Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Czy łożyska firmy TIMKEN są dobre ?


rico11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Padło mi jedno z łożysk przednich w moim samochodziku. dzwoniłem do serwisu i cena nowego łożyska to 362zł. Chciałem kupić jakiś zamiennik SKF-u więc udałem się do sklepu i tam sprzedawca powiedział mi że ma tylko zestaw firmy TIMKEN za 105 zł. i twierdzi ze to jedna z najlepszych firm produkujących łożyska, porównywalna z SKF. Proszę doradźcie bo nie wiem czy to prawda czy tylko tak mówi żeby sprzedać to co ma na stanie.Sprawa dość pilna bo jestem już umówiony u mechanika i jutro muszę kupić to łożysko, no i nie wiem czy muszę szukać gdzie indziej czy to może być. [br]Dopisany: 06 Marzec 2009, 19:09_________________________________________________Poczytałem trochę o tej firmie TIMKEN.Faktycznie jest to firma porównywalna z SKF . Piszą że to dobra firma produkuje łożyska do wielu amerykańskich samochodów. Z europejskich to tylko znalazłem ze do mercedesa E na pierwszy montaż, ale skoro mercedes bierze to może inne firmy też Tylko nic o tym nie piszą.

Zaryzykowałem i założyłem to łożysko, Zobaczymy co będzie. Jak by się coś działo niepokojącego to będę pisał. Jeśli nie to znaczy że wszystko jest O.K. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mam ten sam problem z lozyskiem, prawe przednie kolo, napisz mi jezeli mozesz ile zaplaciles mechanikowi i ile zajela mu wymiana, mialem obawy ze bede musial wymieniac cala "piaste" czy jakkolwiek sie to odmienia

pozdrawiam easy :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem z kumplem ale mówił że za robociznę tak 40 -50 zł by musiał skasować( oczywiście od kogoś obcego).

Wymiana to jakieś 2 godzinki tak na spokojnie, bo trzeba wszystkie wahacze odkręcić i wszystko zależy kiedy były wymieniane i jak łatwo się je zdejmie.No i koleś nie ma prasy tylko wybija i wbija młotem. ale idzie mu to nieźle, ale lepiej daj komuś kto ma prasę bo tak jest bezpieczniej ( ja myślałem ze on pojedzie do swojego zakładu to wcisnąć na prasie i dlatego do niego pojechałem, bo to wbijanie za ciekawie nie wygląda)

Tylko uważaj bo łożysko w środku ma stożek i tylko jedną strona pasuje na piastę. Nawet jak będziesz dawał do mechanika to powiedz mu o tym niech sobie zmierzy suwmiarką bo inaczej rozwali całe łożysko jak będzie wciskał piastę. Koleś mówił ze się pierwszy raz z takim czymś spotkał i niedługo też wbił by odwrotnie.

Ogólnie Timken produkuje dużo łożysk dla przemysłu i samochodów ciężarowych. Sprzedawca w sklepie twierdzi że na świecie ta firma jest bardziej ceniona niż SKF. Tylko w europie SKF jest taki popularny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos wbija mlotkiem to nie dziwne ze u niego wymiana kosztuje 50zl.

Swoja droga ciekawe ile to pochodzi.

Piasta ma zgrubienie od strony kola tam nie ma zadnego stozka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedys w cieniasie wymieniałem łozyska w alternatorze niestety młotkiem :pleasantry:

to moze te łozyska wytrzymały z 10tys. km ale w tedy byłem młody i .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos wbija mlotkiem to nie dziwne ze u niego wymiana kosztuje 50zl.

Swoja droga ciekawe ile to pochodzi.

Piasta ma zgrubienie od strony kola tam nie ma zadnego stozka.

Mnie nic nie kosztowała wymiana.

Z tyłu zmieniałem w obu kołach też były wbijane i już przejechałem 130tyś km i jakoś narazie chodzą.

Niestety kiedyś rzadko który mechanik miał prasę i większość montowanych łożysk była wbijana i jakoś samochody jeździły. Wiadomo ze nie uderz sie obojętnie gdzie i obojętnie jak. Jak ktoś wie jak to sie robi to łozyska nie uszkodzi. Wiadomo że lepiej jest wprasować,ale nie mówcie że wytrzyma 10tyś i siądzie bo to bzdura.

Faktycznie może to było zgrubienie a nie stożek. Na pewno wiem że była inna średnica z jednej i inna z drugiej strony łożyska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysl jeszcze o tym ze przy takim waleniu mlotem mozna pogiac zwrotnice,a tego od razu nie zobaczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysl jeszcze o tym ze przy takim waleniu mlotem mozna pogiac zwrotnice,a tego od razu nie zobaczysz.

Zastanów się co piszesz. Gdyby zwrotnic gięła się od uderzenia młotkiem to co by się z nią stało gdy kołem wjedziesz w dziurę. W sumie to wygięła by się już pod samym ciężarem auta.

Możesz być spokojny zwrotnica na pewno nie ucierpiała.

Wiem że nie jest to najlepszy sposób na wymianę łożyska ale jak się nie ma prasy to trzeba sobie jakoś radzić. Gdyby robić wszystko tak jak się powinno robić to skąd by człowiek miał na to wszystko brać kasę.W dzisiejszych czasach trzeba wszystko zrobić samemu najtańszym kosztem, o ile jet to tylko możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach trzeba wszystko zrobić samemu najtańszym kosztem,

Faktycznie po co jechac to rogala i placic XXX lepiek kupic chipsa na allegro i samemu sobie wmontować najtańszy koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przestancie sie wykłócać jak dzieci w piaskownicy kto ma wiekszogo pisiora :cool1:

nawet prasą idzie rozwalić łożysko

jesli ktoś zrobi to zgłową i wstawi odpowiednia tulejke to i młotkiem delikatnie też da rade, choć to już ostateczność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przestancie sie wykłócać jak dzieci w piaskownicy kto ma wiekszogo pisiora :cool1:

nawet prasą idzie rozwalić łożysko

jesli ktoś zrobi to zgłową i wstawi odpowiednia tulejke to i młotkiem delikatnie też da rade, choć to już ostateczność

Zgadzam się z kolegą w 100%[br]Dopisany: 17 Marzec 2009, 22:42_________________________________________________

W dzisiejszych czasach trzeba wszystko zrobić samemu najtańszym kosztem,

Faktycznie po co jechac to rogala i placic XXX lepiek kupic chipsa na allegro i samemu sobie wmontować najtańszy koszt.

Mówimy tu o dwóch odmiennych sprawach. Łożysko chcesz czy nie musisz wymienić i nie ty wybierasz kiedy, po prostu jak zacznie huczeć trzeba wymienić i już.

A z tuningiem to jeśli masz kasę to robisz ale wcale nie musisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie Timken .

SKF lub FAG-INA , bardzo dobre KOYO ale niestety trudniej dostępne.

Pozdr.

Teraz to już trochę późno bo już zamontowałem Timkena.

A dlaczego tylko nie timken ???

Miałeś jakieś przykre doświadczenia? ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw sie na zapas timeken napewno jest lepszy niz masa smieci dostepnych na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw sie na zapas timeken napewno jest lepszy niz masa smieci dostepnych na rynku.

to żeś kolego kolege pocieszył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...