpl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy i zdesperowany. Audi a4b5 1.6 wolno schodzi z obrotów podczas zmiany biegow! Przepływa z innego audi również 1.6 przepustnica wyczyszczona węże sprawdzone i już sam nie wiem co robić więc proszę o pomoc ....  Już nawet jeździłem z odpieta przeplywka i na chwilę było ok a teraz obroty znów wolno spadaja ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym chciał się dowiedzieć na 100% bo podejrzewam że to właśnie wina przepustnicy nie chodzi o samo czyszczenie ale robiłeś adaptacje ? Bo myślę że to jest powód takiego stanu rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mechanik twierdzi że była robiona adaptacja ja nie bardzo się na tym znam niestety ?. Najlepsze jest to że auto jak jest zimne jedzie pięknie ale po rozgrzaniu jest masakra z tymi obrotami ?. Gubię już przez to włosy z głowy i nie daje mi to spokojnie spać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2019 o 00:02, Siniakpl napisał:

Mój mechanik twierdzi że była robiona adaptacja ja nie bardzo się na tym znam niestety ?. Najlepsze jest to że auto jak jest zimne jedzie pięknie ale po rozgrzaniu jest masakra z tymi obrotami ?. Gubię już przez to włosy z głowy i nie daje mi to spokojnie spać 

Mam identycznie udało Ci się ustalić przyczynę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - napisz coś więcej jaki typ silnika i który rocznik i przebieg auta (silników 1.6 były 4 rodzaje: ADP, AHL, ANA i jakiś jeszcze), po drugie co to znaczy, że węże sprawdzone? Wrzuć foty jak wyglądają, bo u mnie na przykład podciśnienie łączące przepustnicę z listwą wtryskową było przetarte przy samym końcu i dopiero po odpięciu się rozsypało :) Po wymianie różnica kosmiczna. Te wężyki zresztą nie są drogie i jeśli nie wiesz kiedy były ostatnio zmieniane to warto jest profilaktycznie zmienić. Czasami pęknięć nie widać, bo są ukryte np. pod opaskami zaciskowymi.

Po drugie powolne schodzenie z obrotów to objaw taki, jakby któryś wtrysk się zacinał i lał za długo, spalanie Ci nie wzrosło czasem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak pisałem wcześniej nie znam się na silnikach i mechanice . Kod silnika to AHL przebieg niecałe 240k rocznik 98. Weze niby były sprawdzone czy właśnie nie są spękane luźne itp tyle wiem od mechanika  zdjęcia wstawię przy najbliższej okazji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzony czujnik sprzęgła chyba też powoduje, że obroty powoli opadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Siniakpl napisał:

Właśnie po wciśnięciu sprzęgła podbija mi obroty do góry a potem wolno schodzą ?

To masz odpowiedź. Czujnik przy pedale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...