Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czyszczenie odmy.


0g0N

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czyściłam dzisiaj odmę mial trochę nagaru. I ukruszylo mi się kolano i wpadło klika kawałków do środka podstawy filtra razem z odrobiną nagaru. Co mogłem odkurzyłem ale wydaje mi się że wszystkie nie dałem rady. Po złożeniu wszystkiego w całość zapaliła się kontrolka ciśnienia oleju. Gdzie dokładnie idzie kanał od odmy? Trzeba zrzucać miskę? Gdzie szukac? Pacjent 1.8T avj . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uszkodziłeś, rozłączyłeś czujnika ciśnienia oleju przy okazji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że nie, przez chwilę głośniejsza była praca silnika. Tak jakby góra miała słabsze smarowanie. Któreś kanału mogłem zasyfic ? Smok się od tego zapchał? Chyba bez zdejmowania miski się nie obejdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolkę oleju masz od razu po odpaleniu? Kawałki powinny wpaść do michy, a czyszczenie smoka i tak wskazane, bo te silniki mają problem z jego drożnością przez wszechobecny nagar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka jest po hmm 10 minutach w każdym razie nie od razu po odpaleniu. Nagar na pewno jest bo poprzedni właściciel na Castrolu jeździł. Po zakupie była płukanka i Valovoline 5w30 , lecz zrobię jak mówisz, miska i pokrywa zostanie zdjęta i wyczyszczona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit. Wczoraj odpaliłem auto niby wszystko ok, jeździłem nagrzalem i dopiero po dobrym rozgrzaniu zapalił się "Alladyn". Nie słychać nic niepokojącego z silnika chodzi tak jak zawsze. Dzisiaj podłącze VAG'a i zobaczymy co tam wywala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrzuciłem miskę. Takie coś było w misce. Nie mogłem uwierzyć że można doprowadzić auto do takiego stanu. Z miska było trochę walki, ale dzięki forumowemu DiY ogarnąłem temat. Uszczelnienie Victorem Reinzem, zostawiłem do jutra aby stwardniał i zalewam olej. Dam znać czy pomogło. 

IMG_20190406_151537.jpg

IMG_20190406_152021.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze pikuś. Miałem o wiele gorzej. Tak się kończy serwisowanie w trybie longlajf w tym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zalałem nowy olej(Valovoline MST 5W30 C3), filtr(Manna) Odpaliłem ,zagrzałem i Aladyn się nie pali. Także jakby komuś się Aladyn zapalił to nie ma co się zastanawiać tylko zrzucać miskę. Także dzięki za rady :) Audi ma się dobrze, w tygodniu zmiana magla i oleju w skrzyni. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jeździsz jak typowy emeryt to tak. Masz cały wątek o oleju w tym koromyśle to możesz poczytać jak nie szkoda Ci czasu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...