Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T BEX optymalne czasy wtrysków


damian_27

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam takie pytanie, bo czytam i czytam o zapętleniu wtrysków i wszędzie ktoś podaje, że pętlą i pętlą... 

W takim razie jaka jest optymalna wartość czasu wtrysków tak aby nie zapętlały? bo nigdzie nie mogę tego znaleźć dla moich wtrysków...

Moc mam podniesioną do ok 210 na samym sofcie, i czas wtrysków zrobiony na logach wychodzi  tak, że przy 5160 obrotach czas to 26.00

log (log z 2018r. przez ten czas zrobiłem parę rzeczy w aucie, więc zrobię dziś te logi raz jeszcze... aczkolwiek pytanie pozostaje to samo, o odpowiedni czas) - https://log.malonetuning.com/chart/233898#H8KLCAAwcWpcAgNtwo1BCsODMAwEw7%2FCosKzDHXCm8OfGB%2FDlEbCuMKGw4QKwrISw5LCvsK%2BcQzCpcKHHnfChmFDAMOlWTZ2IxlVNkDCj8K3wojDv8OwwrXDocKHw4zDt1zDmCXClXXCqcKAwpcOJ8ORw7zDpmMiJC7CrGQMw53ClMKNw5XCnMKJw5sdw63CuRXCvcKhcXTCry8Cw43DqWlncsK8w73CiMOgccKICMO%2BVMK0wprDlGXDisOWwowfYsO8ABBDSELCvwAAAA%3D%3D

 

Chciałem założyć gaz ale najpierw chciałbym ogarnąć ten problem z zapętlaniem, najwyżej jakiś nowy soft albo wtryski? 

 

 

ps: jeśli coś źle napisałem to przepraszam, zbytnio się nie znam. 

Edytowane przez damian_27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz trochę wyjaśnione. Tak, pętlą Ci wtryski.

Ale jesteś pewny pompy paliwa? Bo wtryski bex nie powinny pętlić przy 210km. Poza tym masz niski przepływ jak na bexa po programie. Wstaw wszystkie logi.

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, bartez90 napisał:

Tu masz trochę wyjaśnione. Tak, pętlą Ci wtryski.

Ale jesteś pewny pompy paliwa? Bo wtryski bex nie powinny pętlić przy 210km. Poza tym masz niski przepływ jak na bexa po programie. Wstaw wszystkie logi.

Dzięki za filmik.

Zrobię dziś logi dynamiczne 115+118, 003+020, 002+033,   czy te logi wystarczą? czy jakieś jeszcze zrobić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bartez90 napisał:

Tak, te wystarczą.

Logi zrobione:

002 + 033

003 + 020

115 + 118  (tutaj pierwszy pomiar błędny, jadąc w dół strony jest odpowiedni) 

 

i jak? 

 

Edytowane przez damian_27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś ciśnienie paliwa? Pętlą wtryski jak głupie i soft z tym doładowaniem raczej  trochę przegięty jak na seryjne turbo?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisnienie paliwa do sprawdzenia bo wtryski bex nie powinny petlic na takich mocach.

Program bardzo slaby, z dolu zadane ponad 1,3 b. Trudne do osiagniecia nawet na hybrydzie, a co dopiero seryjnym turbo.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, przem8 napisał:

Sprawdzałeś ciśnienie paliwa? Pętlą wtryski jak głupie i soft z tym doładowaniem raczej  trochę przegięty jak na seryjne turbo?

 

7 minut temu, bartez90 napisał:

Cisnienie paliwa do sprawdzenia bo wtryski bex nie powinny petlic na takich mocach.

Program bardzo slaby, z dolu zadane ponad 1,3 b. Trudne do osiagniecia nawet na hybrydzie, a co dopiero seryjnym turbo.

Dzięki Panowie, w takim razie sprawdzę ciśnienie paliwa.

Powinno być 4 bary na listwie? sprawdzać to na biegu jałowym dodając gazu? 

 

 

A program w takim razie pójdzie do poprawki, ten odziedziczyłem niestety po kimś, widocznie spartaczył sprawę ? 

Edytowane przez damian_27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, damian_27 napisał:

Powinno być 4 bary na listwie? sprawdzać to na biegu jałowym dodając gazu? 

W czasie jazdy z butem w podłodze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...