Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyłączniki bezpieczeństwa - gdzie, w jakich autach?


Michuck

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

mam pytanie: gdzie znajdują się wyłączniki bezpieczeństwa w autach, jakie są to auta?

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc, gdyż potrzebuję jak najwięcej informacji na ten temat. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A istnieje coś takiego w samochodzie?? Wyłącznikiem bezpieczeństwa jest chyba bezpiecznik tak mi się zdaje. Pozdrawiam :)

Znalazłem jeszcze coś takiego "google" rys. 51

http://ypsilon.ovh.org/instr002_poznaw.htm#wy%C5%82%C4%85czniki

możliwe że o to Ci chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys ogladalem usterke i włąsnie wyłaczali auto poprzez taki czujnik i wzywali fachowców do naprawy,wiec jest cos takiego chyba :mysli: Wiem ze jeden ale nie wiem jakie auto byl w skrzynce z bezpiecznikami pod maska :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys ogladalem usterke i włąsnie wyłaczali auto poprzez taki czujnik i wzywali fachowców do naprawy,wiec jest cos takiego chyba :mysli: Wiem ze jeden ale nie wiem jakie auto byl w skrzynce z bezpiecznikami pod maska :)

auto, to bylo renault,pamietam ten odcinek tylko jeden koles podolal po kilku sekundach...to byl bezpiecznik odcinajacy doplyw paliwa ktory blokuje przeplyw w czasie wypadku,zderzenia zeby nic sie nie zapalilo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto, to bylo renault,pamietam ten odcinek tylko jeden koles podolal po kilku sekundach...to byl bezpiecznik odcinajacy doplyw paliwa ktory blokuje przeplyw w czasie wypadku,zderzenia zeby nic sie nie zapalilo..

Czy mógłbym prosić kolegów o fachową nazwę?

Potrzebuje jak najwięcej informacji o tym wyłączniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Wyłącznik bezpieczeństwa

Wyłącznik bezpieczeństwa (rysunek 21) ma za zadanie odciąć zasilanie układu wtryskowego w przypadku gdy tarcza spiętrzająca znajduje się w położeniu spoczynkowym, nawet gdy zapłon jest włączony. Przykładowo, w razie wypadku i uszkodzenia przewodów paliwowych zasilanie pompy paliwa zostanie odcięte przez wyłącznik bezpieczeństwa, co nie pozwoli na przepływ paliwa przez układ wtryskowy, i ewentualny wyciek.

Rysunek 21 - umiejscowienie wyłącznika bezpieczeństwa

Zasada działania:

Wyłącznik znajduje się pod tarczą spiętrzającą (rysunek 22) i jest połączony z jednym z dwóch przekaźników. Obwód elektryczny układu wtryskowego jest opisany w dalszej części.

W momencie zgaśnięcia silnika tarcza spiętrzająca wraca do pozycji spoczynkowej, zamykając obwód wyłacznika. Uruchamia on przekaźnik który z kolei odcina zasilanie całego układu, w tym także pompy paliwa zatrzymując przepływ paliwa przez układ wtryskowy.

http://www.capri.pl/garage/kjetronic-2.8i

tutaj jest troche pokazane na wtrysku mechanicznym[br]Dopisany: 04 Marzec 2009, 20:32_________________________________________________Odcięcem paliwa w czasie wypadku steruje czyjnik antywstrząsowy. Jeżeli czujnik wykryje duże przeciążenie odcina dopływ paliwa do układu zasilania silnika. ... ale tu mozna wykorzystać ten baje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, ze wylacznik bezpieczenstwa czesto nazywany jest wylacznikiem uderzeniowym, zazwyczaj umiejscowiony jest w "okolicach lewej nogi kierowcy-przy lewym slupku".

prawda,choc w internecie nie ma za wiele opisu do tego,,ogolnie montowany byl praktycznie w wiekszosci aut typu peugoty 206,renault megane,punto,tico,bmw itd.choc oczywiscie nie we wszystkich...wylacznik moze zadzialac nawet przy wiekszym wstrzasie jak przejezdzasz przez tory lub po drodze brukowej w dolami,w kazdym aucie umiejscowiony jest w innym miejscu,strona kierowcy pod deska(guzik),pod maska,w peugocie wyczytalem ze jest pod mc personem z prawej strony i polaczony jest ze skrzynka bezpiecznikow....przewaznie objawia sie to tym ze na swiecach nie ma isry i pompka paliwa nie chodzi i nie pompuje paliwa do ukladu,odciety zostaje ukl.elektryczny i paliwowy,po upewnieniu sie ze paliwo nie wycieka i nigdzie nim nie smierdzi mozna wcisnac przycisk i kontynuowac jazde

Fire Protection System (FPS) - System Ochrony Przeciwpożarowej

Aby zapobiec pożarowi w wyniku wycieku paliwa, wyłącznik inercyjny wyłączy dopływ prądu do pompy paliwowej. Wyłącznik jest oparty na metalowej kulce utrzymywanej na miejscu przez magnes. Przy opóźnieniu wynoszącym 1,2g (25km/h), kulka odpadnie od magnesu odcinając prąd. Wyłącznik może być zresetowany poprzez przyciśnięcie gałki po lewej stronie siedzenia kierowcy.

wiecej ciezko znalezc nawet na zagranicznych forach,bo wszyscy pisza te sama regulke,i zalezy czy chodzi ci tylko o wylacznik inercyjny stosowany tylko w samochodach czy tez w innych uzadzeniach tzw,wylaczniki bezpieczenstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...