Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi a4 b7 avant 2.0 bpw


grand090

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem ze swoją A4.

nie dawno zauważyłem ze muszę dolać płyny chlodniczego wymieniłem również olej w silniku, po trzech tygodniach zauważyłem ze płynu chłodniczego ubylo i jest mniej niż minimum i w dodatku zauważyłem ze przybyło mi oleju w silniku olej jest czarny aczkolwiek rzadki.

Auto posiadam jakieś 2 miesiące i jak je kupowałem to mechankik stwierdził że swiece będą do wymiany ponieważ cięzko sie go odpala , w czoraj mechanik sprwdzil mi swiece i powiedział że wszystkie działają aczkolwiek mogą być do wymiany i dlatego ciężko pali, teraz przestał calą noc bylo - 12 i miał duży problem z odpaleniem ale odpalil. w dodatku od jakiegoś czasu słychać grzechot w silniku zostalo stwierdzone ze przyczyną jest wolne koło alternatora, wymieniłem to wczoraj wraz z całym osprzętem lecz nic to nie pomoglo, byłem teraz na stacji i powiedziano mi ze może to być spręzarka klimatyzacji. A ze znikającym płynem i przybywającym olejem zalecil mi rozebranie głowicy, i czyszczenie dpf. Miał ktoś podobnie ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacząłbym od 

1. sprawdzenia czy w baku paliwo nie jest ciemne / czarne (ewentualnie w filtrze paliwa) - jesli tak, to tandempompa puszcza olej do paliwa i moze to zalatwic szybko swiece i spowodowac, ze auto slabo pali

2. plyn chlodniczy moze uciekac w chlodniczce spalin od EGR'a a nie od razu przez peknieta glowice / uszczelke pod glowica. Najprościej to puścic płyn chłodniczy obejsciem by nie szedl przez chłodniczke i pojezdzić trochę. Jak nie ubywa, to chłodniczka do wymiany bo puszcza.

3. Jak masz dpf to zapewne masz paliwo w oleju (ON w oleju silnikowym). Wymieniaj od razu olej, bo dziala to jak bys jezdzil na płukance. Zatrzesz silnik. Zastanow sie nad wyplukaniem dpf by pozbyc sie sadzy. 

Uzupelnij profil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od wpisania szczegołow auta, jaki dokladnie silnik 16v czy 8v ? ma to znaczenie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...