Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B5 1.6 by Tomi


Tomek00050

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Zacznę od tego ,że dnia 17.12.2018r. zostałem posiadaczem kultowej i cudownej AUDI A4 B5. Szczerze? Sceptycznie byłem nastawiony do tego samochodu ze względu na to ,że miałem płytkie myślenie co do samochodu(nie chodzi mi o pojęcie o samochodach). Chciałem cudownej fury itd. ,ale pewna osoba przemówiła mi do rozsądku i padło na zakup Audi a4b5 o kolorze LZ5L z silnikiem 1.6 AHL+LPG.

WYPOSAŻENIE:

-Elektryczne szyby przód(Tył korba)

-Klimatyzacja automatyczna
-Podgrzewanie tylnej szyby+lusterek
INFORMACJE:

Audi 1997r.
285 tysięcy przebiegu
Lakier ori. sprawdzany był.

Historia:

  1. -Kupiona 17.12.2018r.
  2. -Kolizja 31.12.2018r Wracają do domu pewien facet bez mózgu tak go mogę nazwać ,samochodem dostawczym na drodze szybkiego ruchu gdy byłem od niego MAX 200m. Pomyślał ,że zdąży wyjechać przede mnie i wyrównać prędkość ,niestety pogoda nie dopisała(5cm śniegu+ padający deszcz) i no niestety nie miałem jak go ominąć i *wbiłem* mu się w pakę ,w windę samoobsługową. Ciach lampy+maska+Rejestracja+Obudowa filtra powietrza do wymiany.
  3. -12.01.2019r Jakiś cudowny Ch*j uderzył w moją audiczkę na parkingu i sobie odjechał nie robiąc sobie z tego nic...
  4. -28.01.2019r Audica zaczęła chodzić jak czołg jakiś :D Złączka przed katalizatorem poszła :D 
  5. - 20.02.2019r Przegub mi się zepsuł brak możliwej dalszej jazdy.
  6. -02.03.2019r Pompka od spryskiwaczy się skończyła :D 

PLANY:

  • -Korekta Lakieru od 750zł+
  • -Zrobienie wszystkich ognisk rdzy(Drzwix4 lekki do odratowania,błotnik przód lewy)
  • -Listwy na dół drzwi(120zł-170zł)
  • -Wycieraczki pod nogi gumowe(100zł)
  • -Sprężyny przód(2x ok. 50zł)
  • -Wycieraczki przód jak passat b5FL
  • -Wymiana 2x lusterek(wkłady)
  • -Kontrola całego układu Gazu.
  • -Sprawdzenie falujących obrotów
  • -Wymiana kierownicy na poliftową (w trakcie robienia kupno listwy i osłony. Resztę mam)
  • -Tłumik nowy ,bo stary już dość pordzewiały
  • -2x półośki(600zł)*ZROBIONE*
  • -Wymiana Maski(300zł) *zrobione*
  • -Wymiana lamp(300zł) *zrobione*
  • -Wymiana prawego błotnika (300zł)*zrobione*
  • -Filtr powietrz,oleju+wymiana oleju *zrobione*
  • -Wymiana stalówek(zimówek) na Letnie(kupione 16') *zrobione*
  • -Wymiana pompki do spryskiwaczy. *zrobione* 
  • -Wymiana złączki przed katalizatorem *zrobione*
  • MARZENIA
  • -Swap silnika ,ale to nie za prędko
  • -Gwint ,bo jak widzę co wy tutaj z furkami robicie to kozak jest :D
  • -18' od es
  • -Zderzak przód+tył polift
  • -Wnętrze skóra ,albo jakieś półkubły chociaż
  • -Przyciemnianie szyb

Tutaj kilka fotek :)

 

Audi 1.jpg

Audi 2.jpg

Nowa maska.jpg

nowe ale.jpg

nowe alu.jpg

półoś.jpeg

Tłumik.jpg

zdj maski po wypadku.jpg

zwykła fota.jpg

Edytowane przez Tomek00050
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dbaj tak dalej a posłuży jeszcze długie lata. Powodzenia w realizacji marzeń ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się rusza ,dzisiaj wpadła paczka :D Amorki,Sprężyny +odbój z osłoną. W weekend biorę się za to :D W drodze do mnie jest: Nowy wydech od kolektora do końca i no we lampki ledowe nad tablicę rejestracyjną :D 

 

Amorki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj samochód pojechał na przegląd do mechanika ,żeby zobaczyć co i jak + Podczas hamowania coś mi stukało z przodu samochodu :D Co się okazało simerink wybeiraka skrzyni biegów+Mało oleju w skrzyni.
Ogólnie do zakupu dzisiaj będzie tak :
-Filtr Paliwa (Chyba od nowości nie był wymieniany)
-Simernik Wybieraka Skrzyni biegów
-Przewód od wspomagania(Ten z taką grubą osłoną ,sparciał i popękał i przepuszcza płyn)

-Płyn do wspomagania
-Przewód od pokrywy zaworów do dolotu(Przez to były też falujące obroty bo łapał lewe powietrze)
-Przepustnica do czyszczenia

To w sumie tyle i fura będzie cacy ,no i wydech będzie wymieniany na dniach od plecionki(Włącznie z nią) do samego końca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe ledy nad tablice rejestracyjną wpadły ,efekt jest mega :D Mega dobra zmiana jak ktoś ma problem ze wzrokiem w nocy jak ja :D

led1.jpg

led2.jpg

led3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem nowy Olej do skrzyni biegów(tak wiem ,że wlewa się 2,34 ,ale doleje go po zmianie ,tak po prostu zalecają :D) i nowy olej do wspomagania.
No i niestety nie nowy ,a używany przewód do wspomagania. Koszt nowego to cena z kosmosu wyrwana.
Tak samo jak ten przewód który widzicie na zdjęciu (Chyba ktoś z węża ogrodowego to zrobił ,patenciarz jak cholera był poprzedni właściciel :D)
Pojechałem do sklepu Auto Land ,zmienników nie ma ,jest tylko oryginał ,cena? Od 350zł(!!!!!) Za 15-20cm przewodu 350zł xD Żart troche :D Ale po głębszych poszukiwaniach znalazłem zamiennik za przyzwoitą cenę :D W poniedziałek 29.04 odbieram filt paliwa i ten przewód i czas na wymiany w aucie :D I później zostaje sama przyjemność do roboty ,ale niestety nie tanie rzeczy zostają :D 

oleje.jpg

przewód.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przewodu z węza, to kiedyś widziałem na allegro jakieś starszą Ske, a tu wąż od turbo z firmy Fagumit xD Cena chyba najwyższa na allegro, a tu taki patent :D 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, razor91 napisał:

Co do przewodu z węza, to kiedyś widziałem na allegro jakieś starszą Ske, a tu wąż od turbo z firmy Fagumit xD Cena chyba najwyższa na allegro, a tu taki patent :D 

No znalazłem zamiennik po znajomości za 40 zł xD więc cacy w poniedziałek wrzucę jakieś fotki co się tam działo :D Już nie wspomnę ,że to na trytyki zaczepione :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł filtr paliwa :D Jutro czyszczenie jakieś i w dodatku wymiana wszytkich rzeczy które posiadam :D 

59051924_637487233389338_6246584277635432448_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak trochę czasu(Zbliżające się matury) i wszystkim zajmę się we wtorek/środa :D Wymieniać będę ogólnie tak:
-Amortyzatory kompletne przód
-Olej w skrzyni biegów
-Płyn do wspomagania
-Simering wybieraka skrzyni biegów
-Przewód do wspomagania
-Filtr Paliwa
PRZEWÓD WĄŻ ODMA FILTRA
-Założę w końcu osłonę pod silnik :D (Najbardziej mnie cieszy bo miska już porysowana strasznie ? )

 

59163309_1361004664076544_6622937422671904768_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gdzie Ty jeździsz, jak przy takim prześwicie udało Ci się ją porysować? :D

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Langista napisał:

To gdzie Ty jeździsz, jak przy takim prześwicie udało Ci się ją porysować? :D

Wieś xD No i często przez las jeżdżę do pracy :D  Prześwit jest ,ale ta miska jest strasznie nisko xD

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra może ktoś przeczyta jakiś obeznany ,bądź może jest na forum(poproszę link jak coś)
Mam parę pytanie co do audika :D 
1.Czy fotele(całe wnętrze włącznie z boczkami) od audi A6C5 pasuje do a4b5? Oczywiście sedan :D
2.Czy jeżeli chce założyć sobie przód/tył zderzak polift muszę coś przerabiać?
3. Czy jak chce sobie włożyć lampy polifotwe muszę wymieniać maskę i błotniki na poliftowe(i czy się da w ogóle)?
4.Dużo zachodu jest ze zrobieniem głośników+elektrycznych szyb w tylnych drzwiach?
5.Z jakich modeli audi pasują fotele do a4b5 sedana i czy z avanta mogę wsadzić?
6.Czy mogę wsadzić sobie jakiś nowszy licznik do audicy? Czy od cholery zachodu jest z tym?
7.Czasami mam problem z odpalenie Audi jak jest nagrzana ? Jakieś pomysł bądź link do jakiegoś tematu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak: 

1. Fotele przednie pasują jeśli przerobi sie prowadnice ,czyli wspawanie tych od A6. Kanapa tylna to już ponoć rzeźba ,ale sie da. Boczki nie pasują.

2. Zmieniasz tylko ślizgi zderzaka przód i tył i reszta pasuje. Oczywiście dodatkowo wiązka do halogenów i włącznik.

3. Nie musisz wymieniać maski i błotników. Wystarczy dociąć błotnik w miejscu mocowania kierunku. Jest temat na forum krok po kroku jak trzeba to wykonać.

4. Trochę pracy jest żeby to wszystko ładnie zrobić. Trzeba wyjąc fotele i wykładzinę podłogi żeby ładnie przewody położyć. Polecam też dołożyć wiązkę od grzanych foteli   tak na zapas jak byś chciał zmienić. Możesz szukać całego kompletu do przełożenia szyb i głośników . Spokojnie kupisz wszystko na forum w dobrej cenie.

5. P&P pasują fotele od polifta czyli od 99r do 01, nie myl z B6. Z innych aut to już niestety rzeźba.

6. Tak możesz założyć full Fis od polifta z białym podświetleniem zegarów  i dodatkowymi zegarami lub szukać licznika full fis do przedlifta lecz tu będzie nadal czerwone podświetlenie.

7. To już nie pomogę nie znam sie na benzynach. 

 

P.S powodzenia w modach .

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, xBladex napisał:

No więc tak: 

1. Fotele przednie pasują jeśli przerobi sie prowadnice ,czyli wspawanie tych od A6. Kanapa tylna to już ponoć rzeźba ,ale sie da. Boczki nie pasują.

2. Zmieniasz tylko ślizgi zderzaka przód i tył i reszta pasuje. Oczywiście dodatkowo wiązka do halogenów i włącznik.

3. Nie musisz wymieniać maski i błotników. Wystarczy dociąć błotnik w miejscu mocowania kierunku. Jest temat na forum krok po kroku jak trzeba to wykonać.

4. Trochę pracy jest żeby to wszystko ładnie zrobić. Trzeba wyjąc fotele i wykładzinę podłogi żeby ładnie przewody położyć. Polecam też dołożyć wiązkę od grzanych foteli   tak na zapas jak byś chciał zmienić. Możesz szukać całego kompletu do przełożenia szyb i głośników . Spokojnie kupisz wszystko na forum w dobrej cenie.

5. P&P pasują fotele od polifta czyli od 99r do 01, nie myl z B6. Z innych aut to już niestety rzeźba.

6. Tak możesz założyć full Fis od polifta z białym podświetleniem zegarów  i dodatkowymi zegarami lub szukać licznika full fis do przedlifta lecz tu będzie nadal czerwone podświetlenie.

7. To już nie pomogę nie znam sie na benzynach. 

 

P.S powodzenia w modach .

Dziękuję ślicznie ,niech Bóg w dzieciach wynagrodzi :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się ruszyło znowu.
Zacznę od tego ,że zostały wymienione tak:
-Sprężyny(Tylko ,nowe amorki zostawiam na kiedyś ,bo stare było w kozak stanie)
-Simering skrzyni biegów(Cudownie stary wyglądał i tak samo cudownie nie chciał wyjść :D )
-Przewód od wspomagania
-Śruba która podtrzymuję biegi(?) Na zdjęciach jest wydaje mi się ,że ona jest od tego :D Dzięki osłonie się nie wykręciła została przykręcona+nałożony silikon taki co go się nagrzewa :D 
-Przewód od zaworów 
-Olej w skrzyni biegów
-Płyn do wspomagania
-Filtr Kabiny
-Filtr paliwa(Stary ślicznie wyglądał :D)
-Dodatkowy przegląd samochodu gdzie znalazło się parę usterek ,ale to widzicie na fotach/zdjęciach
No i z tego przeglądu wyszło tak:
- W niedalekiej przyszłości wymiana przepustnicy bo puszcza trochę płynu ?
-Przewód od klimatyzacji ,ale to widać co się stało. Pęknięty w pół wina stary sprężyn i samochód nisko siedział. (moja też bo zero ostrożności i pomyślunku przy jeździe)
-Świece zapłonowe(4 sztuki,wziąłem DENSO specjalne pod gaz ,już są w drodze)
-Będę zakładał osłonę pod skrzynię i pod silnik ,ale najpierw chce umyć cały spód tak dość w miarę dokładnie ,założyć pojeździć tydzień i zobaczyć czy coś kapie,się brudzi czy rzyga olejem. Chcę zrobić tą lalunie mechanicznie cacy :D
-Z ciekawostek to jak widzicie jakiś tam rarytas na przedniej belce :D TAK NIE JEST W OGÓLE WIERCONY ,znajomy mówi ,że to rzadkość
-Widzicie jak wygląda tłumik i dlatego na dniach powinien zostać zamówiony
-Umyłem osłony i tą łapę skrzyni bo było na niej tyle syfu ,że byłą grubsza chyba z 5 cm :D
-Posprawdzane zostały wszystkie poduszki skrzyni,silnika etc. :D 

-Przewód od zaworów ten stary ściągnąłem ręką wręcz palcem :D 

A no i masz koleżko co pisałeś gdzie ja jeżdżę jak mam taki przelot i gdzieś miską zahaczam :D 
To tyle w sumie ,ale mam nadzieję ,że się trochę ruszy :D 

Bez amorka nadkole.jpg

filtr kabiny.jpg

filtr paliwa nowy.jpg

filtr paliwa1.jpg

Nowa i stara sprężyna.jpg

nowe amorki+oleje.jpg

nowy filterek.jpg

osłona skrzyni.jpg

osłony aluminiowe+łapa po czyszczeniu.jpg

Pęknięta sprezyna.jpg

Poduszka skrzyni i osłona przed czyszczeniem.jpg

Porównanie stary i noowy wspomaganie.jpg

prace w toku.jpg

prace w toku1.jpg

przewód od zaworów nowy.jpg

przewód od zaworów stary.jpg

przewód.jpg

Simering.jpg

Stary amorek+nowa sprezyna.jpg

stary filterek.jpg

śruba do trzymania biegów przed zrobieniem.jpg

śruba od trzymania biegów po zrobieniu.jpg

wąż od klimy zgięty.jpg

wyciąganie simeringu.jpg

wydech 2.jpg

wydech1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze działasz.. doprowadź mechanika na tip top potem wizualne mody ?:good:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, xBladex napisał:

dobrze działasz.. doprowadź mechanika na tip top potem wizualne mody ?:good:

Mechanika>Kosmetyka(lakiery pierdoły,listwy etc.)>Wnętrze względne>Mody Jakiekolwiek :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...