Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B5 1.6 by Tomi


Tomek00050

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie jeżeli poduszki są z oleju uwalone, to oznaka ich zużycia. Wylewając z siebie olej są do wymiany, kwestia czym były ubrudzone w Twoim przypadku.

Nie było nic modzone pewnie, bo wiejskie mody w 100% padały na 1.8t wzwyż, 1.6 każdy omijał szerokim łukiem.

Co do filtru paliwa, ja w 17-letnim b6 ostatnio wymieniłem oryginał z fabryki, także jest to widać norma :) a rozpadające się przewody plastikowe to też norma, zwłaszcza jak mają styczność z olejem lub wysoka temperaturą.

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Langista napisał:

Ogólnie jeżeli poduszki są z oleju uwalone, to oznaka ich zużycia. Wylewając z siebie olej są do wymiany, kwestia czym były ubrudzone w Twoim przypadku.

Nie było nic modzone pewnie, bo wiejskie mody w 100% padały na 1.8t wzwyż, 1.6 każdy omijał szerokim łukiem.

Co do filtru paliwa, ja w 17-letnim b6 ostatnio wymieniłem oryginał z fabryki, także jest to widać norma :) a rozpadające się przewody plastikowe to też norma, zwłaszcza jak mają styczność z olejem lub wysoka temperaturą.

 

Poduszki były uwalone od tej śruby co trzyma biegi(?). Jaki cały spód ,prawie w ogóle oleju w skrzyni nie było :D Na dniach będzie myty dół samochodu i założenie tych osłon i wtedy po tygodniu sprawdzę czy cokolwiek gdzieś leci czy nie :D Już po maturach jestem (No jeszcze tylko ustne Angielski,Polski). Lecę do pracy ,zarabiać na Audice więc czuje ,że z miesiąca na miesiąc będzie co raz lepsza :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo olej leciał ze śruby tej od Simeringu i z tej co trzyma bieg :D No poduszki były ujebane ,ale większość to błoto,piasek etc. wszystko co można spotkać w lesie :D  Myślałem ,że takie naprawy krok po kroku są fajne ,ale teraz mega c**jowo się czuję jakbym chciał np. Już kupić ten przewód od klimy,wydech,przepustnice,umyć go założyć te osłony ,a nie mam kasy :D Nie spodziewałem się ,że będę się tak denerwował ,że nie mam kasy :D Szukam właśnie pracy w okolicach Olsztyna/Olsztynka :D Jakby ktoś był z okolic i ma pracę dla człowiek pod szkole z kierunkiem Odnawialnych Źródeł Energii :D Po dwóch egzaminach B21,B22 :D Niech się odzywa :D 
Na tą chwilę szukam pracy takiej ,żeby zarabiać ,nie mam żony,dzieci,dziewczyny więc nie mam na co wydawać pieniędzy :D Znaczy dziewczynę mam granatową lalunie ❤️ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób c, c+e i pracę szybko znajdziesz 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, xBladex napisał:

Rób c, c+e i pracę szybko znajdziesz 

Nie ma hajsu, a proponujesz mu kurs za 10k+, do tego potrzeba wieku na c+e

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Langista napisał:

Nie ma hajsu, a proponujesz mu kurs za 10k+, do tego potrzeba wieku na c+e

Kto powiedział że 10k? Jak dobrze poszukasz to zrobisz 2k wszystko. Tylko trochę chęci kat C może robic od 21 lat.. Ale dobra nie ważne. Temat nie jest o tym i nie róbmy spamu. 

 

Każdy od czegoś zaczynał lepszej lub gorszej pracy. Jeśli lubisz jeździć to może coś na busa poszukaj po Europie. 

 

Działaj powoli z autem, a zobaczysz że wszystkim będziesz się cieszył dwa razy, bo sam zrobiłeś i za swoje.. Dobre projekty powstają długo i nigdy nie ma końca z nimi. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za propozycję ,ale C+E to nie dla mnie :D Lubie jeździć i był plan na jeżdżenie po europie blaszakiem(?) tak to się chyba nazywa 4tyg trasa 1 tyg dom ,ale nie będe miał czasu na nic :D Dzisiaj fajna propozycja pracy wyszła 6km od domu :D Za dobrą kase ❤️ Więc no będzie git :D Dzisiaj wymieniony filtr kabinowy :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i temat pracy zakończony.. Odkładaj kasę i działaj powoli z autem. Pamiętaj małymi kroczkami a do celu. Jeśli chcesz to zapraszam do mojego tematu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, xBladex napisał:

No i temat pracy zakończony.. Odkładaj kasę i działaj powoli z autem. Pamiętaj małymi kroczkami a do celu. Jeśli chcesz to zapraszam do mojego tematu. 

 

Mam taki + że nie muszę opłacać rachunków etc. Ojciec popiera mój pomysł modyfikacji/robienia/dbania o Audi i mówi ,że dopóki nie zrobię  mechanicznie itd. Nie muszę na nic wydawać kasy czyt. mieszkanie,opłaty,czy chociażby abonent telefoniczny :D Więc mam na razie z góry jeżeli chodzi o kasę ,bo to co zarobie jest 80% audi 20% paliwo :D Trzymajcie kciuki i bądźcie w gotowości do czytania co się będzie działo :D Już ogarnąłem sobie lakiernika który za nie duże pieniążki zrobi mi drzwi+ tył z prawej strony zderzak do malowania :D CZyli myślę ,że za miesiąc wleci tak:
-naprawa wszystkich ognisk rdzy które są
-Nowy wydech
-Nowe listwy na drzwi
-Przepustnica

-Nowy błotnik lewy ,bo już go ładnie zaczyna jeść :D 
-I w końcu wymienię kierownicę na skórzaną polifta :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie może obejść się bez komplikacji :D 
- 4x przewodu kopułka i palec do wymiany
-Czujnik temperatury też :D
A wszystko wyszło bo chciałem wymienić świece(300m przed zjazdem do domu ,zaczął chodzić mi tylko na 3 cylindrach xD)

Zabieram się do zmiany listw na drzwiach,co zobaczyłem co jest pod spodem to masakra ? Jakiś patent na ten gwóźdź(?) listwy? Tzw. go nie ma i nie wiem co zrobić z tym faktem. ? 

świece.jpg

środek przewodu.jpg

komp.jpg

przewod świecy.jpg

silnik.jpg

Drzwi.jpg

drzwi1.jpg

Edytowane przez Tomek00050
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy zakup zrobiony ,na dniach będzie kontrola gazu i wymiana czujnika temperatury :D 
A dzisiaj wymiana przewodów,kopułki i palca :D 
Miłego weekendu życzę wszystkim :3 Jutro kosmetyka wlatuję(kosmetyka to mycie i czyszczenie środka :D )

kopulka,palec i przewod.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzeglądałem ,poczytałem pomyślałem na temat tych błędów :D 
Więc tak :
-16500 Zniknie bo wymienię czujnik temperatury 
-17978 Zniknie jak wymienię przewody,kopułkę i palec
-16989 Zniknie bo wymienię ECU na nowe(Używane sprawne) Cena nie jest duża ,a problem będę miał z głowy :D 
-18010 Może być ,że zniknie po wymianie tych w.w :D ,a jeżeli nie to albo alternator/akumulator leci do wymiany. Uderzałbym w Alternator bo akumulator mam w miarę nowy :D Bądź wystarczy ,że poczyszczę klemy akumulator i wtedy się zobaczy :D 
A no i oczywiście po wymianie ty w.w leci w końcu długo wyczekiwana kontrola gazu i wymiana tych wszystkich filtrów od gazu(?) :D 

 

Edytowane przez Tomek00050
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BBY.jpg                                              Teraz widać jak sprężyny mi podniosły lalę ❤️

Edytowane przez Tomek00050
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra troszkę mnie nie było i muszę dodać parę aktualizacji. Niestety brak jakichkolwiek zdjęć.
Więc tak zacznę od tego ,że już od tygodnia jestem w rozłące z moją lubą audiczką ?
Z tej wymiany świec wynikła duża lipa....
Zacznę od tego ,że chciałem wymienić tylko świecę ,a musiałem też wymienić ,przewody,kopułkę jak i palec,czujnik temperatury. Wszystko wymienione ,samochód nie chce odpalić.. Pierwszy zonk i o co tu chodzi,sprawdzenie przewodów z 10 razy czy są dobrze zapięte 1/1,2/2,3/3,4/4 Wszystko pasuję sprawdzone jeszcze raz dla pewności :D 
d*pa nie działa ,podłączenie pod kompa co wykazało? Błąd sterownika ECU ,Ecu wywalone kupione nowe(rozwalone),kupno 2 Ecu(dobre) podpinamy już w myślach widzę jak śmigam audiczką ,a tu znowu ZONK ,dalej nie chce odpalić ,podaję paliwo i naglę przestaje... podpinamy kompa znowu błąd? Immobilizer. No i próba zakodowania nowego klucza ,nic nie działa ,zero możliwości... Stacyjka była wymieniana ,i nie było można tak jakby wyrzucić całkiem immo... No nic nie mogłem zrobić wszelkie sposoby na które mogłem sobie pozwolić zrobiłem nic nie pomogło... No nic wczoraj lala została zaciągnięta na hol do mechanika ,jutro ma być postawiona diagnoza co jest z moją lubą ? 
Taki up:
-Matura napisana(wszystko zdane na pewno :D )
-Praca jest
-jak odbiorę samochód to od razu wlatuję:
Nowy błotnik przód,wydech kompletny od kolektora do tłumika :D ,osłona skrzyni+silnika i jeżeli się da ,lakierowanie drzwi 4szt :D i zamówienie listew na drzwi :D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zakodować immo najtańszy kabel nie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Langista napisał:

Żeby zakodować immo najtańszy kabel nie wystarczy.

Nie wiedziałem tego wcześniej :/ Czekam na informacje od mechanika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...