Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rejestracja auta koniec roku


Sensey89

Rekomendowane odpowiedzi

itam ściągnąłem auto z USA produkcja 24.11.2014 model 2015 zakupiony koło maja 2015 teraz ściągając go do kraju jest możliwość rejestracji na 2015? Bo jak model 2015 i kupno w maju to dziwne żeby za kilka dni tracił rok 

Production date 2014-11-21
Model year 2015

 

received_398956600872261.jpeg

Edytowane przez Sensey89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest data produkcji 2014, to wierzysz w to, że w urzędzie wpiszą 2015? ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że to modelowo 2015 więc przed 2015 nie byli możliwości sprzedaży tego modelu takie info dostałem od gościa z Centrum Audi... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie było możliwości sprzedaży? ? Czyli jak auto jest wyprodukowane w ostatnim kwartale roku i na przykład pod koniec października przychodzi klient, to mu nie sprzedadzą, tylko każą przyjść w styczniu, jak rok przeskoczy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej że salony nie mają aut od ręki i zamawiasz i czekasz aż Ci wyprodukują Twoją sztukę, tzn. złożą z gotowych elementów :) Inną sprawą jest też data produkcji a data pierwszej rejestracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może powiem ile wiem, jak w papierach jest data produkcji 2014 a pierwszej rejestracji 2015 to w pl zarejestruja jako 2014. W krajach UE poza Polską, data produkcji w dowodzie wpisana jest taka sama jak data pierwszej rejestracji, miałem przypadek kiedy sprowadziłem superba, w papierach była data pierwszej rejestracji 26.01.2006 i taka sama była wpisana data produkcji. przy rejestracji w wydziale komunikacji facet zaczął kręcić nosem że szybko to auto wyprodukowali w styczniu i sprzedali i zarejestrowali, dowód czasowy dostałem na 2006 ale twardy już na 2005 i do tego dołączyli mi wydruk z ASO skody gdzie po vinie odczytali datę produkcji 11.2005. I naczelnik wydziału komunikacji mi mówił wtedy ze w Polsce jest wpisana w dowód data produkcji a w innych krajach data pierwszej rejestracji jest taka sama jak data produkcji. Dlatego tymbardziej tutaj gdzie data produkcji jest w papierach, to taką samą będziesz miał w dowodzie, no chyba że się coś zmieniło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiadywalem się trochę i wszystko zależy od tego co wpisze diagnosta podczas 1wszego przeglądu, 

Modelowo jest 2015 i od tej daty niby jest w salonie dopuszczone do sprzedaży, na coparcie z USA wszystkie papiery 2015 i rok został wpisany od 2015 r... Więc nie wiem już sam jak to ugryźć po prostu jak sprawdzilem na stronie tej ruskiej od viny to wybija niby tak jak w zdjęciu no i w Audi też potwierdzili te 2 daty 

 

 

Screenshot_20190224_000044_com.android.chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazuje Ci datę produkcji 2014. Auto zostało w tym roku wyprodukowane i tak zostanie wbite w dowód rejestracyjny. Nic nie wykombinujesz i nikt nie wbije Ci daty produkcji 2015, bo auto zostało wyprodukowane w 2014 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Sensey89 napisał:

Dowiadywalem się trochę i wszystko zależy od tego co wpisze diagnosta podczas 1wszego przeglądu, 

On rozkoduje vin i wpisze z niego rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Sensey89 napisał:

Witam ściągnąłem auto z USA produkcja 24.11.2014 model 2015 zakupiony koło maja 2015 teraz ściągając go do kraju jest możliwość rejestracji na 2015? Bo jak model 2015 i kupno w maju to dziwne żeby za kilka dni tracił rok  Na dole wyciąg z car faxu 

Production date 2014-11-21
Model year 2015

received_398956600872261.jpeg

jak bedziesz miec w dowodzie 2015r zamiast 2014 to bedziesz sie lepiej czuł albo spał ?

zwykła dziecinada, w tej chwili mozna bez problemu zdekodowac VIN i od razu wiadomo co i jak

jezeli bedziesz miec inną date produkcji od tej która masz w dowodzie to przy ewentualnej odsprzedazy możesz miec problem

ktos może nabrac podejrzen ze coś jest z autem nie halo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to patrząc z 2 strony wszystkie kwity w Stanach są wypisane na  2015 r i auto tam zarejestrowane na 2015... Nie robi mi to różnicy 2014 czy 2015 ale irytuje mnie po prostu ta kwestia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy w PL, a nie w USA. Mam też auto z końca roku i w dowodzie jest wpisany rok produkcji, a nie rok modelowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wszystko dowiedziałem się już co i jak i auto bd rejestrowane 2015r, 2014.11 była zaczeta produkcja wyszedł z fabryki na 2015r i od tej daty bd rejestracja nie ma możliwości rejestracji na 2014. temat do zamknięcia, dzięki za pomoc :) 

Edytowane przez Sensey89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...