Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Check eingen, wypadanie zapłonu


plaski31

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich

Mam problem w swoimi aucie  audi a4 b61.8.T z wypadaniem zapłonu na 4 cylindrze według skanera, ogólnie rozpoznano nieregularne cykle spalania. Zamieniałem cewki zapłonowe a 1 cewkę kupiłem nową i nadal pokazuje 4 cylinder. Nie zauważyłem na spadku mocy jedynie obrotomierz delikatnie czasem się poruszy jak stoję np. na światłach. Zamieszczam zdjęcia ze skanera, sytuacja przedstawia się że przy większym rozpędzeniu się samochodu i zaczyna migać check engine, zacznie się dławić samochód więc jak zdejmę nogę z gazu to się normuje miganie checka, oczywiście dzieje się to jak jadę na gazie a nie sprawdzałem czy na benzynie jest tak samo, po pewnym czasie zaświeci się na stałe check. Wrażenie mam jak by zalewało gazem i czuć gaz. Z tego co zaobserwowałem to zaczyna migać albo świecić się check engine na stałe. Gdy wykasuję błędy to ze 2 dni np.jest dobrze i wszystko wraca to samo. Nie wiem o co chodzi z czujnikiem temperatury cieczy. Powiedziano mi że może być wina sondy lambdy ale nie jestem pewny. Może ktoś z was bardziej się zna, czytałem wiele o zapalaniu się checku o wypadaniu zapłonu ale w moim 1.8T są inne objawy niż są opisane, mogę się mylić. Posłucham z przyjemnością waszych rad

20190104_090806.jpg

20190104_090830.jpg

20190104_090856.jpg

20190104_090916.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, plaski31 napisał:

nie sprawdzałem czy na benzynie jest tak samo

Od tego powinieneś zacząć :facepalm: Jeśli jest tylko na gazie to wina wtryskiwacza na tym cylindrze. Jeśli objawy na obu paliwach to najprawdopodobniej głowica do roboty.

Prócz tego pewnie lpg źle wyregulowane i stąd błędy mieszanki.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że w tym przypadku musiałbym wykasować błędy i jeździć na benzynie długo skoro po dwóch dniach się zapala check ale nie ukrywam że jest to sposób, dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda Ci 50zł na wachę? Skasuj błędy pojeździj i zobaczysz. Można w tym czymś podejrzeć korekty długoterminowe? Masz jeszcze problem z czujnikiem g83, który jest przy chłodnicy.

Najlepiej jakbyś zrobił logi dynamiczne 2+33, 3+20 i 115+118 na benzynie i 2+33 na lpg ale tym skanerkiem nic nie zdziałasz...

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję , a jeśli chodzi o czujnik cieczy to w którym miejscu dokładnie jest? Mogę się mylić ale ma ze dwa czujniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na węży wyjściowym z chłodnicy. Masz przykładowy temat o problemie z tym czujnikiem :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem tydzień na benzynie i wszystko dobrze było, przerzuciłem na gaz i prawie to samo, dławił się chwilowo i zaczął migać Check więc puściłem gaz i się unormowało. Podniosłem temperaturę by się gaz przełączał przy 30 stopniach i na razie jest ok. Jak długo to się okaże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką miałeś wcześniej temp. przełączania? 30 stopni to takie optimum, niektórzy ustawiają jeszcze 28.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tu jest przyczyna. Jeśli po przełączeniu na gaz dzieją Ci się takie cyrki to najczęściej jest to wina zaklejonych wtryskiwaczy i przy niższych temp. dzieją się takie rzeczy.

Jakie masz wtryski i ile już najechane mają?

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryski Hana, prawdę mówiąc nie było problemu do chipa i obniżenie temperatury przełączania się z PB na LPG. gaz był montowany w 2015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie dokładnie masz hany ale one lubiły się psuć ? Po chipie miałeś oczywiście od nowa wystrojoną instalację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale była temperatura opuszczona do 20 a jak została podniesiona do 30 to jest ok. Zobaczę dłużej jak będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...