Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc w wycenie szkody tylni zderzak s line a4 b6


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.
Mam do was prośbę jaka może być wycena szkody za uszkodzenia jak na zdjęciu.
Stałem w korku gościu uderzył w tył lewa stronę zderzaka jest uszkodzona.
Z tego co sprawdzałem w serwisie cena za te elementy wynosi tyle.

8E5807301AEGRU    Poszycie zderzaka gruntowany    1934.15 netto    2379.00    brutto

8E5807521HGRU    Spojler tylnego zderzaka (Limuzyna - wariant bez profili na dyfuzor) gruntowany    909.76 netto     1119.00    brutto

A4 B6 jest z 2003r kolor LY9W sedan silnik avf pełen pakiet zewnętrzny s line, środek skórzane siedzenia 8 x airbag bardzo zadbane auto.

górna część zderzaka odeszła od tylniego błotnika i obniżył się 2mm pod lampą

dzięki wielkie za podpowiedzi


 

52713022_360618131191184_1191921860648894464_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzak i dokładka kwalifikują się do wymiany. Nie zgadzaj się na wycenę tzw. metodą uproszczoną (na podstawie fotek uszkodzeń). Żądaj przyjazdu rzeczoznawcy, ale umów się z nim na wizytę w miejscy gdzie możesz zrzucić zderzak (warsztat, stacja diagnostyczna). Ma to dwojakie zalety; pod skorupą zderzaka znajdziesz inne uszkodzenia (obecnie niewidoczne), a obecność diagnosty, lub mechanika spowoduje, że rzeczoznawca dołoży się do swojej roboty i wycena będzie bardziej rzetelna. Kosztem zrzucenia i założenia zderzaka do oględzin, można obciążyć ubezpieczyciela sprawcy. Jeśli pakiet S-line nie był fabryczny, to należy wymusić na rzeczoznawcy odnotowanie tego faktu (program do wyceny szkód, po nr  VIN  pokaże mu wersję standard).  Ta szkoda powinna zostać oszacowana na około 5 tys (o ile pod zderzakiem nie ma innych uszkodzeń).

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet nie był fabryczny ktoś się postarał i dołożył doposażył, ale jest dosłownie wszystko z zewnętrznego każdy detal.
 Rzeczoznawca ma być u mnie jutro lub środę. Napiszę jak się potoczy sprawa.  A jeśli będzie chciał to ściągnę u siebie ten zderzak ewentualnie pojadę na warsztat jeśli będzie miał takie życzenie.

Dziękuję Henryku za odpowiedź. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, maniekaudia4 napisał:

jeśli będzie chciał to ściągnę u siebie ten zderzak ewentualnie pojadę na warsztat jeśli będzie miał takie życzenie.

Kolego błąd logiczny. Jemu to dynda, jak nać z marchewki (ma mniej roboty). To Ciebie powinno zależeć, żeby wycena dotyczyła wszystkich uszkodzeń, a nie tylko tego co widać na zewnątrz.   

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak, że szkodę zgłosiłem w poniedziałek i cisza. Dzisiaj po telefonie na infolinie dowiedziałem się, że mieli błąd w systemie.
Do mojej sprawy nie jest jeszcze przydzielony rzeczoznawca, ale sprawa dostała status pilnej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporządziłem listę części pakietu który jest założony w aucie tylko ciekawe czy weźmie to pod uwagę ?

Audi A4 b6 2003r
Doposażenie w:
PQD
(pakiet zewnętrzny S line)
Numery części (pakiet zewnętrzny): (ceny ASO  na dzień 19.02.2019)    http://czesci.benepol.pl/sklep/
Uszkodzone elementy:

8E5807301AEGRU           Poszycie zderzaka gruntowany 1934.15 netto    2379.00 brutto

8E5807521HGRU              Spojler tylnego zderzaka (Limuzyna - wariant bez profili na dyfuzor)                                                  gruntowany       909.76 netto      1119.00 brutto

Numer kat

Nazwa

Cena netto

Cena brutto


8E0 807 110 B GRU       Spojler przedniego zderzaka gruntowany

 625.20 zł

769 zł

8E0 807 103 BB GRU    Nakładka przedniego zderzaka

                                         (wariant pod układ zmywania reflektorów)

 2007.32zł

2469zł

8E0 807 647 D 01C       Grill środkowy do spojlera przedniego

                                         zderzaka (kratka czerń satynowa,

                                                                                            ramka chrom)

  495.12zł

 609 zł

8E0 807 681 C 01C        Kratka wlotu powietrza czerń satynowa

 105.61zł

129.90zł

8E0 807 682 D 01C       Kratka wlotu powietrza

                                        (strona pasażera – zaślepiona,

                                                                                        czerń satynowa)

 105.61zł   

129.90zł

8E5 807 521 H GRU      Spojler gruntowany tylnego zderzaka (Limuzyna - wariant bez profili na dyfuzor)                                      

 909.76 zł

 

1119zł

8E0 853 959 C 7DL        Listwa drzwiowa (lewy-przód)

                                        nakładka drzwi  szary

 560.16zł

 689 zł

8E0 853 969 D 7DL       Listwa drzwiowa (lewy-tył)

                                         nakładka drzwi  szary

 519.51zł

 639zł

8E0 853 960 C 7DL       Listwa drzwiowa (prawy-przód) 

                                        nakładka drzwi  szary

617.07zł

 759 zł

8E0 853 970 D 7DL       Listwa drzwiowa (prawy-tył)

                                          nakładka drzwi  szary

 470.73zł

  579 zł

8N0 853 601 A              Emblemat S line na listwy ochronne drzwi

119.43 zł

149.90zł

8E5 827 933 A GRU - Spojler gruntowany pokrywy bagażnika (Limuzyna)

1527.64 zł

 1879 zł

                                                                                                      RAZEM

8063,16 zł

9920,7zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko OK, tylko nie mów rzeczoznawcy, że auto kupiłeś już z tym pakietem, bo użyją argumentu, że nie poniosłeś kosztów modernizacji. Powiedz, że to Twoja inwestycja.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem w ten sposób.
Tylko nie mam żadnych dowodów faktur paragonów na potwierdzenie. Chociaż zgodnie z przepisami kodeksu cywilnego  Art. 58 §2 nie muszę przedstawiać żadnych rachunków za ile co kupiłem jeśli dobrze myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maniekaudia4 napisał:

Tylko nie mam żadnych dowodów faktur paragonów na potwierdzenie.

A samochód (cały) kupiłeś na fakturę? Umowa na auto, bądź jakąkolwiek jego część, czy podzespół, może być sporządzona nawet na papierze śniadaniowym, byle spełnia formalne wymogi (data, przedmiot umowy, dane sprzedającego i nabywcy oraz ich podpisy). Nasze prawo jednak przewiduje opłacenie podatku od transakcji powyżej 1 tys zł. Jeśli więc kupiłeś kompletny pakiet S-line od kumpla, który przywiózł Ci to z Niemiec, Kongo, czy Burkina Faso na Twoje zamówienie, to (jeśli koniecznie chcą dokumentu zakupu) wystarczy Ci tylko odręcznie sporządzone oświadczenie własne. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód kupiłem na umowę za cenę 15500zł. Sporządziłem oświadczenie o dołożonym pakiecie tylko bez osoby sprzedającej.
Po numerze vin wychodzi, że auto jest przystosowane do rynku brytyjskiego.
Jak kupiłem nie miałem o tym pojęcia  auto jest po przekładce przystosowane do ruchu prawostronnego.
Wpływa to na obniżenie wartości auta?
Dziękuję jeszcze raz za wszystkie informacje i wskazówki ??
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maniekaudia4 napisał:

Wpływa to na obniżenie wartości auta?

Jako całości tak, ale nie przy szkodzie częściowej. Tu liczy się koszt naprawy lub wymiany uszkodzonych elementów.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swojej ubezpieczalni tj. Aviva mam wykupiony z oc proces likwidacji szkody, opłaca się ich angażować?
Po kilku telefonach dalej cisza chociaż dostali wszystkie dokumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maniekaudia4 napisał:

Po kilku telefonach dalej cisza chociaż dostali wszystkie dokumenty.

Nie dzwoń tylko wyślij mail - będziesz miał potwierdzenie korespondencji. Poinformuj ubezpieczyciela, że korzystasz z samochodu zastępczego. To zwykle przyspiesza proces likwidacji szkody.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem hesti na rękę wysłałem dokumentacje na e-mail razem z zdjęciami.
Byłem zapewniany, że w poniedziałek dostane kosztorys , dzisiaj jest już środa , a sprawa dalej nie ruszyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, maniekaudia4 napisał:

Poszedłem hesti na rękę wysłałem dokumentacje na e-mail razem z zdjęciami.
Byłem zapewniany, że w poniedziałek dostane kosztorys , dzisiaj jest już środa , a sprawa dalej nie ruszyła.

brak kontaktu z rzeczoznawcą po telefonie dostałem numer do innego który też jest niedostępny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, maniekaudia4 napisał:

brak kontaktu z rzeczoznawcą po telefonie dostałem numer do innego który też jest niedostępny

Nie ma się co denerwować. Jeśli przekroczą ustawowe terminy, to będą dążyć do ugody, żeby kary nie dostać. Rozumiem, że od dnia zdarzenia jeszcze nie było oględzin pojazdu. Z tego co widzę miałeś szkodę 18 lutego. A kiedy zgłosiłeś? Masz prawo korzystać z auta zastępczego od dnia zdarzenia, do dnia wyceny szkody, plus okres naprawy. Auto zastępcze można wynająć nawet od osoby prywatnej (potrzebna umowa najmu). Stawka dobowa za najem prywatny nie może przekraczać średniej stawki w wypożyczalniach (lepiej jeśli jest to połowa stawki). Jak wynajmiesz auto kumpla, to jeszcze wam zostanie grosza, żeby wspólnie wypić kilka dobrych flaszek.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było oględzin pojazdu, dostałem przydzielonego rzeczoznawce, poszedłem im na rękę wysłałem zdjęcia szkody opis wszystkie dokumenty i cisza
szkoda była 17.02.2019 , a zgłosiłem 18.02.2019 na co mam potwierdzenie sms i email nie odbierają telefonu, albo są niedostępni.
Mam wynajęte auto zastępcze od ojca.
Swoje obecne muszę wstawić do warsztatu i mieć potwierdzenie?
Zdecydowałem, że przyjmę gotówkę i sam naprawię auto
Dziękuję  musimy też się jakoś rozliczyć za pomoc ?

Edytowane przez maniekaudia4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maniekaudia4 napisał:

Swoje obecne muszę wstawić do warsztatu i mieć potwierdzenie?

Nie potrzebujesz żadnego potwierdzenia. Poszkodowany nie musi naprawiać swojego auta (może go sprzedać w stanie uszkodzonym) a odszkodowanie przysługuje mu w pełnej wysokości.  Ubezpieczyciel ma wypłacić kwotę odpowiadającą wartości szkody (wyliczonej w oparciu o nowe części), a nie kosztu naprawy (bo tę możesz dokonać u siebie w garażu z użyciem taśmy trytytek i farby w sprayu).

Wyślij im jeszcze raz maila, że w związku z brakiem kontaktu z rzeczoznawcą i brakiem wyceny szkody, odstawiasz auto do warsztatu na naprawę (zrób tylko dobrej jakości zdjęcia uszkodzeń i tego co pod skorupą zderzaka).  Od wysłania maila dolicz 3 dni na okres naprawy i masz pełne dwa tygodnie korzystania z samochodu zastępczego (szkoda, że to ojciec, bo będą psioczyć, że miałeś za darmo, a ciągniesz kasę). Jeśli umowa za najem przekroczy 1000 zł, to należy odprowadzić podatek (właściciel auta).   

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...