Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A5 Sportback Daytona S-line Competition Plus


kanap4

Rekomendowane odpowiedzi

Po ponad 3 latach użytkowania A4 B8 Avant przyszedł czas na zmiany. Audi na tyle przypadło mi do gustu, że postanowiłem pozostać z firmą jeszcze na jakiś czas. Wybór padł na A5 sportback. Trafiła mi się wersja 2.0 tdi 190km, quattro, s-tronic, w pięknym kolorze Daytona Grey.

Z ciekawszych elementów wyposażenia można wymienić:

audio B&O

Audi Drive Select

elektrycznie sterowane fotele (skóra + alcantara)

Pakiet S-line Competition Plus

MMI Plus

...oraz mnóstwo innych bajerów

Przesiadka na auto bardzo pozytywna. Poprzednio miałem FWD i manuala, więc w tym przypadku jest to krok na przód. Brakuje mi tylko trochę mocy i to pójdzie na pierwszy ogień, bo trzeba furkę trochę odmulić. Oprócz tego być może pojawią się sprężyny Eibach, większe hamulce i może coś jeszcze wymyślę w trakcie.

Na koniec oczywiście kilka zdjęć poglądowych:

88c6caeb1f96b055.jpg

1eb63fe081474f69.jpg

46efec7913908e08.jpg

b782842fb2b86123.jpg

251f19fdca5f96e4.jpg

 

Edytowane przez kanap4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znudził Ci się środek po B8? ?  Wstaw proszę jakieś zdjęcia ze środka :)

Ps: śliczna a5tka ❤️ 

Edytowane przez xaldis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem bałem się trochę, że po A4 B8 może mi się szybko znudzić A5, bo w sumie to prawie to samo. Zaletą natomiast jest to, że nie musiałem na nowo uczyć się obsługi samochodu, tylko po prostu wsiadłem i zacząłem jeździć :). Dla mnie zdecydowanym plusem w stosunku do poprzedniego auta jest napęd quattro - jednak przednionapędowe audi kiepsko sobie radzą przy dynamiczniejszej jeździe...mając 4x4 można sobie pozwolić na nieco więcej. Drugi plus to s-tronic - lenistwo wygrało i jednak automat to super sprawa. Mam co prawda łopatki do zmiany biegów, natomiast moim zdaniem to i tak jest bajer, z którego praktycznie się nie korzysta.

Zdjęcia wnętrza chętnie wrzucę, ale że miałem lekki bałagan, to pomyślałem, że zrobię następnym razem. W najbliższych dniach zrobię update tematu ze zdjęciami środka :).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetna konfiguracja, kolor, felga wyposażenie, podoba mi się, może w środku podobnie jak w a4 ale jednak z zewnątrz dużo ciekawsza jest a5 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze :).

W dniu wczorajszym A5 zostało oficjalnie odmulone :)

7ec1c44d0edd4fed.jpg

Nareszcie jakoś zaczęło to jeździć :). Jeśli ktoś z Was się zastanawia nad programem, to mogę zdecydowanie polecić...teraz fura lata jak dzika :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super. Ładna seria choć przyrost niezbyt duży. Za to moment napewno robi robotę. Też mnie męczy program ale do Listopada mam jeszcze auto na gwarancji.  Nie ukrywam jednak że mam taką ochotę go zmodzić że nie wiem czy nie ulegnę w najbliższym czasie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+30 KM dla mnie jest w miarę ok...generalnie w Stage I wiele więcej się nie wyciągnie, a dalsze podnoszenie mocy niesie za sobą grubsze modyfikacje. A5 nigdy nie będzie sportowym autem...traktuję ją raczej jako ciekawą alternatywę dla rodzinnego auta (po tym jak poprzednio miałem kombi, szukałem czegoś innego, a SUV odpadał :)).

Ja na Twoim miejscu w okolicach lata robiłbym jednak program...skorzystasz latem, a do listopada i tak nic złego się nie wydarzy ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...