Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Błąd AirBag na desce...

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, potrzebuję pomocy kolegów, dzis z nienacka zapalił się błąd air bag na desce i świeci się ciągle. 

Vag podpięty, ale nie można się zalogować aby zobaczyć błąd. 

  Aku odlaczone na dłuższą chwilę i podpięte i bez zmian. Nowy Aku zmieniony jesienią. Wtyczki pod siedzeniami sprawdzone i jest ok. 

 Nie było nic grzebane, pojawiło się to z nikąd. 

 Doradzcie coś panowie co jeszcze sprawdzić i gdzie uderzyć. 

Opublikowano

Bez vaga lub vcds'a to trochę wróżenie z fusów. Dużo rzeczy mogło się zadziać. 

Począwszy od kostek przy wszystkich airbagach po kostki przy napinaczach pasa. Czasem po wpadnięciu w dziurę potrafi wywalić błąd aktywacji czujnika uderzeniowego i też będzie walił kontrolką airbag po oczach. 

Opublikowano
  • Autor
18 minut temu, lewiatan1989 napisał:

Bez vaga lub vcds'a to trochę wróżenie z fusów. Dużo rzeczy mogło się zadziać. 

Począwszy od kostek przy wszystkich airbagach po kostki przy napinaczach pasa. Czasem po wpadnięciu w dziurę potrafi wywalić błąd aktywacji czujnika uderzeniowego i też będzie walił kontrolką airbag po oczach. 

No właśnie vag był pidpinany, ale nie można się połączyć. Z innymi obszarami auta jest ok. 

Opublikowano

Podłączałeś Ori kablem czy klonem?

Czasem klony mają problem z podłączeniem się do airbaga w mojej B5 też był ten problem. Dopiero vcds połączył się z poduszkami. 

Pozdrawiam,

Darek

Opublikowano
  • Autor
15 minut temu, lewiatan1989 napisał:

Podłączałeś Ori kablem czy klonem?

Czasem klony mają problem z podłączeniem się do airbaga w mojej B5 też był ten problem. Dopiero vcds połączył się z poduszkami. 

Pozdrawiam,

Darek

Tzn. Vcds-lite był podłączany 

Opublikowano

Spróbuj innym kablem. Może ktoś z forum mieszka niedaleko i spróbuję podłączyć innym kablem.

Niestety więcej nie doradzę. 

Pozdrawiam,

Darek

Opublikowano
  • Autor
23 godziny temu, lewiatan1989 napisał:

Spróbuj innym kablem. Może ktoś z forum mieszka niedaleko i spróbuję podłączyć innym kablem.

Niestety więcej nie doradzę. 

Pozdrawiam,

Darek

Udało się programem vcds-lite i polaczylem się z modułem Airbaga i wypluło błąd 1217, narazie usunąłem i zgasło. 

Opublikowano

No to teraz kostki wypiąć wyczyścić popsikać kontakt sprayem i powinno chodzić. Ewentualnie sprawdź jeszcze dół kostki w podłodze czy tam nie pośniedziały kable.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Mam ten sam problem tylko że ja podejrzewam kostki pod fotelem kierowcy ponieważ jest często przesuwany  i mogło się coś rozpiąć tylko jak to naprawić żeby mi poduszki nie wystrzeliły ?

Opublikowano

Odłączasz akumulator i możesz już naprawiać. Mam ten sam problem i już nie mam pomysłów. Co kilka dni wyrzucało mi błąd "01217 - Side Airbag Igniter: Driver Side (N199)  001 - Upper Limit Exceeded", najpierw próbowałem z kostką, później założyłem szybkozłączki, aż wczoraj zlutowałem kable. Teraz błąd pojawia się od razu po skasowaniu, macie pomysł jak można sprawdzić co tu jest nie tak? Pomiar miernikiem, czy w ostateczności wstawienie jakiegoś opornika żeby nie wyrzucało błędu airbag?

Opublikowano

Powinny być 2 kostki, jedna pod siedzeniem a druga w podłodze-obydwie ogarniałeś?

Opublikowano

Sprawdzałem tylko żółtą pod plastikową klapką pod siedzeniem, mógłbyś dokładniej wyjaśnić jak się dorwać do tej drugiej kostki? Z tego co udało mi się zobaczyć kable od żółtej kostki wchodzą już chyba do wiązki w podłodze

Opublikowano

Co mam z tymi kostkami zrobić ? Rozpiąć dogiąć piny spiąć i usunąć błąd kompem ?

Opublikowano

 

3 minuty temu, 98tomek napisał:

Sprawdzałem tylko żółtą pod plastikową klapką pod siedzeniem, mógłbyś dokładniej wyjaśnić jak się dorwać do tej drugiej kostki? Z tego co udało mi się zobaczyć kable od żółtej kostki wchodzą już chyba do wiązki w podłodze

 

Opublikowano
1 minutę temu, Grzenek A4 b5 napisał:

Co mam z tymi kostkami zrobić ? Rozpiąć dogiąć piny spiąć i usunąć błąd kompem ?

Przeczyścić podoginać i popsikać jakimś kontaktem

Opublikowano

Okej dzięki 

Opublikowano

Nie miałem pojęcia że istnieje ta druga kostka, lecę sprawdzać, jeśli się nie odezwę to znaczy ze działa ? dzięki!

Opublikowano

 

2 minuty temu, 98tomek napisał:

Nie miałem pojęcia że istnieje ta druga kostka, lecę sprawdzać, jeśli się nie odezwę to znaczy ze działa ? dzięki!

Lepiej daj znać że działa-dla innych borykających się z tym problemem

Edytowane przez sitar

Opublikowano

Kostka pod siedzeniem była przyczepiona trytytką, czyli był tam ktoś przede mną ? Prysnąłem sprayem, połączyłem jeszcze raz, jest dobrze ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.