Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Start-stop i dmuchawa

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, po przejechaniu kilkuset km po autostradzie i przy wyjeździe stanie na światłach Start-stop nie wyłącza silnika. Temp. na zewnątrz dodatnia, silnik ciepły mimo to nic. Dzisiaj przez przypadek wyłączyłem cały system  klimy i dmuchawy przyciskiem off. Rano przy +4 i przejechaniu 200 m Start-stop wyłącza silnik na światłach. Silnik zimny po nocy. Czyli panel sterowania dmuchawy i klimy jakoś powiązany z tym start stop. Wypróbowałem to wiele razy i zawsze tak działa a przy zimnym silniku nie powinno go wyłączać. Co jest grane? A4 b8 tdi 2014

Edytowane przez aprox99

Opublikowano

Jasne, ze tak. Musza być spełnione warunki żeby s/s zadział. Napiecie akumulatora, czy klima jest właczona, czy dpf dopala. Jest kilkanascie warunków kiedy ma sie załączać. Jak masz zapisane jakieś błędy w silniku s/s też nie zadziała.

Opublikowano

Jak można tego systemu używać? Przecież to więcej szkód niż pożytku robi z perspektywy czasu.

Zobacz sam: jechałeś autostradą. Stówką pewno nie jechałeś, silnik był nagrzany, turbiny też; zatrzymujesz się na bramkach/mopie turbo czerwona i nagle SS wyłącza Ci silnik i ta nagrzana do czerwoności turbina traci chłodzenie i smarowanie... Lepiej żeby już zimny motor Ci zgasiło, który i tak pewno jest dogrzewany z webasta o ile masz niż rozgrzany.

Opublikowano
3 godziny temu, Makale napisał:

Jak można tego systemu używać? Przecież to więcej szkód niż pożytku robi z perspektywy czasu.

Zobacz sam: jechałeś autostradą. Stówką pewno nie jechałeś, silnik był nagrzany, turbiny też; zatrzymujesz się na bramkach/mopie turbo czerwona i nagle SS wyłącza Ci silnik i ta nagrzana do czerwoności turbina traci chłodzenie i smarowanie... Lepiej żeby już zimny motor Ci zgasiło, który i tak pewno jest dogrzewany z webasta o ile masz niż rozgrzany.

Nie do końca, po osiągnięciu wysokiej temp. s/s nie zgasi silnika gdy aktywowane sa wentylatory chłodnicy. Ale fakt jest taki, ze wiecej szkód niż pożytku z tego s/s. Poczynając od naciągających się łańcuchów a kończąc na przypiekaniu się oleju w turbinie. 

Opublikowano

Sam silnik nie musi się wcale nagrzać bo pęd powietrza go wystarczająco schłodzi. Nawet dolna osłona pod silnikiem jest tak zaprojektowana tak, żeby chłodzić miskę olejową i dmuchać wokoło silnika, żeby rozproszyć ciepło, a turbina jest napędzana spalinami, których temperatura przekracza 1000oC. Mając wskaźnik EGT można zaobserwować, że często EGT i temperatura płynu chłodzącego i oleju nie jest ściśle zależna od EGT. Olej i płyn chłodniczy jest chłodzony, a spaliny nie mają chłodnicy.

Opublikowano
53 minuty temu, Makale napisał:

Sam silnik nie musi się wcale nagrzać bo pęd powietrza go wystarczająco schłodzi. Nawet dolna osłona pod silnikiem jest tak zaprojektowana tak, żeby chłodzić miskę olejową i dmuchać wokoło silnika, żeby rozproszyć ciepło, a turbina jest napędzana spalinami, których temperatura przekracza 1000oC. Mając wskaźnik EGT można zaobserwować, że często EGT i temperatura płynu chłodzącego i oleju nie jest ściśle zależna od EGT. Olej i płyn chłodniczy jest chłodzony, a spaliny nie mają chłodnicy.

Tak oczywiście ale gdy tak dasz w piec że turbina będzię swiecić to i wtedy automatycznie przy takiej jeździe temp. oleju i silnika wzrośnie i wiatraki się załączą.

Opublikowano

Tak dokładnie, ale wystarczy że przy dłuższej jeździe bez chorego pałowania turbo jest mega gorące, a silnik wcale nie ma wysokiej temp i wtedy też SS wyłączy Ci silnik i ta gorąca turbina traci chłodzenie i smarowanie :) Nawet jazda te 150 km/h na długiej skrzyni to nawet termostat się porządnie nie otworzy, ale turbo jest gorące.

Opublikowano

Dlatego zakodowałem u siebie funkcje zapamietania ostatniej pozycji s/s zeby nie musiec po kazdym odpaleniu przycisku aktywowac.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.