Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zaparowane/zamarznięte szyby - coś doraźnego


Marciol

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Problem taki jak w temacie, w okresie zimowym strasznie parują mi szyby + dodatkowo potrafią zamarzać od środka.

Wiem jest miliard odpowiedzi w internecie - i już przestudiowałem je.

Ogrzewanie + otwarte okno aby wilgoć mogła wydostawać się z auta dobry pomysł ale jak jedzie sie dłużej niz 5 km.... przez ten czas sie dobrze nie nagrzeje a już dojeżdzam i w efekcie wszystko co sie skropliło zamarznie i historia koło zatacza.

Ale zastanawiam się czy ktoś z forum może ma jakiś pomysł aby doraźnie coś zastosować ,tak aby jakoś dotrwać do wiosny. Jeżdzę już z pochłaniaczem wilgoci ale niewiele pomaga.

A wtedy już się porządnie, wymienię filtr kabinowy ,umyje szyby od środka, nasmaruje uszczelki w drzwiach i na następną zimę chyba zainwestuje w gumowe dywaniki.

 

Może ktoś ma jakiś sposób, którego jeszcze nie słyszałem na to? Bo juz mnie k.....ca bierze kiedy kolejny raz musze machać skrobaczką od środka albo latać ze szmatą po szybie..

Edytowane przez Marciol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak auto nie garażowane to jakiś pokrowiec, pół pokrowiec aby szyby przykrył. Pokrowiec Sam używam. Wcześniej miałem na całe auto, ale jakość torebki foliowej i się szybko porwało. Rano szyby są czyste, żadnego szronu z zewnątrz i wewnątrz.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyj szybe w srodku wpierw plynem a nastepnie pianka do golenia.

Sprawdz czy auto nie puszcza wody do srodka bo jak tak jest to mozesz sobie cuda na kiju dawac.

Poszukaj o przeciekach w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...