Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHH] Wyciek paliwa spod uszczelki pompy wtryskowej


swierk

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko koledzy, kupilem a4 b5 i zauwazylem ostatnio, ze spod kapy pompy wtryskowej lekko saczy sie ON ( na uszczelce)

Czy ktos z was mial taki przypadek?Pytam bo jestem ciekaw czy moglbym to wymienic sam bez zadnych konsekwencji, wiem, ze moga byc pozniej problemy bo trzeba ja jakos ustawiac czy cos takiego.

Chetnie zerknalbym na jakis schmat budowy pompy jesli ktos z was posiada.

Z gory dziekuje.

* popraw profil, diesel na gaz.... [Musashi]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz najpierw co to jest ta Twoja "kapa" albo wklej fotkę pompy i zaznacz skąd cieknie a dopiero coś więcej powiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest górna pokrywa pompy, pod nia znajduje sie uszczelka i wlasnie tam pojawia sie ON.

czyli cieknie z uszczelki pod nastawnikiem, po wymienie trzeba skorygować dawkę paliwa pukając w nastawnik naprzemian od strony koła pasowego pompy i od strony przewodów ciśnieniowych a wartość odczytywać Vagiem.[br]Dopisany: 03 Marzec 2009, 22:41_________________________________________________tu masz videoporadę ustawiania dawki na pompie :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy moze mi ktos powiedziec ile jest uszczelek w pompie??? a co za tym idzie z ilu miejsc moze cieknac??? bo mi ostatnio cieklo tak dosc ,wyminili mi 2 uszczelki pod nastawnikiem gorna i dolna ,ale teraz cieknie z innego miejsca gdzies kolo przewodow chyba, i czy do wymiany reszty uszczelek potrzebny jest demontaz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mam cały zetaw uszczelniający pompy, są tam najróżniejsze uszczelki oringi, plastikowy pierścień, miedziane uszczelki .... w sumie jest pewnie z 15 szt. :). Aby wymienić wszystkie, zapewne nie obejdzie się bez demontażu pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a orientuuje sie ktos ile takie uszczelnienie?[br]Dopisany: 31 Marzec 2009, 09:43_________________________________________________napisze jeszcze ze za wymine tych dwoch uszczelek zaspiewali mi 150zl,to chyba duzo, ciekawi mnie ile moze kosztowac wymiana reszty????? wiem ze mozna bylo uszczelnic odrazu cala pompe ale wygladalo ze cieknie tylko stamtad.......poza tym nie chcielismy jej z moim mechanikiem tak odrazu demontowac bo on akurat nie ma programu do nastawnika obrotow, no i tak wyszlo ze bez demontazu podjechalem do pompiarza no ale nie pomoglo......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tez jakis czas temu cieklo paliwo z pompy oddalem do pompiarza wyja ja z auta wymienil kilka uszczelek zamontowal i ustawil tak jak nalezy i wzial za wszystko 250 zl zajelo mu tu jakies 5-6 godz i teraz jest wszystko ok :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...