Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Silny wiatr, jak zachowuje się audi.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie jak zachowują się wasze b8 podczas silnego wiatru ? Ogólnie jestem po założeniu servotronica i wcześniej na zwykłej przekładni nie zdarzało mi się to, chodz też nie jeździłem przy dość dużym wietrze. A teraz na trasie Polska - Anglia dość konkretnie wiało i praktycznie cała drogę musiałem sciskac kierownice bo przeciagalo auto raz w lewo raz w prawo, to samo przy wyprzedzania tira. Ogólnie jechało mi się fatalnie. Zastanawiam się czy to wina tej przekładni z servotronic czy co bo jadąc z angli do Polski jeszcze na zwykłej przekładni nawet przy 150km/h i wyprzedzając tira nic nie czulem. A4 b8 Avant opony 225/55R17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz sporą budę, jak zawieje mocniej, a zwłaszcza teraz są bardzo silne wiatry to nic nadzwyczajnego. Kiedyś z kuzynem Crafterem jechaliśmy, w pełni załadowany, nawet było przeładowane o jakieś 100 kg, jak raz zawiało to z prawego pasa znaleźliśmy się pod barierką lewego, a jechaliśmy 90 km/h. Do tego buda B8 mistrzem aerodynamiki nie jest jeżeli chodzi o wiatry z boku (mało które auto jest) więc siła się potęguje.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie zastanawiam się czy to wina tej przekładni czy po prostu o pony zimowe + wiatr i swoje robi. Wiało konkretnie bo od 120 potrafilo swistnac przez drzwi. Martwi mnie fakt że nie odczułem tego na przekladn i zwykłej ale też tak nie wiało. Zobaczę jak będzie na letnich 19.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...