Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi a4 b7 2.0 brd 170km 2007 dpf


rafal12331

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z moim maleństwem , mianowicie wyskoczył błąd  dpf wyczysciłem po 30km znów  wyskoczył błąd  a po 100 wskoczył na tryb awaryjny , zawiozłem do mechanika wymienił czujnik było ok i znow ta sama procedura po 40 km znów  wyskoczył dpf na komputerze wyskoczyło że dpf czysty czujnik dobrze jeden drugi tylko czujnik temperatury pokazywał śmieszne  20 C ale mechanik zalatwił używkę i to samo , powiedział że ktoś mogł grzebać w kompie , skontaktowałem się z typem który  zajmuje się  programami który  stwierdził ze program jest ori i nic nie zmieniane co to może być panowie , Dodam że  samochód  kupiłem miesiąc  temu 

Pomożecie jakoś ktoś podobny incydent ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który czujnik temperatury pokazywał śmieszne 20 stopni, bo jak tak na szybko sobie liczę to będzie ich w tym silniku około dziesięciu sztuk ....:decayed:

Może dla ułatwienia jakieś screeny z błędami by się chociaż znalazły :)

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki z dpf są 3  dwa z przodu i 1 z tyłu 1 z przodu jest wymieniony a drugi pokazuje tem ktora powinna wynoscic ok 200 stopni a jest niecale 20 mechanik wgrywajacy program mowi ze program jest okej wiec co to moze być wyskakuje dpf a po kilku km wchodzi w tryb awaryjny  dpf czysty i czujniki niby wporzadku bo komp nic nie wychwytuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rafal12331 napisał:

Czujniki z dpf są 3  dwa z przodu i 1 z tyłu 1 z przodu jest wymieniony a drugi pokazuje tem ktora powinna wynoscic ok 200 stopni a jest niecale 20 mechanik wgrywajacy program mowi ze program jest okej wiec co to moze być wyskakuje dpf a po kilku km wchodzi w tryb awaryjny  dpf czysty i czujniki niby wporzadku bo komp nic nie wychwytuje

Czujnik temp. przed DPF-em do wymiany.

Sterownik silnika widzi że pokazywana przez niego temperatura jest niedorzeczna i wali błędem , który skutkuje trybem awaryjnym i choinką na szafie :naughty::whistling:

Możesz podać numer błędu, sprawdzimy czy mam rację ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze uzywany ktory mechanik sprawdzał zeby kosztów nie wyniósł to też to samo więc stwierdził ze to nie wina czujnika bo oba pokazywały to samo  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co do nr błędu  niestety nie mam bo nie zrobiłem zdjęcia a auto stoi u typa który sprawdzał czy ktoś w kompie nie grzebał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...