Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drgania na pierwszym biegu na zimnym silniku


monuai

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, niestety skasowałem swoją furę honda prelude V i aktualnie przesiadłem się na audi a4 b5 1.9 tdi.
Niestety podczas ruszania z pierwszego biegu/cofanie na wstecznym (na zimnym silniku, pierwsze ruszenie) drga cała buda. Opiszę to w taki sposób:

1 - Na wysprzęgliku mam wycieki, muszę dolewać płyn. Pedał sprzęgła bywa, że się zapada. Czasami delikatny problem z wrzuceniem wstecznego biegu. Akurat to będzie niedługo wymieniane, ale może ma wpływ na to co się dzieje.
2 - Półośka jest do wymiany, gdyż na skręconych kołach słychać klepotanie. Ale to wydaje mi się, że nie ma to wpływu na drgania.
3 - Silnik na wolnych obrotach pracuje idealnie. Tak samo na postoju po dodaniu gazu nic się nie dzieje
4 - Przy wciśniętym sprzęgle i bez, wszystko pracuje tak samo, nie słychać i nie widać żadnej różnicy
5 - Zrobiłem mały teścik, ręczny na maksa i próbowałem delikatnie ruszyć - budą nie drgało, musiałbym to powtórzyć gdzieś na pustej drodze (taki mały test zrobiłem na światłach)
6 - Z drugiego biegu rusza poprawnie, czy zimny silnik czy ciepły - rusza płynnie. Zmiana biegów z 2-5 również, bez żadnej różnicy, wszystko przebiega poprawnie.
7 - Gdy przejadę jakiś odcinek (2-4 km) to drgania ustępują, i auto rusza płynnie z pierwszego biegu tak jakby problem zniknął.

A - Co to może się dziać? Dwumas? :(  Czy może to być od tego wysprzęglika?
B - Czy mogę ruszać z drugiego biegu "dla komfortu" czy mogę uklepać silnik jeszcze bardziej?

Edytowane przez monuai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwumas może byc, ale raczej byłby widoczny na wyższym biegu a nie na 1. Sprawdz czy przy gaszeniu nie stuka ten dwumas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi powiedzieć. Z reguły tym silnik bardziej nagrzany tym jest lepiej. Przy 90 stopniach może z raz szarpnie z pierwszego biegu ale każde kolejne podejście idzie łagodnie. Na wyższych biegach, np dzisiaj jadąc na 5tce i mając 1200 ob/s trochę buda drgała, ale wydaje mi się, że tak się dieslem nie jeździ, i trzeba biegi dopasować aby było przynajmniej te 1400-1500 prawda?
Co do tego czy przy gaszeniu nie stuka, hmm.. Pierwszy diesel więc ciężko mi stwierdzić - jak gaszę to tylko zadrga po prostu silnik i cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...